با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جاودان

دانلود و خرید کتاب جاودان

۴٫۲ از ۱۷۲ نظر
۴٫۲ از ۱۷۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جاودان  نوشته  محمدعلی جمالزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جاودان

«جاودان» داستان کوتاهی نوشته محمدعلی جمالزاده(۱۳۷۶-۱۲۷۰)، نویسنده معاصر ایرانی و از مجموعه مطالعه در وقت اضافه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸۹)
علیرضا م
۱۳۹۵/۱۲/۲۷

نثر جمالزاده، روان، شیوا و طنزگونه س. قلم این نویسنده به حدی قدرتمنده که مخاطب رو تا پایان داستان میخکوب میکنه. خود داستان هم آدم رو به فکر فرو میره. پاشنه کش، و حرفهای خردمندانه ش انگار ضمیر ناخودآگاه "یار

- بیشتر
گابو
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

ما آدم ها که می پنداریم جادوانه هستیم و تا ابد زنده میمانیم....و به اطرافمان توجه نکرده و فقط در فکر خوردن و خوابیدنیم....در حالی که اندازه یه پاشنه کش عمر نمی کنیم و شاید حتی به کار جامعه و

- بیشتر
Arman
۱۳۹۶/۰۹/۱۱

آثار جمالزاده واقعا عالی بودند و از همه مهم تر با طنزی بجا به مشکلات جامعه می پرداخت

میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۶/۰۸/۰۳

خیلی دوستش داشتم اصلا جوری آدمو میخکوب میکنه نامثال زدنی!

yazdaan
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

تصویر سازی عالی,استفاده از آرایه های ادبی,,و بیان داستان به سبک سوررئالیستی .جالب بود.

هنرمند هنردوست
۱۳۹۶/۰۹/۱۹

کاش ی جو از درک و شعور و عقل و منطق این پاشنه کش به بعضی از ما آدما میرسید

A.🍁
۱۳۹۶/۰۱/۲۱

عالیه کتاب دارالمجانینش خیلی جالبه.من خوندمش زیاده ولی ارزش شو داره

P.H
۱۳۹۵/۱۲/۲۹

جالب بود

mehregan
۱۳۹۵/۱۲/۲۹

داستان کوتاه جاودان مثل تمام آثار جمالزاده به زبان طنز و انتقادی وضعیت جامعه ان زمان را به تصویر کشیده در این داستان کوتاه وضعیت جامعه را در قالب یک پاشنه کش به تصویر کشیده جالب بود

مهدی قائدی
۱۳۹۶/۰۱/۱۹

جالب بود.من عاشق جمالزاده ام تا الان خیلی از کتاباشو خوندم کلی خاطره دارم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۶)
کی به تو گفته که پاشنه‌کش نباید حرف بزند. سکوت که دلیل نمی‌شود. ما ساکتیم نه عاجز بر تکلم
ایمپروفشن
فرانسوی‌ها، در آن طرف دنیا، مجلسی دارند به اسم «آکادمی» که چهل عضو دارد و آن‌ها را «جاودان» می‌خوانند. الان چند عمر از عمرش می‌گذرد، آیا کدامشان زنده ماندند. مرده‌اند و می‌میمرند و خواهند مرد.
Arman
ما ساکتیم نه عاجز بر تکلم، مگر یادت رفته که مولوی خودتان از قول ما گفته ما سمیعیم و بصیریم و هشیم/ با شما نامحرمان ما خامشیم
maryam
خوشمزه است که ضمناً بش انس هم گرفته‌ام و از حرف‌هایش کم کم خوشم می‌آید و تریاکی تعبیراتش شده‌ام، ولی از طرف دیگر خودم ملتفتم که دارم کم کم مثل برف آب می‌شوم. همه می‌پرسند چرا روز‌به‌روز لاغرتر و ضعیف‌تر و نحیف‌تر می‌شوی.
meysam13
گفتم: «می‌خواهی سر به سر من بگذاری، والا هر قدر هم آتش کوره قوه تصورت را پر زور کرده باشند با پاشنه‌کش ساده‌ای دعوا و مرافعه راه نمی‌اندازی. مطلب همان است که گفتم. عقلت پارسنگ برداشته است و دیوانه شده‌ای!»
پُر از هیچ...
کوه و صحرا و بیابان همه در تسبیح‌اند/ نه همه مستمعی فهم کند این اسرار
نرگس
گفتم: «مگر عقل از کله‌ات پریده و یا جنی شده‌ای؟!» گفت: «مگر نمی‌دانی که سیدم و سیدها گاهی جنی می‌شوند». گفتم: «جنی نشده‌ای، مجنون شده‌ای!»
سامی
بدان که آخر برج است و جیبم از پیشانی ملاها پاک‌تر است و گداها را هم در شهر می‌گیرند».
پُر از هیچ...
«درست به این پاشنه‌کش نگاه کن تا بعد درد دل را برایت بگویم». نگاه کردم، درست نگاه کردم پاشنه‌کش کوچکی بود که قد و قامتش از نیم‌وجب تجاوز نمی‌کرد. دسته‌اش که بیشتر لمس کرده بودند قدری ساییده شده براقّ بود، مانند برگ بزرگ خشکیده‌ای طاق‌باز در وسط میز تحریری افتاده بود و نه حرکتی داشت و نه برکتی و مانند کلیه‌ی اشیای جامد و بی‌جان مظهر کامل سکون و استغنا و بی‌اعتنایی محض بود که جوکی‌های هند و عرفا و اولیا الله خودمان به‌زور هزار ریاضت و مشقت می‌خواهند بدان برسند و هرگز نمی‌رسند.
nuna
سکوت که دلیل نمی‌شود. ما ساکتیم نه عاجز بر تکلم، مگر یادت رفته که مولوی خودتان از قول ما گفته ما سمیعیم و بصیریم و هشیم/ با شما نامحرمان ما خامشیم مگر سعدی شیراز نگفته کوه و صحرا و بیابان همه در تسبیح‌اند/ نه همه مستمعی فهم کند این اسرار.
azin