دانلود و خرید کتاب این است شیعه باقر شریف القرشی ترجمه سید محمد صالحی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب این است شیعه اثر باقر شریف القرشی

کتاب این است شیعه

معرفی کتاب این است شیعه

«این است شیعه» نوشته باقر شریف القرشی و ترجمه محمد صالحی، مستندات تاریخی تشکیل شیعه و امامت حضرت امیرمؤمنان (ع) را بررسی می‌کند. امروزه شیعه و رسم شیعگی، با وجود دادن خون بزرگترین مظلومان عالم، در طول بیش از هزار و دویست سال، هنوز حتی میان کسانی که خود را ظاهراً شیعه می‌نامند، مظلوم مانده‌است و نیازمند اثبات و مستندسازی است. پیروی شیعه از اهل بیت و دوستی با آنها، عاطفی و تقلیدی نیست؛ بلکه دلایل محکم و قاطع از کتاب و سنت آنها را به جلو برده است و از این رو آنها خود را ملزم به مودت و پیروی ائمه (ع) می‌دانند، با این وضع، ممکن نیست که آنها از کتاب خدا و سنت نبی او دوری کنند. این کتاب اثری است که با هدف بیان دلایلی محکم و قطعی در باب شیعه و شیعگی و ظلم‌هایی که بر اهل بیت رسول خدا(ع) رفته‌است و در کل اثبات حقانیت شیعه منتشر شده‌است. نظر بزرگان پیرامون این مذهب و داستان شورای سقیفه، احتجاج بزرگان صحابه، منافقان و مرتدان، روش سیاست نزد شیعه،مراقبت های تربیتی و اخلاقی نزد شیعه، مرجعیت عامه، صفات مرجع، جدایی مرجعیت از دولت، صفات خدای متعال، عدل الهی، سجده بر تربت حسینی، بوسیدن ضریح، برآوردن حاجت و... برخی از سرفصل‌های این کتاب است.

نظرات کاربران

mario
۱۳۹۶/۰۸/۱۵

معمولا ماها خودمون رو شیعه می دونیم بدون آگاهی و اطلاعات و صرفا شناسنامه ای شیعه هستیم. این کتاب خیلی خوب شیعه واقعی بودن رو معرفی میکنه. ممنون

samkan
۱۳۹۶/۰۸/۱۳

هرشیعه اای لازم اینو بخونه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۵)
شیعه در زمان حکومت خلفای اموی و عبّاسی با بدترین مشکل‌ها و سخت‌ترین نوع محنت‌ها و رنج‌ها روبرو بود. در این زمان چشم‌های آنها را از کاسه درآوردند، آنها را بر شاخه‌های درخت به دار زدند و خانه‌های آنها را خراب کردند. حکام شهادت آنها را رقم زدند و از ساده‌ترین حقوق اجتماعی و سیاسی محرومشان کردند. با تمام این گرفتاری‌ها، شیعیان پرچم دوستی و محبّت اهل بیت (ع) را همچنان برافراشتند.
سیّد جواد
«یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللهَ وَکونُوا مَعَ الصّادِقینَ» (توبه / ۱۱۹)
سیّد جواد
«وَمَنْ یتَوَلَّ اللهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللهِ هُمُ الغَالِبُونَ» (مائده / ۵۶)
سیّد جواد
شیعه در بین گروه‌های اسلامی به نوآوری و تکامل شناخته شده و متمایز است زیرا باب اجتهاد نزد شیعه گشوده است؛ در حالی که نزد بقیۀ مذاهب اسلامی این باب بسته است. مسئلۀ اجتهاد از مواردی است که ضرورت آن برای جوامع بشری مشهود است؛ به خصوص در این زمان که علوم پیشرفت کرده و مسائلی پیش می‌آید که وقوع آن از قبل بی‌سابقه بوده است؛ مانند پیوند اعضای بدن انسان، صعود انسان به کرۀ ماه، معاملات بانکی، مالکیت زمین، سرقفلی و غیره. چون راه اجتهاد باز است، این قضایای تازه در پرتو اصول عملیه و کلّی‌ای که فقیه امامی می‌بیند، حل می‌شود.
سیّد جواد
این کتاب قرار بود به مناسبت رجب المرجّب تقدیم خوانندگان شود، امّا چنان در فراز و نشیب کسب مجوّز ماند که شعبان و رمضان هم بر آن گذشت.
سیّد جواد

حجم

۲۶۱٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها

۳۰۴ صفحه

حجم

۲۶۱٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها

۳۰۴ صفحه

قیمت:
۶,۰۰۰
تومان