با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خوارزمشاهیان و ایلخانان مغول

دانلود و خرید کتاب خوارزمشاهیان و ایلخانان مغول

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خوارزمشاهیان و ایلخانان مغول  نوشته  ایرج رامتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خوارزمشاهیان و ایلخانان مغول

«خوارزمشاهیان و ایلخانان مغول» نوشته ایرج رامتین (۱۳۲۹-)، پژوهشگر معاصر است. وقتی سیل خروشان قبایل متحد شده مغول به فرماندهی چنگیز رو به سوی غرب نهاد در سر راه خود همه شهرها، روستاها و مزارع را نابود کرد و جز کشته‌های بسیار، خانه‌های ویران و مزارع سوخته چیزی به جای نگذاشت. ترس و وحشت از این قوم وحشی توان مقاومت از مغلوبین و مردمان مورد هجوم ربود. تنها تعداد انگشت‌شماری به فکر ایستادگی افتادند و مقاومت کردند که از آن میان فرزند دلاور سلطان محمد خوارزمشاه، جلال الدین منکبرنی، درسی بزرگ از شجاعت و دلاوری به سپاه بی‌شمار مغول و مردم کشورهای مغلوب داد و مورد تمجید دشمن قرار گرفت. پس از ویرانیها، باز این مردمان بافرهنگ ایران بودند که درس مدنیت به مغولان دادند تا به جایی که فرمانروایان مغول نه تنها از زندگی قبیله‌ای و سنن خود دست کشیدند بلکه به اسلام گرویدند و تحت تأثیر وزرای فاضل ایرانی دست به آبادانی و احداث بناهای ماندگار زدند و دانشمندان و بزرگان را گرامی داشتند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Roghaye
۱۳۹۷/۰۶/۰۳

خوبدبود. من همیشه فک‌میکردم جلال الدین تو رود سند غرقدشده بود.ولی تو کتاب نوشته به دست کردان آذربایجان کشته شد. ولی واقعا جلال الدین نماد غیرت بود.درود به شرفش.به امید تولد جلالهای بعدی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۲۸-۱۷۴-۷‮
تعداد صفحات۵۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۲۸-۱۷۴-۷‮