با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
محرمانه، مستقیم؛ آن‌چه جوانان نباید بخوانند!

دانلود و خرید کتاب محرمانه، مستقیم؛ آن‌چه جوانان نباید بخوانند!

۵٫۰ از ۹ نظر
۵٫۰ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب محرمانه، مستقیم؛ آن‌چه جوانان نباید بخوانند!  نوشته  اسماعیل شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب محرمانه، مستقیم؛ آن‌چه جوانان نباید بخوانند!

«محرمانه، مستقیم؛ آن‌چه جوانان نباید بخوانند!» یادداشت‌های صمیمانه‌ای است از اسماعیل شفیعی سروستانی که با زبان جوانان برای آنها از تجربه‌های ارزشمند زندگی خود گفته‌است. تجربه‌هایی تلخ و شیرین که گاهی دست‌یافتن به آنها به قیمت پایان‌یافتن جوانی تمام می‌شود. درباره ماجرای نگارش این کتاب در مقدمه‌ی آن آمده‌است: بیست و اندی سال پیش از این، در یک حرکت ابتکاری، انتشارات سروش از برخی اهالی قلم خواسته بود تا با نگارش مطلبی با عنوان «نامه‌ای به دخترم» در انتشار مجموعه‌ای با همین عنوان او را یاری دهند. اسماعیل شفیعی سروستانی، یکی از همین اهالی بود که مطلبی را قلمی کرد و در آن مجموعه چاپ و منتشر شد. باخبر بودیم که پس از آن ایشان قلم را زمین نگذاشته و یادداشت‌هایی را با همان رویکرد نوشته‌است. به سراغشان رفتیم و از ایشان خواستیم تا آن مجموعه را از لابلای پوشه‌ها و قفسه کتاب‌هایش درآورده و برای انتشار دوباره در اختیار ما بگذارد. درخواست قبول شد، اگرچه دوست‌داشتیم پس از این همه سال دوباره دستی در این یادداشت‌ها وارد کنند اما به ما گفتند؛ اگر در این یادداشت‌ها دست ببرم، چه بسا که هیچ وقت از زیر دستم خارج نشود. این اثر را به تمام جوانانی پیشنهاد می‌کنیم که پر از اندیشه‌ی کمالند. بخشی از متن کتاب: دوستی داشتم که از دوران جوانی همه‌ی همّت و وقت خود را صرف بررسی موضوعاتی کرده بود که گمان می‌کرد می‌تواند از طریق آنها، مشکلات بسیاری را از سر راه تربیت کودکان و نوجوانان بر دارد. بدون اغراق، همه‌ی دوران جوانی تا میان سالی را صرف این کار کرده بود و از آنجایی که گمان می‌کرد با جلب نظر برخی مقامات از وزیر و وکیل گرفته تا کارمند و کارشناس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مهمّ فرهنگی، می‌تواند راهی برای حلّ موضوع و اصلاح گری پیدا کند، به سراغ همه‌ی آنها رفته بود و طرح و برنامه‌ی خود را ارائه کرده بود. دست آخر، وقتی از همه ناامید شد، تصمیم گرفت، خودش دست به کار شود، سرمایه‌ای کسب کند و از درآمد به دست آمده، آن موضوع را به سامان برساند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
F313
۱۳۹۸/۰۴/۱۷

آنچه از روزی رسید، دیگران را شریک ساز؛ گرچه به اندازه یک لبخند، یک جمله زیبا یا سخنی شیرین باشد.آنچه رسید، ببخش؛ گرچه به قدر گرده نانی باشد. آنچه رسید،ببخش؛ از همه ی آموخته هایت تا تکثیر شوی، تا تکرار شوی،

- بیشتر
ka'mya'b
۱۳۹۶/۱۱/۱۷

چهارمین کتابی که، با اینکه به نیمه رسیدم اما طاقت نیوردم زمان رو از دست بدم و نظر رو بذارم برای اتمام کتاب و توصیه می کنم حتما حتما یک بار حداقل خونده بشه، واگر توصیه ی خود کتاب نبود

- بیشتر
mahdi.ch73
۱۳۹۶/۱۱/۱۴

حقیقتا کتاب عالیه من به هر کسی که می شناختم معرفی کردم

فاطمه_فاطمه
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

کتاب مفیدی است. نویسنده مانند پدری دلسوز حاصل تجربیات خود را به اشتراک گذاشته.

سیب سادات
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

لطفاً بذاریدش طاقچه‌ی بی نهایت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
لحظه‌ها را دریاب؛ زیرا هیچ‌گاه تکرار نمی‌شوند و گاه این لحظه‌ها، فرصتی استثنایی برای انجام کاری بزرگند.
seyed
آنچه روزی رسید، دیگران را شریک ساز؛ گرچه به اندازه‌ی یک لبخند، یک جمله‌ی زیبا یا سخنی شیرین باشد. آنچه رسید، ببخش؛ گرچه به قدر گرده‌ی نانی باشد. آنچه رسید، ببخش؛ از همه‌ی آموخته‌هایت تا تکثیر شوی، تا تکرار شوی، تا بمانی.
ka'mya'b
هر چه را نگه داری از کفت می‌رود و هر چه ببخشی صد چندان می‌شود.
ka'mya'b
مردی چون امام علی (ع) نقل شده که آدمی نباید به کمتر از بهشت خود را بفروشد، امّا من مردی را شناختم که قیمتی بسیار سنگین برای خودش قائل بود؛ از تمام بهشت هم سنگین‌تر، او کسی جز حسین بن علی (ع) نبود. قیمت او خود خدا بود.
seyed
نگذار حدّاقل‌ها چنان تو را در خود گرفتار آوردند که از برخوردار شدن از عالی‌ترین مراتب کمال بمانی.
ka'mya'b
طبق سنّت الهی، هر کس می‌تواند نتیجه‌ی تلاش خود را ببیند؛ چه دنیایی باشد و چه آخرتی. همه‌ی کسانی که چون گنجشک از شاخه‌ای به شاخه‌ای می‌پرند و کارها را نیمه تمام، رها می‌کنند و به کار دیگر می‌پردازند، به سان اقیانوس پهناوری هستند که عمقی به اندازه‌ی یک بند انگشت دارند. مجموعه‌ای از تجربه‌ها و حرفه‌های ناقص، ره به دهی نمی‌برد و مردی را به بزرگی نمی‌رساند، زیباترین کار تو کامل‌ترین آنهاست. این اثر هر چه باشد، می‌ماند.
seyed
فرزندم! آدم‌های بسیاری را دیده‌ام، زشت و زیبا، قوی و ضعیف، شجاع و ترسو، دارا و ندار، عاقل و جاهل، عابد و گنه‌کار. با انواع رفتارها و کنش‌ها. امّا اگر از من بپرسی میان همه‌ی آنچه در این سال‌ها از روابط و مناسبات مردم دیده‌ام، چه چیزی را در روز و روزگارشان مؤثّرتر یافته‌ام؟ هیچ کدام از موارد بالا را نمی‌توانم ذکر کنم و مطمئن باشم که نقش مهمّی در رسیدنشان به کمال و گذارشان از فراز و نشیب‌های حیات داشته است. هر کدام به جای خویش نیکوست، امّا هیچ صفتی را همچون سخاوت در حیات و کمال مردم مؤثر نیافتم. همه‌ی فضایل یک طرف، امّا بخشش و سخا یک طرف.
seyed
کاش بدانی بیش از نُه ماه طول کشید تا اسمی را برایت پیدا کنم، اسمی که مثل خودت زیبا و گوش‌نواز باشد؛ امّا پیش از آنکه سر در پی زیبایی لفظ و کلمه داشته باشم، در دل این امید را پاس می‌داشتم که روزی مسمّای این اسم، در تو ظهور کند، پاکی مریم (س)، معصومیت فاطمه (س)، رحمت محمّد (ص)، شجاعت علی (ع)
مادر بزرگ علی💝
گذار از پیچ و خم‌های زندگی و با خبر شدن از فراز و نشیب‌ها، کمین‌گاه‌ها، پرشگاه‌ها و دشت‌های فراخ پر گل و چشم‌نواز ناگزیراست. زندگی هم جز این نیست، امّا چند امکان پیش روی توست؛ برای آگاهی قبل از هزینه کردن: ۱. مطالعه‌ی تجربه‌ها؛ ۲. شنیدن تجربه‌ها؛ ۳. تجربه‌ی تجربه‌ها.
seyed
بی‌گمان این آیه از قرآن را خوانده‌ای که می‌فرماید: «الشَّیطانُ یعِدُکمُ الْفَقْرَ وَ یأْمُرُکمْ بِالْفَحْشاءِ وَ ...»، شیطان شما را از فقر و کاستی می‌ترساند و به کارهای زشت وا می‌دارد، در حالیکه خداوند شما را وعدۀ آمرزش و بخشش می‌دهد. آنکه می‌پندارد اگر ببخشد، مبتلا به نقصان و فقر می‌شود، بی‌آنکه بخواهد در بخل ورزیدن، همه‌ی داشته‌ها را از دست می‌دهد. نسبت بخل به شیطان است که خود، مبتلا به نقصان و ذلّت و نومیدی است و نسبت سخا و دهش، به خداوند عزیز و غنی. بُخل، بخیل را، مبتلای ناداری و فقر می‌کند و سخا بی‌نیازی و دارندگی را در پی دارد.
seyed

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۷۹-۳
تعداد صفحات۲۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۷۹-۳