با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خط تیره

دانلود و خرید کتاب خط تیره

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خط تیره  نوشته  سعید اسدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خط تیره

«خط تیره» داستانی از سعید اسدی است که ظاهر زندگی و علایق مردی به نام «علی» را روایت می‌کند که به نوعی پوچی و بیهودگی در زندگی و روابطش رسیده‌است. او در آستانهٔ ورود به چهارمین دههٔ زندگی‌اش پس از مدت‌ها تنهایی، عاشق دختری به نام «یلدا» می‌شود. پس از یک سال و اندی چت کردن و گپ زدن در اینترنت، با او قرار ملاقات می‌گذارد. علی دوست دارد یلدا را به عنوان یک دوست، برای مدت طولانی نزد خود نگه دارد و اعتقادی به عشق ندارد؛ اما سخت گرفتار این رابطه می‌شود. «خط تیره» یک رمان اجتماعی – احساسی – انتقادی – حادثه‌ای است که بیشتر بر اوضاع و احوال محیطی و اجتماعی تمرکز دارد. نویسنده سعی می‌کند احساسات و هیجانات درونی خود را نسبت به حوادث پیرامونش، از زبان «علی» نشان بدهد. داستان بر محور حوادث گسسته و ناپیوسته می‌گردد و به‌صورت چندصدایی (پلی فونیک) روایت می‌شود. پیرنگ و شخصیت‌های داستان تابع حوادث داستانند. اسدی در این اثر تصویری تلخ اما واقعی از جامعه امروز را در برخورد با تفکرات تازه و انسان‌هایی از جنس دیگر به روشنی نشان می‌دهد و تلنگری است برای توجهی تازه به نسلی که خواسته‌هایی غیر از مادیات و نفسانیت دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
kamrang
۱۳۹۷/۰۹/۲۹

رمان حس و حال مرد احساساتی رو نشون میده که نسبت به زندگی بی انگیزه شده و بیکاری , تنهایی و ناراحتی عذابش میده. بریده ای از حس و حال کتاب : «اینجا زمین از خشکی ترک خورده،آب نایاب است و فقط

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
«همه چیز تموم شد.»
سیّد جواد
افسر با بی‌تفاوتی بدون اینکه به صورت سرباز نگاه کند می‌گوید: «در این کشور، سالی بیست‌وهفت هزار نفر در تصادف کشته می‌شَن.» و با پوزخندی می‌گوید: «ما در تلفات سوانح رانندگی در جهان، شماره یک هستیم.»
سیّد جواد
تُف به این زندگی...
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۸
شابکundefined
تعداد صفحات۷۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۸