با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر پیش‌بینی: گفتاری درباره توانایی آینده‌نگری با روش‌های علمی

دانلود و خرید کتاب هنر پیش‌بینی: گفتاری درباره توانایی آینده‌نگری با روش‌های علمی

۳٫۳ از ۷ نظر
۳٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر پیش‌بینی: گفتاری درباره توانایی آینده‌نگری با روش‌های علمی  نوشته  فیلیپ تتلاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هنر پیش‌بینی: گفتاری درباره توانایی آینده‌نگری با روش‌های علمی

«هنر پیش‌بینی» نوشته پروفسور «فیلیپ تِتلاک» یکی از پرفروش‌ترین‌های امریکا است که به ما می‌آموزد چگونه با پیروی از یک روش علمی روشن، پیش‌بینی‌های خیره‌کننده داشته باشیم. اگر شما تشنه این پرسش هستید، که آیا راهی برای پیش‌بینی یک انتخابات، یک بحران اقتصادی یا حتی یک جنگ وجود دارد یا خیر، پاسخ خود را در این کتاب می‌یابید. هر که باشیم، با هر شغلی، در هر سن و با هر نگرشی، برای رسیدن به یک زندگی خوب و کامروا، به توان پیش‌بینی نیاز داریم. تفاوتی نمی‌کند که یک خانه نو بخریم یا شغل خود را عوض کنیم، محصولی جدید طراحی کنیم یا کسی را به همسری بگیریم، اما مشکل این است که بیشتر پیش‌بینی‌های ما، نادرست از آب در می‌آید. کتاب «هنر پیش‌بینی» یک روش علمی برای حل این مشکل ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
میثم
۱۳۹۸/۰۷/۲۶

شاید به نظرتون کتاب زرد به نظر بیاد ولی فوق العاده علمی و مفید هست . تو بریده ها تکه های جالبی از کتاب گذاشتم . یه کم زیادی توضیح داده ولی ایده های جالبی داره ... پیوست انتهایی کتاب خلاصه

- بیشتر
Masud
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

سلام آقا میثم خیلی ممنون نکات بسیار ارزشمندی را بیان فرمودین

جف
۱۴۰۰/۰۱/۰۵

یا ترجمه خیلی بده یا اینکه کتاب خیلی بد توضیح داده خیلی گنگ و نامفهومه هر جمله رو باید ۱۰ بار بخونی دست آخر هم خودت باید نتیجه گیری کنی که ممکنه اون نتیجه ای که میگیری با منظور اصلی نویسنده خیلی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۰)
پزشکان اغلب بیش از اندازه به خود مطمئن هستند و این ویژگی می‌تواند منجر به اشتباهاتی ترسناک شود.
منمشتعلعشقعلیمچکنم
محک برخورداری از نخستین درجه هوش، این توانایی است که دو ایده متضاد را همزمان در ذهن نگاه داریم و همزمان توان عمل داشته باشیم.
Alireza_FB
بیل گیتس می‌گوید: «برایم شگفت‌آور بود که سنجش و ارزیابی، تا چه اندازه می‌تواند برای بهبود شرایط آدمی موثر باشد». «اگر مجموعه روشنی از اهداف داشته باشید و در کنار آن سنجش و ارزیابی‌ای که به سمت آن هدف براند، می‌توانید به پیشرفتی باورنکردنی دست یابید. ... این شاید مسئله‌ای ابتدایی و پیش‌پاافتاده به نظر برسد اما بهت‌آور این است که در بیشتر موارد چنین کاری صورت نمی‌گیرد و چه دشوار خواهد بود که (بعدها) کار را به سامان برسانید.»
Bahar
فروتنی مورد نیاز برای داوری خوب به معنای تردید به خود نیست -یعنی این حس که من بی‌استعداد، کم‌هوش یا بی‌ارزش هستم، بلکه منظور فروتنی فکری است. فهم اینکه واقعیت عمیقا پیچیده است و رسیدن به دیدگاه روشن درباره پدیده‌ها، اگر هم ممکن باشد، مبارزه‌ای همیشگی است -و داوری آدمی می‌بایست با اشتباهات محک خورده، غربال شود و این واقعیتی است یکسان برای هر نابغه و کم‌هوشی. پس این مسئله کاملا ممکن است که خود را خیلی بالا ببینید اما از حیث فکری و ذهنی فروتن باشید. در واقع این ترکیب است که می‌تواند میوه‌های بسیار شیرین و شگرفی به‌بار آورد.
Alireza_FB
رابطه معکوسی بین شهرت و دقت وجود دارد: هرچه یک کارشناس مشهورتر، دقت او هم کمتر.
میثم
پیش‌گویی هدیه‌ای رازآلود نیست که از شکم مادر به کسی داده شود بلکه محصول روش‌های خاص تفکر، گردآوری اطلاعات و به‌روز کردن یافته‌ها است. این عادات فکری را می‌توان آموخت و هر فرد هوشمند، فکور و مصممی می‌تواند آن را به‌کار گیرد.
میثم
مدیران بیس‌بال هرگز بدون مرور پیشینه عملکردی یک بازیکن او را به خدمت نمی‌گیرند
Dexter
صندوق سرمایه‌گذاری با بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دارایی است. او می‌گوید: برخی چیزها به‌سختی دیده می‌شوند صرفا به این دلیل که خیلی بزرگ و چشم‌پرکن نیستند اما در بستر زمان تفاوت پایداری ایجاد می‌کنند؛ تفاوت میان یک برنده همیشگی که می‌تواند روی ساختن زندگی خود حساب کند با فردی که همیشه به همه ریسک‌های خطرناک تن می‌دهد به این امید که نتایج فوق‌العاده‌ای به‌دست آورد. [۱۱] یک شرط‌بند حرفه‌ای اسب‌سواری [!] با این نگرش موافق نیست. وی می‌گوید که تفاوت میان یک حرفه‌ای و یک آماتور در این است که حرفه‌ای‌ها تفاوت میان شرط‌بندی ۶۰ به ۴۰ را با شرط‌بندی ۴۰ به ۶۰ به‌خوبی درک می‌کنند.
کاربر ۱۱۴۶۷۲۶
به‌طور کلی می‌توان گفت که ابرپیشگویی نیازمند ذهن و اندیشه‌ای باز، محتاط، کنجکاو و - از همه مهم‌تر- خودنقاد است و البته به تمرکز نیاز دارد.
میثم
البته که تاریخ در مواردی هم جهش می‌کند. اما همچنین سینه‌خیز هم می‌رود و پیشرفت آهسته آن هم می‌تواند عمیقا مهم باشد.
میثم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۱-۵۳-۵
تعداد صفحات۴۰۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۱-۵۳-۵