با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معرفت قرآنی (جلد ۵)

دانلود و خرید کتاب معرفت قرآنی (جلد ۵)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معرفت قرآنی (جلد ۵)  نوشته  علی نصیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب معرفت قرآنی (جلد ۵)

«معرفت قرآنی» جلد پنجم از یادنگار آیت‌الله محمدهادی معرفت (ره) زیر نظر گروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به کوشش و گردآوری علی نصیری است.

در بخشی از کتاب پیرامون جایگاه علمی آیت‌الله معرفت، می‌خوانیم:

مرحوم آیت‌الله معرفت در میان خاندانی علمی چشم به جهان گشود و در دامان تباری اهل علم و فضیلت پرورش یافت و توفیق بهره‌مندی از سه حوزه بزرگ، مهم و تأثیرگذار شیعه یعنی حوزه‌های علمیه کربلا، نجف و قم را یافت و از دانش اساتید و فرزانگان ناموری هم چون امام خمینی و آیت‌اللهخویی بهره یافت.

ایشان بر اساس حسّ مسئولیت‌شناسی و سنگربانی از مرزهای عقیدتی دین که بر اساس آموزه‌های اهل بیت(ع) بر عهده عالمان گذاشته شده است، با تشکیل لجنه‌ای، پاسخ‌گویی به پرسش‌های محافل علمی روز را در دستور کار خود قرار داد. هم چنین بر اساس همین احساس مسئولیت به برطرف کردن ضعف تحقیقات و آثار متأخر شیعه در عرصه علوم قرآنی اهتمام ورزید. او بیش از نیم قرن از عمر با برکت خود را در کنار اهتمام به تحقیقات فقهی، وقف تحقیق و پژوهش در عرصه قرآن کرد. بر هر قرآن‌پژوهی هویدا است که تدوین کتاب‌های گرانسنگ و ماندگاری هم چون التمهید فی علوم القرآن، شبهات و ردود، التفسیر و المفسرون فی ثوبه القشیب و التفسیر الاثری الجامع نشانگر تفطن و اهتمام ایشان به نیازها و ضرورت‌های عصر بوده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۱/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۸۲-۴۹-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۵۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۱/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۸۲-۴۹-۳