با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انوار ملکوت؛ جلد دوم

دانلود و خرید کتاب انوار ملکوت؛ جلد دوم

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انوار ملکوت؛ جلد دوم  نوشته  علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انوار ملکوت؛ جلد دوم

انوار مکلوت؛ جلد دوم اثر علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی خلاصه مواعظ و صحبت‌های ایشان درباره قرآن و دعا است.

 درباره کتاب انوار ملکوت؛ جلد دوم

 در این کتاب مطالب مربوط به نور ملکوت قرآن و دعا رادر ۱۹ مجلس بیان می‌شود که در قسمت اول آن، نور ملکوت قرآن طی تفسیر آیاتی از کلام الله مجید مورد بررسی قرار گرفته که برخی از عناوین آن عبارتند از: بر جمیع افراد بشر لازم است که از قرآن تبعیت کنند، آیات قرآن تماماً برای دعوت به توحید و کشاندن مردم به وحدت و تجرد است، قرآن کتاب حقیقت و معالجه افراد است، شفاعت قرآن در روز قیامت با نیکوترین وجه، انسان با قرآن غنی و بدون آن فقیر است، قرآن برای مومنین شفاء و رحمت و برای ستمکاران موجب مزید شقاوت است، شواهدی که قرآن دارای باطن و ظاهری است، احکام قرآن جاودان است، امام علیه السلام و قرآن قابل تفکیک نیستند.

نور ملکوت دعا نیز در قسمت دوم این جلد بررسی می شود که: دعا روح عبادت و عبادت روح دین است، علل عدم استجابت دعا، انسان باید همیشه خدا را بخواند و در جمیع امور به او متوسل شود، دعا عالی ترین هدیه آسمانی است که خدا برای پیغمبران و محبان خود قرار داده است، دعا برای بنده حال انقطاع به سوی خدا می آورد، علت تبدیل بلاء و قضاء الهی به وسیله دعا برخی از عناوین مهم آن هستند.

علامه طهرانی در آخرین مجلس کتاب به شرایط بیست و پنج‌گانه دعا مانند ملاحضه نمودن اوقات دعا، انتخاب مکان‌های شریف برای دعا، صدقه دادن قبل از دعا، امیدواری به اجابت دعا، مجتمعاً دعا نمودن، اعتماد به غیر خدا نداشتن و ... اشاره می‌نمایند.

خواندن کتاب انوار ملکوت؛ جلد دوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به مباحث اخلاقی اسلامی و مذهبی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ya rab ya rab ya rab ya rab
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

سلام رایگانش هست پول ندید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۱۷
تعداد صفحات۴۷۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۱۷