با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ مختصر موسیقی آکسفورد

دانلود و خرید کتاب تاریخ مختصر موسیقی آکسفورد

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ مختصر موسیقی آکسفورد  نوشته  جرالد ایبرهم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ مختصر موسیقی آکسفورد

«تاریخِ مختصر موسیقی آکسفورد» نوشته جرالد ایبرهم(۱۹۸۸-۱۹۰۴)، موسیقیدان انگلیسی است. مدت‌هاست همگان بر این نکته توافق کرده‌اند که دورانِ نوشتنِ یک تاریخِ موسیقی کلان به‌دستِ فقط یک مؤلف دیگر سپری شده است. با این همه به نظر می‌ٰسد بررسی اجمالی گاهشناختی از کل این عرصه در یک قالب کماکان خواندنی شبه‌روایی، بررسی‌ای از جانب فردی که سال‌ها سرگرم موشکافی و تعمّق در آثار متخصّصان و استادان این فن بوده، هنوز هم می‌تواند برای خواننده‌ی غیرمتخصّص و غیرحرفه‌ای امّا هوشمند مفید واقع شود. حتّی می‌تواند برای متخصّصی هم مفید باشد که متوجه شده «بیشتر و بیشتر درباره‌ی جزئی‌تر و جزئی‌تر» می‌داند، و مایل است قدمی به عقب بگذارد و نگاهی به کلّ پیوستارِ تاریخ موسیقی بیاَندازد. پژوهشگر در بخشی از مقدمه کتاب درباره نوع پژوهش خویش می‌نویسد: «کتاب حاضر نه‌تنها شامل فشرده‌ی مطالب تاریخِ جدیدِ موسیقی آکسفورد (New Oxford History of Music) نیست، که امری است محال، بلکه حتّی بر مبنای آن نوشته هم نشده. تاریخِ جدیدِ موسیقی آکسفورد از میکروسکوپ استفاده می‌کند، و تاریخِ مختصرِ موسیقی آکسفورد (کتاب حاضر) از تلسکوپ. از طریق تلسکوپ می‌توان خطوط درشت را دید و جزئیاتی را گلچین کرد که زندگی و واقعیت را آشکار می‌سازند؛ هرچند، متأسفانه، نه جزئیاتی که به شرح ساده‌شده‌ی مطالب پیچیده حجم و کیفیتی ببخشند. استفاده از تلسکوپ برای مشاهده‌ی گذشته‌های خیلی دور بی‌فایده است؛ چون عمدتا چیزی جز غبار و اشباح موهوم دیده نمی‌شود. به‌درد مشاهده‌ی زمان‌های اخیر و گذشته‌ی بسیار نزدیک هم نمی‌خورد. چون به‌قدری چهره‌های گوناگون دردسترس دیده می‌شوند ــ برخی از آنان دوستان و آشنایان خودمان هستند ــ که به‌راحتی نمی‌توان چهره‌های حقیقتا شاخص را از بین‌شان دستچین کرد. بااین‌حال باید سعی کنیم همین کار را بکنیم، به‌شرطی که گزارشِ کار تا حد فهرست بی‌معنایی از اسامی تنزل نکند. همین تلسکوپ ما پیشگامِ معروفی دارد که برای چشم‌های نابینا ساخته شده.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Mahdi Takalloo
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

شاید باورتون ولی نسخه فیزیکی این کتاب 220 هزار تومن هست که به تازگی گرفتم و انقدر اختلاف قیمت با نسخه pdfعجیبه!!

sallar_47
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

کتاب دریافت نمیشه لطفا رسیدگی بفرمایید کتاب رو هنوز نخریدم اما وقتی میخوام نمونه مطالعه رو بخونم پیام میده کتاب ناقص دریافت شده است!!

Pourdad
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

کتاب به این ارزشمندی که باید هر صفحه رو نت برداری کنی ، چرا باید پی‌ دی اف باشه ؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۴
شابک‌‫‬‮‭‫‬‮‭۹۷۸-۹۶۴-۶۴۰۹-۷۹-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۹۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۴
شابک‌‫‬‮‭‫‬‮‭۹۷۸-۹۶۴-۶۴۰۹-۷۹-۸