با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سرپناه اثر فرانسس گرینسلید

دانلود و خرید کتاب سرپناه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سرپناه  نوشته  فرانسس گرینسلید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سرپناه

رمان «سرپناه» نخستین اثر داستانی فرانسس گرینسلید (۱۹۶۱)، نویسنده کانادایی است که در سه فصل با نام‌های غذا، آب و آتش داستان زندگی یک خانواده معمولی در دهه ۱۹۷۰ در کشور کانادا را روایت می‌کند. مخاطب در این رمان ۳۰۰ صفحه‌ای، با یک زندگی سنتی و دور از هیاهوی امروزی مواجه می‌شود. نویسنده در اثرش، توجه خاصی به نقش خانواده، به ویژه مادر در تربیت فرزندان دارد و سعی کرده‌است تأثیری که شیوه تربیت فرزندان بر آینده آنها دارد را در این اثر به خواننده نشان‌دهد. فرانسس گرینسلید فارغ‌التحصیل رشته نویسندگی خلاقانه از دانشگاه بریتیش کلمبیا است. او پس از نقل مکان به جنوب ایالت بریتیش کلمبیا، «سرپناه» را با الهام از مناظر آن منطقه نوشت. وی در توصیف این داستان گفته‌است: «سرپناه روایتی است از انتظارات ما از مادر، اولین سرپناه هر انسان، داستانی که نشان‌ می‌دهد چقدر حیرت‌آور است وقتی بفهمیم ورای مادری‌اش برای ما، زنی بوده که در زندگی‌اش افراد دیگری هم وجود داشته‌اند. این داستان نامزد دریافت جایزه رمان سال ۲۰۱۲ از اتحادیه‌ کتابخانه‌های کانادا شد. گرینسلید پیش از این در سال ۲۰۰۳ توانسته بود جایزه‌ کتاب سال را از ساسکاچوآن بوک آواردز برای کتاب «سفری سیاحتی به ایرلند» از آن خود کند. بخش کوتاهی از کتاب: جنی از من خواست تمام این‌ها را بنویسم. از من خواست همه‌ی این‌ها را مثل دانه‌های تسبیح کنار هم بگذارم و با جزئیات کامل شرح دهم، مثل داستانی واقعی، مثل ذکری که بتواند مدام بخواند و به آن اعتماد کند. اما زمانی که دست به قلم بردم، هم برای جنی نوشتم، هم برای مادرم. اطرافیان آیرین صدایش می‌زدند. برای او هم نوشتم چون مدت‌ها معنای «مادر» را فراموش کرد. حتی با گذشت این‌همه مدت، وقتی یادش می‌کنیم از گناهش نمی‌گذریم. دنبالش نگشتیم. رفته بود، مثل گربه‌ای که شبی از درِ پشتی خانه بیرون برود و برنگردد و ندانی که گیر گرگ افتاده یا عقاب، یا اصلاً شاید بیمار شده و توان بازگشت نداشته. زمان را گذراندیم و با شکیبایی به او اعتماد کردیم، چون همیشه بهترین مادر بود. نمی‌دانم اول کدام‌مان شروع کرد اما همیشه به هم می‌گفتیم او بهترین مادر دنیاست. دست‌کم آن روزها این‌طور بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
alimohamad eftekhari
۱۳۹۸/۰۲/۱۰

خوشم اومد .متفاوتن بعضی کتابها در روایت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
بالاخره گفت: «نه، نرفتیم. موندیم که کار رو تموم کنیم. الان که بهش فکر می‌کنم برام خنده داره. بعضی موقع‌ها توی زندگی تجربه‌هایی به دست میاری، اما توی همون تجربه‌ها غرق می‌شی.
alimohamad eftekhari

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۸۵-۲۵-۵
تعداد صفحات۳۰۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۸۵-۲۵-۵