دانلود و خرید کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم سوزان هِیت‌لر ترجمه اکرم کرمی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم اثر اکرم کرمی

کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم

معرفی کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم

«معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم» نوشته دکتر سوزان هِیت‌لر(-۱۹۴۵)، است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به ازدواج معتقدم؛ زیرا ازدواج دری گشوده به ارزشمندترین مواهب زندگی است؛ از صبحانه ساده‌ای که در آغاز روز در کنار همسرمان صرف می‌کنیم تا محبت و صمیمیتی که تنها در میان همسران یافت می‌شود. به نظر من ازدواج بزرگ‌ترین موهبت زندگی و ساختار بنیادین یک جامعه پایدار است.

اما ازدواج واقعا چیست؟ ازدواج از لحاظ قانونی، یک پیمان دوجانبه برای مشارکت محسوب می‌شود و از لحاظ عاطفی، شما را مقید می‌کند تا زندگی خود را با دیگری قسمت کنید؛ در کنار یکدیگر باشید، دست به دست هم دهید و به یکدیگر دل ببندید. با ازدواج متعهد می‌شوید که نیروهای خود را در این امور روی هم بگذارید: مسائل مربوط به خانه و مسکن، امور مالی، فرزندان، امور زناشویی، تفریح و سرگرمی، کمک کردن به رشد شخصیت یکدیگر، حمایت از یکدیگر در ناکامیها، پیروزیها را با هم جشن گرفتن و خلاصه، موسیقی زندگی را با هم نوشتن.

این کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟

ارتباطات بخش مهمی از زندگی است که در تلخ کامی‌ها و شادکامی‌های ما نقش بسزایی دارد، اما در آموزشهای رسمی چیزی درباره آن گفته نمی‌شود. هر کسی می‌تواند عاشق شود و هرکسی می‌تواند رابطه زناشویی برقرار کند، اما همه ما برای حفظ روابط خوب و صمیمانه به بینش و آگاهی نیازمندیم.

این کتاب برای افراد متأهل نوشته شده است یا کسانی که امیدوارند ازدواج کنند: زوجهای جوانی که در آستانه ازدواج قرار دارند؛ افرادی که به ازدواج می‌اندیشند؛ زوجهایی که از روابط آشفته و نابسامان خود رنج می‌برند و زوجهای خوشبختی که می‌خواهند مهارتهای ارتباطی خود را بهتر کنند.

اصول و راهکارهای این کتاب، چون روغنی است که حرکت چرخ‌دنده‌های زندگی را روان می‌سازد و مانع تکانهای شدید آن می‌شود.

درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها
آویگیل لیو
ازدواج‌ها چرا موفق می‌شوند و چرا شکست می‌خورند
جان گاتمن
زندگی مشترک بدون فریاد: حفظ آرامش، رشد کردن و صمیمی‌تر شدن
هال ادوارد رانکل
رشد والدین همراه با فرزندان
الین شُوئن
ده قرار مهم برای زندگی مشترک
دیوید آرپ
شناخت اختلالات شخصیتی قبل و بعد از ازدواج
براد جانسون
بحران و رشد
بیژن امینی
زوج درمانی هیجان‌مدار
سوزان ام. جانسون
تربیت دینی و فرزندان ما
حامد اختیاری
طرح واره‌های درمانی و سلامت روانی در زندگی زناشویی
اکرم نمازی فرد
برای روابط بهتر کاری نکنید!
آرییل کین
داستان هایی برای گوش سوم
لی والاس
معیارهای انتخاب همسر (اشتباهات بزرگ در انتخاب همسر)
ماهیار آذر
اعتیاد به نت
کوین رابرتس
مشاوره خصوصی با باربارا دی‌آنجلیس: عشقی پایدار، قبل، حین، و بعد از ازدواج، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده
باربارا دی‌آنجلیس
همسرگزینی امروزی
علی شمیسا
زبان اشاره‌ی کودک (زبان من)
مونتا براینت
جعبه ابزاری از درمان شناختی - رفتاری CBT برای زوجین
جان دبلیو
کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان
سوزان ای. گاتلیب
زندگی مشترک و حد و مرزهایش
هنری کلاود

نظرات کاربران

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۵/۱۱/۲۷

بقول ارسطو در پایتخت،اکه آدم ازدواجیی هستین،قبلش حتما اینو بخونید...

علاقه مند کتاب
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

من اینکتاب رو قبلا بصورت فیزیکی تهیه و مطالعه کردم توجه کنید برای اینکه دستورات کتاب رو انجام بدید لازمه یه مقدمه و مطالعاتی وسیع درباره روابط زن و مرد داشته باشید بعدا به کتاب رجوع کنید چون اینکتاب مثل کتاب

- بیشتر
خانم کتابخوار
۱۴۰۰/۱۱/۰۷

این کتاب رو از دخترداییم امانت گرفتم و خوندم. . . . کتاب خوبی بود و راهکارهایی برای حل مشکلات داشت که یکیش سم زدایی بود. . . 🌸 مثلا خانم می‌خواد بره خرید آقا می‌گه منم میام! خانم ممکنه فکر کنه همسرش می‌خواد محدودش کنه

- بیشتر
هانیه سادات
۱۳۹۸/۰۱/۱۲

خیلی خوبه حتما توصیه میکنم بخونید. فقط ارائه راهکارش کمه، احساس میکنم مثالهاش واقعی نیست، درواقع حالتی رو نشون میده که هر دو طرف در حال رعایت اصول گفتگو هستند ... ولی اگر یکی رعایتش نکنه چه کار کنیم؟ که

- بیشتر
کتاب خُور
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

یک کتاب فوق العاده با مثالهای کاربردی برای زوجین جوان

Marziye
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

به نظرم حتما بخونیدش خیلی کاربردیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۹)
یک راه دیگر برای جلب همدلی طرف مقابل این است که خود را جدی بگیرید، به احساسات و افکار خود توجه کنید و به خود احترام بگذارید. اگر خود را برای داشتن احساسات و افکارتان محق بدانید، احتمال آنکه همسرتان نیز با همین تصور به صحبتهای شما گوش کند، بیشتر خواهد شد. واکنش شما نسبت به احساسات و افکارتان چیزی است که تحت کنترل فقط و فقط خود شماست. هر چند خود نکوهی معمولاً یک عادت است، اما عادتی است که خوشبختانه می‌توانید آن را تغییر دهید.
هانیه سادات
برای حفظ تدبیر و ظرافت، این نکته را به خاطر بسپارید که رفتار فرد به معنای شخصیت او نیست. همه ما گه‌گاه اشتباه می‌کنیم، با این حال، به عنوان انسان قابل پذیرش و احترام هستیم. ممکن است همسر شما شب گذشته دیر به منزل آمده باشد و از این موضوع ناراحت باشید، اما هنوز هم، به عنوان یک فرد، او را دوست دارید. در واقع، شما از رفتار او ناراحت هستید. وقتی همسرتان کاری کرده است که به آن علاقه ندارید، چگونه می‌توانید با ظرافت، ناراحتی خود را بازگو کنید؟ با توجه به عمل یا رفتار فرد و نه خود او، با استفاده از عبارتهایی که در قالب «وقتی تو... من...» بیان می‌شوند. به این ترتیب، با اجتناب از منفی‌گویی، حکم صادر کردن یا عبارات توهین‌آمیز، می‌توانید به جزئیات رفتار موردنظر بپردازید. حریم‌شکنی‌های زهرآلود، شامل هر پیام کلامی یا غیر کلامی است که تأثیری منفی برطرف مقابل شما داشته باشد.
Marziye
از عبارتهایی چون «احساس می‌کنم که تو...» بپرهیزید جمله‌هایی مانند «احساس می‌کنم که تو...» یا «فکر می‌کنم که تو...» توضیحی به دنبال دارند که مربوط به دیگری است نه ابراز احساس خود. این نوع جمله‌ها طرف مقابل را به جهبه‌گیری وا می‌دارد؛ چون شروع جمله حاکی از آن است که هشدار یا انتقادی در راه است. باز هم راه‌حل این است که قبل از نظر دادن، احساس خود را بیان کنید.
Marziye
صحنه مشاجره جایگاهی است که تربیت زن و مرد به آزمایش گذاشته می‌شود. جورج برنارد شاو
Fatemeh☘️
تفاوت دوم در این است که مردم سعی می‌کنند در موقعیتهای اجتماعی به بهترین وجه ظاهر شوند. ما می‌دانیم چگونه باید در جامعه رفتار کنیم؛ بنابراین با رعایت معیارهای اجتماعی می‌کوشیم که فرد خوبی به نظر بیاییم. اما به محض آنکه وارد منزل می‌شویم، از تلاش دست می‌کشیم و فرد دیگری می‌شویم. دوست داریم بیشتر استراحت کنیم و حتی بی‌میل نیستیم که دیگران به جای ما کار کنند.
zahra.n
هنگامی که عددی را در خودش ضرب کنیم یا به عبارتی آن را به توان دو برسانیم، آن عدد چندین برابر می‌شود. مانند: ۱۰۰=۱۰×۱۰ = ۲۱۰؛ حال آنکه اگر این عدد را به علاوه خودش کنیم، حاصل آن خیلی نمی‌شود: ۲۰=۱۰+۱۰ در ازدواج نیز چنین اتفاقی می‌افتد. وقتی دو فرد یک زوج می‌شوند، قدرت و نیرویی چند برابر می‌یابند و دریایی از عشق، محبت، قدرت و شادی شکل می‌گیرد. متأسفانه گاه شرایط کاملاً برعکس می‌شود و انرژی پدید آمده در جهت ایجاد محدودیت و تنگنا، تضعیف روحیه، ناامیدی و نارضایتی صرف می‌شود.
zahra.n
مشاوران خانواده می‌گویند که یکی از ضروری‌ترین عوامل در سلامت روحی، فردیت و تشخص افراد است. رعایت حد و مرز بین خود و دیگران، ما را قادر می‌سازد تا فردیت خود را حفظ کنیم و به خود حق دهیم که نگرش، عقیده و تمایلاتی از آنِ خود داشته باشیم و ناراحت نباشیم که طرف مقابل، احساساتی متفاوت با احساسات ما دارد. اما زمانی که زوجها فردیت یکدیگر را در نظر نمی‌گیرند و حدود رعایت نمی‌شود، به حریم یکدیگر تجاوز می‌کنند. اگر زوجها به استقلال هم احترام نگذارند، به جای آنکه تفاوتها زندگی را از یکنواختی در آورد، به عاملی تهدیدآمیز تبدیل می‌شود.
Marziye
توجه داشته باشید که رعایت ترتیب سه مرحله یاد شده مهم است. جرالد با دقت به صحبت جینا گوش می‌کند تا ببیند در چه مواردی می‌تواند با او موافقت کند. بعد معذرت خواهی می‌کند و سرانجام، توضیح خود را ارائه می‌کند. به این ترتیب جینا شرایط را درک می‌کند و البته، از آنجا که ابتدا جرالد با دقت و حوصله به حرفهای جینا گوش کرده است، او نیز با سعه صدر به توضیح جرالد توجه می‌کند و از این رهگذر، دوباره اعتماد و همکاری بین آنها شکل می‌گیرد.
Zibay Jahan👁️🍒
ازدواج در گذشته ضرورتی اجتماعی و اقتصادی قلمداد می‌شد و محبت و حمایت عاطفی امری فرعی بود و به ضرورت آن توجه نمی‌شد. حالا دیگر ازدواج یک انتخاب است و بهره‌مندی از عشق و محبت مهم‌ترین عامل در معادله ازدواج تلقی می‌شود و این نتیجه تحولات دهه‌های اخیر است که حتی معنای زوج بودن را نیز دستخوش تغییر کرده است: ارتقای موقعیت زنان موجب شده است که مردان ریاست و رهبری خانواده را با همسر خود قسمت کنند و این بدان معناست که زوجها برای همکاری و تصمیم‌گیری به مهارتهای جدید نیاز دارند.
zahra.n

حجم

۱٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۸۸

تعداد صفحه‌ها

۳۶۹ صفحه

حجم

۱٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۸۸

تعداد صفحه‌ها

۳۶۹ صفحه

قیمت:
۱۲۶,۰۰۰
تومان