با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب درس‌نامه مبانی و قواعد تفسیر اثر م‍ح‍م‍دع‍ل‍ی‌ رض‍ای‍ی‌  اص‍ف‍ه‍ان‍ی‌

دانلود و خرید کتاب درس‌نامه مبانی و قواعد تفسیر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درس‌نامه مبانی و قواعد تفسیر  نوشته  م‍ح‍م‍دع‍ل‍ی‌ رض‍ای‍ی‌ اص‍ف‍ه‍ان‍ی‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درس‌نامه مبانی و قواعد تفسیر

«درس‌نامه مبانی و قواعد تفسیر» به قلم دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی(-۱۳۴۱) برای دوره کارشناسی رشته علوم و قرآن تهیه و تدوین شده‌است. تفسیر قرآن کریم، دانشی است مستقل که همچون هر دانش دیگری دارای مباحث مقدماتی، مانند: تعریف، هدف، مبانی، روش و... است. مجموع این مباحث مقدماتی را می‌توانیم «منطق تفسیر قرآن» بنامیم؛ چون در فهم و تفسیر قرآن مفید است و از خطای فهم مفسر جلوگیری می‌کند و ضوابط تفسیر معتبر را روشن می‌سازد. این نوشتار بر آن است که این مبانی و قواعد را به شیفتگان قرآن کریم عرضه کند و آنان را در قالب «منطق تفسیر قرآن» سامان دهد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
تقسیمات تقسیم‌های مختلفی در مورد منابع تفسیر قابل تصور است; از جمله: مستندات و منابع تفسیر: ۱. درون متنی: آیات قرآن; ۲. برون متنی: الف) سنت; ب) عقلی; ج) نقلی، مانند تاریخ؛ د) علوم تجربی.
Syed Fazil Shah
منابع استخراج قواعد تفسیر منابع استخراج قواعد تفسیر عبارتند از: ۱. قرآن، مثل قاعده ارجاع متشابهات به محکمات; ۲. سنت، مثل قاعده نسخ که بیشتر از روایات استفاده می‌شود; ۳. بدیهیات عقلی، مثل لزوم در نظر گرفتن قواعد ادبیات عرب برای فهم قرآن; ۴. قطعیات و مسلّمات شرعی، مثل قاعده لزوم در نظر گرفتن قرائت صحیح و معتبر قرآن در تفسیر; ۵ . ارتکازات عقلایی، مثل قاعده تخصیص و تقیید کلام عام و مطلق متکلم با کلام خاص و مقید;
Syed Fazil Shah

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۷
شابک-۹۷۸-۹۶۴-۱۹۵-۷۰۲-۷‬‬
تعداد صفحات۳۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۷
شابک-۹۷۸-۹۶۴-۱۹۵-۷۰۲-۷‬‬