با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اصول برنامه‌ریزی درسی

دانلود و خرید کتاب اصول برنامه‌ریزی درسی

۳٫۷ از ۱۸ نظر
۳٫۷ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول برنامه‌ریزی درسی  نوشته  سعید طالبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اصول برنامه‌ریزی درسی

«اصول برنامه‌ریزی درسی» نوشته سعید طالبی(-۱۳۵۴)، سعید مظلومیان(-۱۳۴۶) و محمد حسن صیف از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته علوم تربیتی است. ساختار کتابی که پیش رو دارید، بر اساس نظریه بوشامپ کتابی در زمینه برنامه درسی تالیف شده است. بنابراین مطالب این کتاب مشتمل بر ۳ بخش است: بخش اول: برنامه درسی در این بخش به بررسی وجوه تمایز بین برنامه درسی و آموزشی و همچنین تعاریفی که از برنامه درسی ارائه شده است، پرداخته شده است. بخش دوم: طراحی برنامه درسی در این بخش به بررسی مبانی اطلاعاتی برای طراحی برنامه درسی که شامل مبانی روان‌شناختی، جامعه شناختی، دانش و مبانی فلسفی برنامه درسی است، پرداخته می‌شود، علاوه بر این، در این بخش به بررسی هدف، محتوا، روش تدریس و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی پرداخته شده است. بخش سوم: مهندسی برنامه درسی این بخش به بررسی مهندسی برنامه درسی یا نظام برنامه‌ریزی درسی پرداخته می‌شود و به بررسی مؤلفه‌هایی که بوشامپ برای مهندسی برنامه درسی مشخص کرده است می‌پردازد بنابراین در این فصل به بررسی فرایند، اجرا وارزشیابی برنامه‌ریزی درسی پرداخته شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
amir
۱۳۹۶/۰۸/۲۸

خیلی بد بود

عالیه
۱۳۹۷/۰۱/۱۵

گتاب هایی که گذاشتین خیلی تعدادشون کمه

*FTM*
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

کاربردی نیست کتاب،به نظرم برای همکاران خودشون نوشتن کتاب رو نه برای مخاطب معمولی که میخواد برنامه ریزی کنه

کاربر ۱۹۸۰۴۶۴
۱۳۹۹/۰۳/۱۷

بعد از پرداخت پول هیچ فایلی دریافت نمی کنید پس هیچ وقت دیگه وارد این اپ نشوید

کاربر ۲۰۱۳۷۱۱
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

نرم افزار مزخرف

ستایش
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

لطفا تنوع کتابا رو بیشتر کنید.

کاربر ۱۹۰۵۸۳۴
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

سلام، خواستم بدونم چطوری میشه این کتاب رو هدیه کرد واسه یک نفر دیگه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

کاربر ۲۵۳۰۷۸۸
۱۴۰۰/۰۱/۰۳

کتاب تخصصی دانشگاهیست. مخاطب عام ندارد و از این حیث نباید مورد نقد کاربران قرار گیرد. از اینکه کتب دانشگاهی در نرم افزار قابل مطالعه باشد استقبال می کنم. ممنون

hanyeh
۱۴۰۰/۰۲/۲۲

این کتاب با چاپش فرق داره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
منظور از آمادگی، دارا بودن رشد در زمینه‌های مختلف است. به‌عبارت دیگر آثار رشد در جنبه‌های جسمانی، عقلانی، عاطفی و اجتماعی ظاهر می‌گردد.
کاربر ۱۹۵۰۵۵۳
فصل چهارم: الگوهای برنامه درسی اهداف رفتاری انتظار می‌رود پس از خواندن این فصل بتواند: ـ الگوی برنامه درسی را تعریف کنید. ـ الگوهای مبتنی بر موضوعات درسی را توضیح دهید. ـ الگوهای مبتنی بر شایستگی‌های خاص و تکنولوژی را شرح دهید. ـ الگوهای مبتنی بر صفات و فرایندهای انسانی را شرح دهید. ـ الگو مبتنی بر کارکردها و فعالیت‌های اجتماعی را توضیح دهید. ـ الگو مبتنی بر علایق و نیازهای فرد را توضیح دهید. مقدمه سیلور و همکارانش (۱۳۷۸: ۸۳) الگوپردازی را به‌عنوان جنبه‌ای خلاق از طراحی برنامه درسی در نظر می‌گیرند. الگوی برنامه درسی در پی پاسخ‌گویی به سؤالات زیر است: ۱. فراگیران چه کسانی خواهند بود؟ ۲. زیرهدف‌ها یا هدف‌های عینی چیستند؟
سمانه شیدایی
فصل چهارم: الگوهای برنامه درسی اهداف رفتاری انتظار می‌رود پس از خواندن این فصل بتواند: ـ الگوی برنامه درسی را تعریف کنید. ـ الگوهای مبتنی بر موضوعات درسی را توضیح دهید. ـ الگوهای مبتنی بر شایستگی‌های خاص و تکنولوژی را شرح دهید. ـ الگوهای مبتنی بر صفات و فرایندهای انسانی را شرح دهید. ـ الگو مبتنی بر کارکردها و فعالیت‌های اجتماعی را توضیح دهید. ـ الگو مبتنی بر علایق و نیازهای فرد را توضیح دهید. مقدمه سیلور و همکارانش (۱۳۷۸: ۸۳) الگوپردازی را به‌عنوان جنبه‌ای خلاق از طراحی برنامه درسی در نظر می‌گیرند. الگوی برنامه درسی در پی پاسخ‌گویی به سؤالات زیر است: ۱. فراگیران چه کسانی خواهند بود؟ ۲. زیرهدف‌ها یا هدف‌های عینی چیستند؟ ۳. چه نوع تجربیات یادگیری فراهم خواهد شد
سمانه شیدایی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۶۵۲-۴
تعداد صفحات۱۷۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۶۵۲-۴