با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ٰده سال رویا: (داستان‌های به هم پیوسته)

دانلود و خرید کتاب ٰده سال رویا: (داستان‌های به هم پیوسته)

۲٫۵ از ۴ نظر
۲٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ٰده سال رویا: (داستان‌های به هم پیوسته)  نوشته  نیلوفر اسماعیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ٰده سال رویا: (داستان‌های به هم پیوسته)

«ده سالِ رویا» مجموعه داستان‌های کوتاهی نوشته‌ی نیلوفر اسماعیلی(-۱۳۶۳) است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: بلند شد، نگاهش از کنارِ گوش راستم می‌گذشت، انگار جرأت نمی‌کرد توی چشم‌هایم نگاه کند. با التماس گفتم: «سعید.» پلک‌ها را فشرد: «جان؟» دور کمرش را گرفتم و روی دو دسته‌ی مبل نشستیم: «چی شده آخه؟» «بی‌کار شدم.» احساس کردم دست‌های سعید توی دستم سنگینی می‌کند، خواستم چیزی بگویم تا آرامش کنم اما حس کردم یکی را می‌خواهم که به خودم دلداری بدهد. بعد از چند ماه دوندگی فهمیدیم حالاحالاها سازمان کشاورزی نیرو نمی‌گیرد و سعید هم کاری جز رشته‌اش بلد نبود، این روزها هر که را نگاه می‌کردی یکی دو تا مهندس کشاورزی بی‌کار توی خانه داشت. خوب می‌دانستم اگر همین‌طور دست روی دست بگذارم، هیچ امیدی به سعید نیست. یک‌روز تمامِ سرویس طلای عروسی‌ام را دست و گردنم انداختم. سعید پرسید: «می‌خوای بری عروسی؟» «می‌خوام بفروشم.» «پس چرا انداختی؟» «می خوام برای آخرین‌بار حس‌شون کنم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۶

کتاب صد و‌ پنجاه و سوم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، بیشتر خانمها ممکنه از این کتاب خوششون بیاد یا با مسائل مطرح شده در داستان همذات پنداری کنند ، از نظر من متوسط بود ، موارد روشنفکری هم

- بیشتر
parnian
۱۳۹۷/۰۶/۱۶

کتابی به شدت خسته کننده!!! داستانی که در ابتدا به اعتقاد به خرافات اغاز میشود وتا انتها نیز اثری از امید،ایمان وتوکل به خدا در ان نیست.یک نوع نا امیدی وافسردگی بر کل کتاب حاکم بودو با هیچ اتفاقی شخصیت اصلی

- بیشتر
asedali
۱۳۹۶/۰۳/۳۰

کتاب بدی نیست.نگاهی #کاملا_زنانه است در یک زندگی سخت و طاقت فرسا. زندگی در شرایط اجتماعی و خانوادگی بد و البته کار از روی ناچاری که با طرز فکر یک #زن_ایرانی خیلی طبیعی و روان نگاشته شده است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
روز تعطیل خوبی داشته باشید.
سیّد جواد
آخر شب از شماره‌اش برایم پیام آمد، فقط نوشته بود «ع» ، نفهمیدم منظورش چی بود. روی تخت دراز کشیده بودم و خوابم نمی‌برد، هی این پهلو آن پهلو چرخیدم، خواستم بلند شوم و کتاب لغت را باز کنم ولی منصرف شدم. به فکرم فشار آوردم و با «ع» بازی کردم؛ عشق، علاقه، عروسی، عسل،... باز فکر کردم؛ آخرش افتادم به هذیان: عمر، عرش، عمد، عدس، عرعر... هزار معنی می‌داد.
سیّد جواد
روی شیشه کاغذ چسبانده: فتوکپی تک‌برگ نداریم. سختی‌اش می‌آید برای یک برگ فتو بلند شود.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۹۳-۲۳-۰‬‬
تعداد صفحات۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۹۳-۲۳-۰‬‬