با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قصه‌ی شگفت‌انگیز لئو مسی

دانلود کتاب قصه‌ی شگفت‌انگیز لئو مسی

۴٫۵ از ۶۱ نظر
۴٫۵ از ۶۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهخرید نسخه‌ی چاپی از نشر گلگشتدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قصه‌ی شگفت‌انگیز لئو مسی

«قصه‌ی شگفت‌انگیز لئو مسی» داستان زندگی لیونل مسی (-۱۹۸۷)، فوتبالیست فوق حرفه‌ای اهل آرژانتین، نوشته مایکل پارت (-۱۹۴۹) است.

مسی عضو تیم بارسلونای اسپانیا و تیم ملی آرژانتین است که در پست‌های مهاجم و بال بازی می‌کند. از او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال یاد می‌کنند. او اکنون کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین است. مسی در ۲۱ سالگی توپ طلای اروپا را ازآن خود کرد. وی همچنین نامزد دریافت عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان شد. وی موفقیت‌های خود را با دریافت توپ طلای سالهای ۲۰۱۱٬۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ تکمیل کرد. او در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ عنوان بهترین بازیکن سال اروپا را دریافت کرد. مسی در ۲۴ سالگی بهترین گلزن تاریخ فوتبال بارسلونا در تمامی رقابت‌ها شد. لئو در سن ۲۵ سالگی جوانترین بازیکن تاریخ رقابتهای لالیگا لقب گرفت که توانسته ۲۰۰ گل در این لیگ به ثمر رساند؛ از او می‌توان به‌عنوان بهترین بازیکن نسل خود نام برد. همچنین وی از دیدگاه کارشناسان بزرگ فوتبال و تحقیقات کالج هلند باهوش‌ترین بازیکن دنیا به‌حساب‌می‌آید. بازیکنی که در یک‌صدم ثانیه توانایی تصمیم‌گیری با توپ را دارد.

بخش کوتاهی از کتاب:

آن شب لئو توپ جدیدش را کنارش خواباند و روی آن پتو کشید. وقتی پدرش برای گفتن شب بخیر آمد‌، توپ را کنار لئو دید و گفت‌: اون دوستت کیه؟

لئو خندید و پتو را از روی توپِ نو کنار زد.

یک سال بعد وقتی پدرش وارد اتاق شد‌، لئو منتظر بود و توپ آبی رنگ در کنارش‌، که حالا بعد از روزها بازی در خیابان‌های خاکی روزاریو کثیف و کهنه شده بود. ‌جرج گفت: امیدوارم قبل از اینکه اونو توی تختت ببری کمی تمیزش کنی.

لئو گفت: تمیزه بابا! و در همان زمان تکه گِل قرمزی که از توپ روی زمین افتاده بود را با پا به زیر تخت فرستاد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۸)
Reza
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

این کتاب رو خریداری کردم ولی برام نیومد

محمدصالح مرتضوی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱

عالی بود

Mahdi Sahafian
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

عالی عالی بسیار خوب بود دست مترجمش درد نکنه

خادم المهدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

کتاب خیلی خوبیه زنده باد کینگ مسی

@amir
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

کتاب واقعا خوبی بود درسته کتابی مثل رمان های بحث بر انگیز نیست اما فضا سازی نویسنده عالی بود و فقط قصه را مانند یک بیوگرافی پیش نبرد و اینکه می توان درس های بسیاری از زندگی این شخص گرفت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
پنچ کلمه‌اي که با آن‌ها زندگي و بازي مي‌کنيم رو هميشه به ياد داشته باش لئو. لئو آن‌ها را مرور کرد‌، کلماتي که پدرشان تمام عمر در مغز آن‌ها فرو کرده بود. -ادب، صداقت‌، پشتکار‌، خويشتن‌داري و استقامت.
عطش پرواز
لئو در حال پيوستن به آکادمي جوانان باشگاه افسانه‌اي تيم فوتبالِ بارسلونا بود. کساني که عاشق اين تيم هستند آن را بارسا مي‌نامند.
_SOMEONE_
ماتياس گفت: پنچ کلمه‌اي که با آن‌ها زندگي و بازي مي‌کنيم رو هميشه به ياد داشته باش لئو. لئو آن‌ها را مرور کرد‌، کلماتي که پدرشان تمام عمر در مغز آن‌ها فرو کرده بود. -ادب، صداقت‌، پشتکار‌، خويشتن‌داري و استقامت.
نگار
ماتياس گفت: پنچ کلمه‌اي که با آن‌ها زندگي و بازي مي‌کنيم رو هميشه به ياد داشته باش لئو. لئو آن‌ها را مرور کرد‌، کلماتي که پدرشان تمام عمر در مغز آن‌ها فرو کرده بود. -ادب، صداقت‌، پشتکار‌، خويشتن‌داري و استقامت. جرج لبخندي زد:‌ تو تمام اين‌ها را داري لئو‌. از زماني که براي اولين بار توپ را لمس کردي با تو بوده‌اند. شک نکن پسرم، تو براي پيروز شدن به دنيا اومدي‌. تو پايبي.
حافظ
ماتياس گفت: پنچ کلمه‌اي که با آن‌ها زندگي و بازي مي‌کنيم رو هميشه به ياد داشته باش لئو. لئو آن‌ها را مرور کرد‌، کلماتي که پدرشان تمام عمر در مغز آن‌ها فرو کرده بود. -ادب، صداقت‌، پشتکار‌، خويشتن‌داري و استقامت.
معجزه ی سپاسگزاری
مي‌کشيدند. لئو ناراحت بود‌، چون توپ همراه نداشت. از زماني که اولين توپ را از مادر بزرگش گرفته بود در هر تولدش‌ يک توپ هديه مي‌گرفت. اين تمام چيزي بود که مي‌خواست‌ و آن‌ها را در اتاقش نگه مي‌داشت. آرزو مي‌کرد کاش الان يک توپ داشته باشد‌، تنها چيزي که به او کمک مي‌کرد به آرامش برسد. با بي حوصلگي نشسته بود که ناگهان چشمش به درخت ليمويي در کنار ساختمان افتاد. سمت آن رفت‌، ليمويي که از روي درخت به زمين افتاده بود برداشت و به نيمکت برگشت و شروع به روپايي زدن کرد. جرج سرگرم تماشاي پسرش بود که چگونه با ليمو روپايي مي‌زند‌، چپ راست‌، راست چپ. پنجره هاي دفتر مالويناس شيشه نداشت پس او مي‌توانست قسمتي از صحبت‌هاي مردان داخل جلسه را بشنود. يکي لئو را موتزارت خواند و ديگري‌ در مورد اينکه او چه کوچولو
cr7
لئو در حالي با کفش‌هاي کهنه‌اش به توپ ضربه مي‌زد‌ و کنار مادر بزرگ طرف زمين فوتبال گراندولي راه مي‌رفت پرسيد: اما مادربزرگ، چرا مي‌خواي تو ضعيف ترين تيم شهر بازي کنم؟ زمين فوتبال زياد
کاربر ۱۰۳۶۸۴۲

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۸
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۵۹۴۸-۷۴-۸
تعداد صفحات۱۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۸
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۵۹۴۸-۷۴-۸