با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مصلح کل (نظریه‌ی اصلاح‌گری و ظهور مصلح کل در آخرالزمان)

دانلود و خرید کتاب مصلح کل (نظریه‌ی اصلاح‌گری و ظهور مصلح کل در آخرالزمان)

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مصلح کل (نظریه‌ی اصلاح‌گری و ظهور مصلح کل در آخرالزمان)  نوشته  نذیر الحسنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مصلح کل (نظریه‌ی اصلاح‌گری و ظهور مصلح کل در آخرالزمان)

«مصلح کل» به قلم السید نذیر الحسنی درباره نظریه اصلاح‌گری امام عصر(عج) در جهان و نحوه اصلاح و شرایط مصلح و نگاشته شده‌است که با بررسی سیر تحول نظریه‌ی اصلاح‌گری در میان ملل و نحل موضوع «ظهور مصلح کل» و مسایل پیرامون آن را می‌کاود. در بخش سخن ناشر درباره‌ی اهداف این کتاب آمده‌است: نظریه‌ی اصلاح‌گری، که به نحوی ویژه در تفکر و فرهنگ اسلامی مطرح و جاری شده، با اتکا به مبانی دینی مندرج و در منابع وحیانی و سیره و سنت حضرات معصومین (ع)، پادزهر همه‌ی آفت‌هایی است که عموم فرهنگ‌ها را مستعد استحاله و اضمحلال می‌کند. آن‌چه که به این نظریه، معنا می‌بخشد. باور به ظهور منجی موعود در آخرالزمان و ضرورت آمادگی و انتظار برای استقبال از او است. همان که طی بیش از یک هزار سال اسلام و هویت مسلمانان را از انحراف و تحریف در امان داشته و مسلمانان پیرو شریعت محمد (ص) را امتی فعال، زنده و بانشاط معرفی نموده‌است؛ چنان که در اولین دهه از قرن بیست و یکم و هزاره‌ی جدید دیگر بار برخلاف بحران‌های فراگیر فرهنگی و تمدنی و رخوت عموم اقوام در برابر تندباد ابتلائات سوء، مسلمانان در جریان رود زلال فرهنگ اسلامی، به عنوان امتی احیاگر اخلاق و انسانیت شناخته می‌شوند. در بخش حکمت‌های غیبت، زیر حکمت خطر امنیت جانی امام از سوی دستگاه‌های حکومتی آمده‌است: ...امام حسن عسکری (ع) فرزندش را جانشین خود نمود: او دوازدهمین امام از نسل ابوالقاسم محمد (ص) است و پدرش وی را به هنگام تولد مخفی نمود و به خاطر شرایط زمانه و ترس از خلفا که در آن موقع به دنبال هاشمیان و دستگیری و کشتن و نابود کردن آنها بودند، مسئله او را پنهان داشت. چگونگی برخورد و رفتار حاکمان با خانواده ی امام حسن عسکری (ع) خود بیانگر ترس و احتیاط حاکمان در مورد این نوزاد بود. در همین راستا، معتز زمانی که امام حسن عسکری (ع) را به زندان علی بن اوتامش افکنده بود. تلاش کرد ایشان را به قتل برساند. شیخ مفید در توصیف اوتامش گفت: او دشمنی زیادی با خاندان پیامبر (ص) داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mahdi.ch73
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
گسترش دین اسلام و احیاء میراث و تمدّن آن مجدّداً به رهبری امام مهدی (عج) و انقلاب اصلاح‌گرانۀ جهانی ایشان اتّفاق خواهد افتاد.
سیّد جواد
آگاه باشید همچنان که اهل کتاب که پیش از شما بودند، به هفتاد و دو ملّت تقسیم شدند، این امّت [امّت پیامبر] هم به هفتاد و سه فرقه تقسیم می‌شود و تنها یک فرقه از این هفتاد و سه فرقه نجات می‌یابند و بقیه در آتشند.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۹۷-۴
تعداد صفحات۳۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۹۷-۴