با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باقی قضایای تاریخ موسیقی

دانلود و خرید کتاب باقی قضایای تاریخ موسیقی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باقی قضایای تاریخ موسیقی  نوشته  دیوید باربر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب باقی قضایای تاریخ موسیقی

«باقی قضایای تاریخ موسیقی» نوشته دیوید دبلیو. باربِر(-۱۹۵۸)، دنباله‌ی کتاب تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: موسیقی پیش از آنکه کسی توجهی به نگارش آن داشته باشد هزاران سال وجود داشته است. پیش از دوران نگارش، موسیقی از طریق انتقال از نسلی به نسل دیگر به حیات خود ادامه می‌داد ــ از پدر به پسر، از مادر به دختر، از برادر زن به نوه‌ی عمو ــ به‌عنوان بخشی از آنچه ما امروز سنّت بزرگ انتقال شفاهی می‌نامیم. حتا غارنشینان عصر حجر نیز احتمالاً نوعی موسیقی داشته‌اند، اگرچه این موسیقی صرفا مجموعه‌ای از صداهای خُرخُرمانند گُنگ بوده باشد یا از به‌هم‌زدن چند تکه سنگ یا استخوان‌هایی که در اطراف افتاده بودند، به‌وجود آمده باشد. (بعضی نوازندگان مدرن، خود و موسیقی‌شان قدری شبیه نِئاندرتال‌ها به‌نظر می‌رسند. شاید به همین دلیل است که این موسیقی را موسیقی راک می‌نامند.) بعدها موسیقی پیچیده‌تر شد و تغییراتی یافت تا مناسبِ موقعیت‌های خاص شود: موسیقی برای جشن‌های عروسی، موسیقی برای مراسم تدفین، موسیقی در طلبِ ریزش باران یا افزایش محصول، موسیقی در شادیِ مغلوب کردن دشمن یا موسیقی برای دور نگه داشتن حیوانات خطرناک.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
🍃رز رزاسه🍃
۱۳۹۵/۱۱/۳۰

کتاب خوبیه واسه موسیقیدانان ها 🎻🎹🎷🎺🎸🎼🎶🎵

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
این فرم ابتدایی موسیقی غالبا سرود اولیه یا آواز اولیه نامیده می‌شود (به زبان لاتین، کانتوس پلانوس cantus planus) و این دقیقا توصیف این آواز است ــ ساده و اولیه (پلانوس = ساده) . نه هارمونی‌ای وجود دارد و نه ریتم چندانی به‌گوش می‌رسد، فقط متن کوتاهی به زبان لاتین بر روی یک خط ملودی تنها قرار گرفته است، درست مانند ماست ساده‌ی بدون طعم میوه. راهب‌ها این آوازها را می‌خواندند چون به آنها گفته بودند این کار برایشان خوب است.
fa bahrami

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۹/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۷۲-۲۰-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۹/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۷۲-۲۰-۳