دانلود و خرید کتاب خاطراتی از امام زمان (عج) عبدالحسین فخاری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خاطراتی از امام زمان (عج) اثر عبدالحسین فخاری

کتاب خاطراتی از امام زمان (عج)

انتشارات:انتشارات گوی
امتیاز:
۴.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب خاطراتی از امام زمان (عج)

کتاب خاطراتی از امام زمان (عج) به‌قلم عبدالحسین فخاری را انتشارات گوی منتشر کرده است. این کتاب مجموعه‌ای است از خاطرات مهدوی افرادی که فرصت رؤیت و درک وجود امام عصر (عج) را یافته‌اند.

دربارهٔ کتاب خاطراتی از امام زمان (عج)

وجود مبارک حضرت ولی‌عصر (عج) از زمان تولدشان تا عصر حاضر همواره منشأ خیر و برکت بوده است. دربارهٔ زندگی ایشان و چیستی و چرایی و چگونگی حضورشان روایات، مقالات و کتاب‌های زیادی نقل و نوشته شده‌اند که هر کدام کوشیده‌اند به نوبهٔ خود پاسخگوی بخشی از شبهات پیرامون مسئلهٔ مهدویت و انتظار باشند. عبدالحسین فخاری در کتاب خاطراتی از امام زمان (عج) مجموعه‌ای از ۵۰ خاطره از کسانی که اقبال و شرف حضور در محضر این امام والاقدر و وجود متبرک را یافته‌‌اند نقل می‌کند. روایت‌هایی قابل تأمل و دارای آثار تربیتی و معنوی برای آن‌ها که تشتهٔ دانستن و به کار بستن در این حوزه‌اند.

خواندن کتاب خاطراتی از امام زمان (عج)

علاقه‌مندان به کتاب‌ها و روایت‌های مذهبی و افرادی که خواهان اطلاعاتی بیشتر دربارهٔ امام زمان (عج) هستند از مطالعهٔ این کتاب لذت خواهند برد.

بخشی از کتاب خاطراتی از امام زمان (عج)

«١. خبر تولد

فرزند ما متولد شد. باید آن را از دیگران پوشیده بداری؛ زیرا ما به‌ جز دوستان نزدیک‌ خویش‌ کسی‌ را از آن آگاه نکرده ایم‌ و ما دوست‌ داشتیم‌ که‌ به‌ تو خبر دهیم‌ تا خداوند تو را به‌وسیله‌أ این‌ خبر خوشحال گرداند. همان طور که‌ ما هم‌ خوشحال شده ایم‌ والسلام.

این‌ نامه‌ اي بود که‌ امام عسکری برای یکی‌ از اصحاب بسیار مورد اعتماد خویش‌ یعنی‌ احمدبن‌ اسحاق قمی‌ نوشت‌. احمد بن‌ اسحاق قمی‌، عالمی‌ جلیل‌القدر، فقیهی‌ پرهیزگار و محدثی‌ بزرگوار و یکی‌ از چهره های درخشان شیعه‌ و نمایندهٔ ویژه و مورد اعتماد امام در شهر قم‌ بود که‌ در عصر خود مورد عنایت‌ امام زمان خویش‌ قرار گرفت‌. او مرجعیت‌ دینی‌ ویژه‌ای در قم‌ داشت‌ و زمانی‌ متولی‌ اوقاف و روزگاری کارگزار پیشواي یازدهم‌ و دوست‌ خصوصی‌ و محرم راز ایشان و رابط‌ بین‌ حضرت و شیعیان قم‌ بود و وجوهات جمع‌ آوری‌شده را در سفرهای متعدد به‌ حضور امام تقدیم‌ می‌کرد. همچنین‌ برای تحصیل‌ علم‌ وکمال از محضر ائمه‌، مسافرت‌هایی‌ به‌ سامرا و حجاز داشت‌ و به‌ جز امام یازدهم‌، به‌ محضر سه‌ امام دیگر نیز (امام جواد و امام هادی و امام مهدی نایل‌ آمده و معجزاتی‌ را از آن بزرگواران مشاهده کرده و جواب نامه‌هایش‌ را از حضرت ولی‌عصر دریافت‌ داشته‌ است‌. او به‌‌‌عنوان محرم اسرار امام از برخی‌ رازهاآگاه می‌شد که‌ یکی‌ از آن‌ها خبر ولادت با سعادت حضرت بقیه‌اﷲالاعظم‌ است‌ که‌ امام عسکری توسط‌ پیک‌ ویژه خویش‌، احمد را از تولد فرزندش آگاه ساخت‌. در اثر اختناق سیاسی‌ که‌ از سوی حکمرانان عباسی‌ اعمال می‌شد، موضوع جانشینی‌ بعد از حضرت عسکری در هاله‌ای از ابهام قرار داشت‌ و غیر از دوستان مورد اعتماد کسی‌ از آن آگاه نبود.»


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۱۶۸ صفحه

حجم

۳٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۱۶۸ صفحه

قیمت:
۱۲,۰۰۰
تومان