با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیگر تاسف نخور

دانلود و خرید کتاب دیگر تاسف نخور

۲٫۰ از ۲ نظر
۲٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیگر تاسف نخور  نوشته  مارک موچینک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیگر تاسف نخور

«دیگر تأسف نخور» نوشته مارک موچینک، ۳۰ روش برای آفرینش خوشبختی و معنا در زندگی است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: سه نکته برای من روشن شد که: ۱ - همه ما تأسف‌هایی داریم ۲ - تأسف‌های ما تا لب گور همراه ما هستند ۳ - این فراخوان بیدار باش برای من است و دعوتی که از شما می‌کنم. این انتخابی است که ما در زندگی انجام می‌دهیم و همین‌طور فرصت‌های از دست رفته است. برای شروع کار به سمت هدف، احساس تأسف نکنید. ما مجبوریم درک کنیم که برای چه چیزهایی باید تأسف خورد و چرا ما در جایگاه اول آنها قرار داریم. چه تأسف‌هایی وجود دارد؟ تعریف من از تأسف به ترتیب زیر است: احساس تأسف برای مسائلی هست که می‌خواستیم انجام دهیم و انجام نداده‌ایم و هر دو منجر به ناراحتی و ناامیدی یا پشیمانی می‌شوند. به عبارت دیگر، احساس تأسف در مورد فعالیت‌ها و کارهای نکرده‌ی ما است. در نتیجه، این حس در خصوص رفتارهای ما و احساس بیچارگی و ناامیدی یا پشیمانی‌ای است که ما به این رفتارها نسبت می‌دهیم. برای مثال اگر قولی را زیر پا گذاشته‌اید و براساس ارزش‌های خود عمل نکرده‌اید و انتخاب‌های نامناسبی انجام داده‌اید یا کسی را به خاطر حرفی که زده‌اید یا کاری که انجام داده‌اید مورد رنجش قرار داده‌اید، این رفتارهای شما بوده که منجر به احساس تأسف شما شده است. برای درک تأسف به عنوان یک محصول از رفتارهای ما، تلویحات مستقیمی برای تصمیم‌گیری ما وجود دارد. آنچه که در این کتاب مطرح می‌شود آن است که برای هر تصمیمی که می‌گیریم، باید دو سؤال رفتاری را به عنوان یک بخش استاندارد فرایند تصمیم‌گیری خود بپرسیم. ۱ - اگر آن را انجام دهم، تأسف می‌خورم؟ ۲ - اگر آن را انجام دهم آیا از تأسف اجتناب می‌کنم؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
آوا
۱۳۹۷/۱۲/۲۵

به نظر من کتاب خسته کننده ای بود و حوصله ی آدمو سر می برد

Mr.Mohammad
۱۴۰۰/۰۲/۱۳

قیمتی نداره ولی خب مطلب آنچنانی که ذهنتو به چالش بکشه و بهت چیزی بفهمونه رو نداره.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۶)
شما یک بار زندگی می‌کنید، اما وقتی که درست زندگی کنید، همان یک بار هم کافی است. می وست
afsan
شما تنها یک زندگی دارید، بنابراین شروع به زندگی کنید. سعی کنید که با شور و شوق زندگی کنید. سعی کنید که فعالانه با آن درگیر شوید. به جاهایی که تا به حال نرفته‌اید، بروید. با افرادی که حقیقتاً دوست دارید، وقت بگذرانید. کنجکاو باشید و به یادگیری ادامه دهید. بلند بخندید. هر روز را کامل زندگی کنید.
Sajedeh Joonabadi
هر روز فرصتی است تا زندگی را به عنوان شرکت‌کنندگان فعال در نظر بگیریم، به جای آنکه بی‌تفاوت باشیم؛ باید دست به کار شویم و روی هر روز حساب کنیم.
Sajedeh Joonabadi
اهمیت دادن به هر روز، کاری است که باید انجام دهیم. به هر حال برای انجام این کار عزم و تصمیم لازم است.
Sajedeh Joonabadi
خوشبختی‌تان را با نحوه‌ی زندگی‌تان بسنجید، نه با متعلقات مالی که جمع کرده‌اید.
Sajedeh Joonabadi
وقتی هدف ما در زندگی ما به دست آوردن تأیید دیگران است، متوجه نمی‌شویم که چه گزینه‌های دیگری روی میز وجود دارد.
Sajedeh Joonabadi
برای شروع کار به سمت هدف، احساس تأسف نکنید
Sajedeh Joonabadi
دو نوع فرد در جهان وجود دارد: کسانی که روز را درآغوش می‌کشند و کسانی که صبح‌ها از دنده‌ی چپ بلند می‌شوند.
Sajedeh Joonabadi
وقتی از روز استقبال می‌کنید، در زندگی کمتر تأسف می‌خورید، برای آنکه روزتان را با خوشحالی و انگیزه شروع کرده‌اید. کسانی هم مثل من هستند که برعکس عمل می‌کنند. ما ترجیح می‌دهیم که دیر بخوابیم و موقع بیداری تو سر ساعت بزنیم. از بیدار شدن وحشت داریم و وقتی بیدار می‌شویم، بداخلاقیم. کسانی که ما را می‌شناسند، تا وقتی اولین فنجان قهوه خود را نخورده‌ایم، از ما دوری می‌کنند. نبرد برای تأسف نخوردن اجتناب‌ناپذیر است و ما روزمان را از دنده‌ی چپ شروع می‌کنیم.
Sajedeh Joonabadi
با دنبال کردن چند نکته‌ی ساده می‌آموزید که چطور از روز استقبال کنید. اول آنکه با موسیقی دلخواه‌تان بیدار شوید، به جای آنکه با زنگ ساعت بیدار شوید. تکنولوژی امروزی این کار را آسان کرده است. بعد رختخواب‌تان را مرتب کنید، طوری که از همان شروع مولد باشید، اگرچه جزئی به نظر می‌رسد، اما مؤثر است. در مرحله‌ی بعدی نرمش سبکی کنید تا جریان خون در بدن‌تان فعال شود، حتی اگر درجا بدوید و چند نرمش انجام دهید. تعجب خواهید کرد که چقدر این کار شما را سرحال می‌کند. نهایتاً غذایی سالم بخورید تا متابولیسم بدن‌تان فعال شود. هر ترکیبی از این موارد به شما اجازه می‌دهد که روزتان را در آغوش بکشید و به قالب ذهنی عدم تأسف دربیایید. زندگی خیلی کوتاه‌تر از آن است که با اخم و ناراحتی بیدار شوید.
Sajedeh Joonabadi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۸۳-۳
تعداد صفحات۱۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۸۳-۳