دانلود و خرید کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان دیوید اسکیدی ترجمه امین حشمتی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان اثر دیوید اسکیدی

کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان

امتیاز:
۵.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان

کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان؛ ۱۳ شیوه مختلف برای تفکر انتقادی، مدیریت بهینه زمان، تعیین اهداف هوشمندانه، استفاده ایمن از رسانه‌های اجتماعی نوشتۀ دیوید اسکیدی و ترجمۀ امین حشمتی است. این کتاب را انتشارات طرح‌واره منتشر کرده است.

درباره کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان

سال‌های نوجوانی نشانگر آمدن بزرگسالی است این سال‌ها مرحله‌ای از زندگی هستند و شما بایستی در این مرحله تصمیم‌های انتقادی بگیرید. این تصمیم‌ها تعیین‌کننده زندگی شما در بزرگسالی هستند به همین دلیل، شما به‌عنوان یک نوجوان بایستی چیزهای زیادی را در نظر بگیرید تا از زمانتان بهترین استفاده را ببرید این چیزها شامل یادگیری و رشد مهارت‌های مهم زندگی می‌شوند. رشد مهارت‌های زندگی یک فرایند همیشگی برای بهترشدن است. این فرایند از بچگی شروع می‌شود و تا پایان عمر ادامه دارد بعضی از این مهارت‌ها را می‌آموزیم و بعضی دیگر را به طور طبیعی و بدون اینکه به آنها توجه کنیم، یاد می‌گیریم بعضی از این مهارت‌ها را با مشاهده‌کردن دیگران یاد می‌گیریم؛ ولی بعضی از مهارت‌های دیگر را بایستی یاد بگیریم و تمرین کنیم.

هر مهارتی در زندگی می‌تواند مهارت زندگی محسوب شود. بر فرض مثال، برای اکثر افراد بستن بند کفش شنا رانندگی و کار با رایانه، همگی مهارت‌های مفید زندگی به شمار می‌آیند؛ اما به طور خلاصه، مهارت‌های زندگی اغلب برای مهارت‌هایی به کار می‌رود که کمک مؤثری به ما کند و ما را به‌اندازه کافی با چالش‌های زندگی روبرو کند.

خواندن کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌‌کنیم

خواندن این کتاب برای نوجوانان مناسب و کاربردی است.

بخشی از کتاب مهارت های اساسی زندگی برای نوجوانان

«جستجو

هنگام مقایسه بحث‌ها و گفتگوها بر سر یک موضوع خاص، توانایی جستجوی مستقل ضروری است. دیدگاه‌ها بایستی متقاعدکننده باشند؛ یعنی اینکه شاید حقایق و داده‌ها سند و مدرک نداشته باشند یا از یک منبع مشکل‌دار گرفته شده باشند شما می‌توانید تحقیق کنید و این مسئله را به‌گونه‌ای مستقل حل کنید، یعنی منابع اطلاعاتی پیدا کنید و آن را بررسی کنید. این گونه بود که سنیل راه‌حلی که به دنبالش بود؛ یعنی هک پلاس را پیدا کرد. او به‌عنوان یک فرد کم‌سن‌وسال جستجو کرد که ببیند آیا راه دیگری برای ثبت شرکت وجود دارد یا خیر. او به جمع‌آوری اطلاعات پرداخت و به این فکر کرد که از آنچه که یاد می‌گیرد بهترین بهره را ببرد تا مسئله‌ای را که با آن روبرو است حل کند. نحوه بهبودبخشیدن توجه‌کردن به ادعاهای بدون منبع می‌تواند به شما کمک کند آیا کسی که دارد صحبت می‌کند به شما می‌گوید که این اطلاعات را از کجا آورده است؟ اگر از او منبع اطلاعاتی خواستید و منبعی ارائه نداد یا اگر خودتان به دنبال منبع گشتید و به نتیجه نرسیدید، نشانگر خطر است. همچنین باید بدانیم که همه منابع به یک اندازه معتبر نیستند؛ درک تفاوت بین مطالب علمی و غیرعلمی زمان می‌برد.

تشخیص پیش‌داوری

این مهارت می‌تواند چالش‌انگیز باشد؛ چراکه بعضی وقت‌ها حتی باهوش‌ترین افراد هم ممکن است موفق به تشخیص پیش‌داوری نشوند و در اولین انتخابشان پیش‌داوری کنند افرادی که از تفکر انتقادی برخوردارند برآورد بی‌طرفانه اطلاعات را به بهترین شکل انجام می‌دهند. فرض کنید که یک قاضی هستید و می‌خواهید جروبحث بین دو نفر را قضاوت کنید و هم‌زمان با آن در نظر داشته باشید که هر نفر ممکن است پیش‌داوری خودش را داشته باشد. دست برداشتن از پیش‌داوری‌های شخصی که بر قضاوتتان تأثیر می‌گذارند مهم است و حتی شاید دشوار باشد.»

ترکیب بازی درمانی با رفتاردرمانی شناختی
مریم ناصری
جکسون و شب پر سر و صدا
هایلی ناینر
آسیب‌ شناسی خانواده
پریسا نیلفروشان
درمان مبتنی بر تعامل والد - کودک (PCIT)
چریل بادیفورد مک‌نیل
روان‌سنجی (نسل سوم)
زینب اصالتی
درمان شناختی رفتاری اضطراب نوجوانان؛ برنامه مدیریت ترس (کتاب کار)
فیلیپ کندال
تمرین های مصاحبه و تشخیص بالینی برای روان شناسان و مشاوران
پرل س. برمن
کتاب کار کاهش استرس برای نوجوانان
جینا م. بیگل
مهارت های ذهن آگاهی برای کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه/ بیش فعالی
شارون گراند
استرس
محمد خدایاری فرد
درمان فراشناختی در کاهش افسردگی و اضطراب
محمد خانی نر گی
راهنمای سلامت روان کودکان؛ دلبستگی
بتسي دو تيري
مقدمه ای بر نسل سوم درمان‌های شناختی - رفتاری
ابوالفضل محمدی
خانواده‌درمانی: ۱۰۰ نکته‌ی کلیدی و فنون
مارک ریوت
کودک پرخاشگر
رضا فهیمی
کلیدهای رفتار با کودک مبتلا به اوتیسم
مارلین تارگ بریل
درمان مبتنی بر پذیرش و پای بندی
پل ای. فلکسمن
بازی درمانی؛ نظریه‌ها، انجام پژوهش و روش‌های مداخله
سیدعلی صمدی
مهارت های ارتباطی کلاس
نازیلا خطیب زنجانی
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۵۳۲٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۱۳۶ صفحه

حجم

۵۳۲٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۱۳۶ صفحه

قیمت:
۳۲,۰۰۰
تومان