با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مهارت حل مسئله اثر خسرو امیرحسینی

دانلود و خرید کتاب مهارت حل مسئله

۱٫۳ از ۴ نظر
۱٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهارت حل مسئله  نوشته  خسرو امیرحسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب مهارت حل مسئله

«مهارت حلّ مسئله» نوشته خسرو امیرحسینی (-۱۳۳۷) و محمّد مخاطب (-۱۳۴۷) پیرامون این مهارت کلیدی در تفکر و زندگی است. انسان روزانه با ده‌ها مسئله در پیرامون خود مواجه می‌شود. اصلا زندگی یعنی مسئله، اگر مسئله نبود ایستایی و یکنواختی زندگی انسان را خسته و کسل می‌کرد. ارزش و اهمیت انسان و امتیاز و برتری او نسبت به سایر موجودات، همین برخورد با مسئله و داشتن مهارت حل مسئله است. گاهی اوقات در برابر شرایط سخت کار و زندگی با مسایلی مواجه می‌شویم که از حل کوچکترین آنها عاجز می‌شویم و یا هنگامی که در موقعیت تازه‌ای قرار می‌گیریم از برقراری ارتباط و درک روابط بین موقعیت جدید و قدیم درمانده می‌شویم. آنگاه از خود می‌پرسیم؛ در برابر این شرایط چه باید کرد؟ چگونه مسیر را برای حرکت خود به جلو هموار کنیم؟ چگونه به مقصود و خواسته خود برسیم؟ این سئوال و سئوالات بسیار دیگر حکایت از این می‌کنند که اطراف ما پُر از مسئله است که اگر به حل آنها بیندیشیم و موفق شویم، زندگی گلستان می‌شود. کتاب حاضر در صدد است تا این توانایی و مهارت را در خواننده ایجاد کند که بتواند، اولا: به اطراف خود با کنجکاوی و دقت نگاه کند، ثانیآ: بداند که زندگی پر از مسئله است و فقط مردگان هستند که مسئله ندارند. ثالثا: حل مسئله کار سختی نیست و با حل آنها به زندگی دلخواه خود می‌رسد و بالأخره اینکه حل مسئله زیربنا و پایه اساسی خلاقیت و نوآوری است و نیازمند نگاه سیستمی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
mahdi
۱۳۹۹/۰۳/۱۱

خسته نباشی 2000تومان ارزانتر از نسخه چاپی خب چاپی رو بخرم بهتره

Mr.Sep
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

دریغ از یه بار خوندن کتاب قبل از نشر امیدوارم درستش کنند

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
۱ ـ در محیط زندگی خانوادگی یا اداری، آشفتگی، بی‌نظمی و تنش بین افراد بوجود آمده باشد. ۲ ـ درآمد ما کاهش و یا به سرعت افزایش یابد و یا در محیط اداری و آموزشی نوسانات آماری ملاحظه شود. ۳ ـ در عرصه کسب و کار، مشتری کم و یا زیاد شود و یا بین مشتریان و شرکت اختلاف زیاد گردد. ۴ ـ در کلاس، اکثر دانش‌آموزان نمره بالا و یا نمره کم‌تر از معمول بگیرند و یا غیبت‌ها یکباره زیاد و کم شود. ۵ ـ در عرصه اداری و تولید کارها کند پیش رود و یا ضایعات بیشتر شود. ۶ ـ در عرصه اداری یا کلاس وقتی مسئولین یا معلم کلاس صحبت می‌کند کارکنان یا شاگردان گوش نمی‌دهند. ۷ ـ در محیط خانواده، اعضای خانواده یا از منزل بیرون نمی‌روند یا تمایل مناسب برای ماندن در منزل را ندارند.
کاربر ۲۴۵۱۶۲۳

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۵/۰۵
شابک-۹۷۸-۹۶۴-۸۷۲۳-۳۲-۸
تعداد صفحات۲۶۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۵/۰۵
شابک-۹۷۸-۹۶۴-۸۷۲۳-۳۲-۸