با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم اثر اکرم کرمی

دانلود و خرید کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم

۴٫۱ از ۸ نظر
۴٫۱ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم  نوشته  اکرم کرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم

«معجزه گفت‌وگو: راز دستیابی به زندگی مشترک عاشقانه و مستحکم» نوشته دکتر سوزان هِیت‌لر(-۱۹۴۵)، است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به ازدواج معتقدم؛ زیرا ازدواج دری گشوده به ارزشمندترین مواهب زندگی است؛ از صبحانه ساده‌ای که در آغاز روز در کنار همسرمان صرف می‌کنیم تا محبت و صمیمیتی که تنها در میان همسران یافت می‌شود. به نظر من ازدواج بزرگ‌ترین موهبت زندگی و ساختار بنیادین یک جامعه پایدار است.

اما ازدواج واقعا چیست؟ ازدواج از لحاظ قانونی، یک پیمان دوجانبه برای مشارکت محسوب می‌شود و از لحاظ عاطفی، شما را مقید می‌کند تا زندگی خود را با دیگری قسمت کنید؛ در کنار یکدیگر باشید، دست به دست هم دهید و به یکدیگر دل ببندید. با ازدواج متعهد می‌شوید که نیروهای خود را در این امور روی هم بگذارید: مسائل مربوط به خانه و مسکن، امور مالی، فرزندان، امور زناشویی، تفریح و سرگرمی، کمک کردن به رشد شخصیت یکدیگر، حمایت از یکدیگر در ناکامیها، پیروزیها را با هم جشن گرفتن و خلاصه، موسیقی زندگی را با هم نوشتن.

این کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟

ارتباطات بخش مهمی از زندگی است که در تلخ کامی‌ها و شادکامی‌های ما نقش بسزایی دارد، اما در آموزشهای رسمی چیزی درباره آن گفته نمی‌شود. هر کسی می‌تواند عاشق شود و هرکسی می‌تواند رابطه زناشویی برقرار کند، اما همه ما برای حفظ روابط خوب و صمیمانه به بینش و آگاهی نیازمندیم.

این کتاب برای افراد متأهل نوشته شده است یا کسانی که امیدوارند ازدواج کنند: زوجهای جوانی که در آستانه ازدواج قرار دارند؛ افرادی که به ازدواج می‌اندیشند؛ زوجهایی که از روابط آشفته و نابسامان خود رنج می‌برند و زوجهای خوشبختی که می‌خواهند مهارتهای ارتباطی خود را بهتر کنند.

اصول و راهکارهای این کتاب، چون روغنی است که حرکت چرخ‌دنده‌های زندگی را روان می‌سازد و مانع تکانهای شدید آن می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
🌻سپیده 🌻
۱۳۹۵/۱۱/۲۷

بقول ارسطو در پایتخت،اکه آدم ازدواجیی هستین،قبلش حتما اینو بخونید...

علاقه مند کتاب
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

من اینکتاب رو قبلا بصورت فیزیکی تهیه و مطالعه کردم توجه کنید برای اینکه دستورات کتاب رو انجام بدید لازمه یه مقدمه و مطالعاتی وسیع درباره روابط زن و مرد داشته باشید بعدا به کتاب رجوع کنید چون اینکتاب مثل کتاب

- بیشتر
سادات
۱۳۹۸/۰۱/۱۲

خیلی خوبه حتما توصیه میکنم بخونید. فقط ارائه راهکارش کمه، احساس میکنم مثالهاش واقعی نیست، درواقع حالتی رو نشون میده که هر دو طرف در حال رعایت اصول گفتگو هستند ... ولی اگر یکی رعایتش نکنه چه کار کنیم؟ که

- بیشتر
خانم کتابخوار
۱۴۰۰/۱۱/۰۷

این کتاب رو از دخترداییم امانت گرفتم و خوندم. . . . کتاب خوبی بود و راهکارهایی برای حل مشکلات داشت که یکیش سم زدایی بود. . . 🌸 مثلا خانم می‌خواد بره خرید آقا می‌گه منم میام! خانم ممکنه فکر کنه همسرش می‌خواد محدودش کنه

- بیشتر
محّمدرضا کتاب خُور
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

یک کتاب فوق العاده با مثالهای کاربردی برای زوجین جوان

Marziye
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

به نظرم حتما بخونیدش خیلی کاربردیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
یک راه دیگر برای جلب همدلی طرف مقابل این است که خود را جدی بگیرید، به احساسات و افکار خود توجه کنید و به خود احترام بگذارید. اگر خود را برای داشتن احساسات و افکارتان محق بدانید، احتمال آنکه همسرتان نیز با همین تصور به صحبتهای شما گوش کند، بیشتر خواهد شد. واکنش شما نسبت به احساسات و افکارتان چیزی است که تحت کنترل فقط و فقط خود شماست. هر چند خود نکوهی معمولاً یک عادت است، اما عادتی است که خوشبختانه می‌توانید آن را تغییر دهید.
سادات
از عبارتهایی چون «احساس می‌کنم که تو...» بپرهیزید جمله‌هایی مانند «احساس می‌کنم که تو...» یا «فکر می‌کنم که تو...» توضیحی به دنبال دارند که مربوط به دیگری است نه ابراز احساس خود. این نوع جمله‌ها طرف مقابل را به جهبه‌گیری وا می‌دارد؛ چون شروع جمله حاکی از آن است که هشدار یا انتقادی در راه است. باز هم راه‌حل این است که قبل از نظر دادن، احساس خود را بیان کنید.
Marziye
مشاوران خانواده می‌گویند که یکی از ضروری‌ترین عوامل در سلامت روحی، فردیت و تشخص افراد است. رعایت حد و مرز بین خود و دیگران، ما را قادر می‌سازد تا فردیت خود را حفظ کنیم و به خود حق دهیم که نگرش، عقیده و تمایلاتی از آنِ خود داشته باشیم و ناراحت نباشیم که طرف مقابل، احساساتی متفاوت با احساسات ما دارد. اما زمانی که زوجها فردیت یکدیگر را در نظر نمی‌گیرند و حدود رعایت نمی‌شود، به حریم یکدیگر تجاوز می‌کنند. اگر زوجها به استقلال هم احترام نگذارند، به جای آنکه تفاوتها زندگی را از یکنواختی در آورد، به عاملی تهدیدآمیز تبدیل می‌شود.
Marziye
برای حفظ تدبیر و ظرافت، این نکته را به خاطر بسپارید که رفتار فرد به معنای شخصیت او نیست. همه ما گه‌گاه اشتباه می‌کنیم، با این حال، به عنوان انسان قابل پذیرش و احترام هستیم. ممکن است همسر شما شب گذشته دیر به منزل آمده باشد و از این موضوع ناراحت باشید، اما هنوز هم، به عنوان یک فرد، او را دوست دارید. در واقع، شما از رفتار او ناراحت هستید. وقتی همسرتان کاری کرده است که به آن علاقه ندارید، چگونه می‌توانید با ظرافت، ناراحتی خود را بازگو کنید؟ با توجه به عمل یا رفتار فرد و نه خود او، با استفاده از عبارتهایی که در قالب «وقتی تو... من...» بیان می‌شوند. به این ترتیب، با اجتناب از منفی‌گویی، حکم صادر کردن یا عبارات توهین‌آمیز، می‌توانید به جزئیات رفتار موردنظر بپردازید. حریم‌شکنی‌های زهرآلود، شامل هر پیام کلامی یا غیر کلامی است که تأثیری منفی برطرف مقابل شما داشته باشد.
Marziye

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۱/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۰۷-۰
تعداد صفحات۳۶۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۱/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۰۷-۰