با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی و سلوک شیخ رجبعلی نکوگویان (خیاط)

دانلود و خرید کتاب زندگی و سلوک شیخ رجبعلی نکوگویان (خیاط)

۴٫۵ از ۲۴ نظر
۴٫۵ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی و سلوک شیخ رجبعلی نکوگویان (خیاط)  نوشته  نرگس  علی مردانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی و سلوک شیخ رجبعلی نکوگویان (خیاط)

«زندگی و سلوک شیخ رجبعلی نکوگویان (خیاط)» زندگینامه و رفتار اخلاقی و اجتماعی این عارف معاصر شیعه است.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«یکی از شاگردان شیخ می‌گوید: با معرفی جناب شیخ، مدتها به خدمت آیت الله کوهستانی به "نکا"می رفتم؛ تا این که یک روز صبح که برای رفتن به نکا به گاراژ ایران پیما، در ناصر خسرو می‌رفتم، جناب شیخ را دیدم، فرمودند:

"کجا می‌روی "

عرض کردم به نکا، نزد آیت الله کوهستانی. فرمودند:

"شیوه ایشان زاهدی است بیا برویم تا من روش عاشقی خدا را یادت دهم "!!

بعد دست مرا گرفت و به خیابان امام خمینی (فعلی) که سنگ فرش بود برد، در جنوب خیابان، در کوچه ای، در منزلی را زد، دخمه ای نمایان شد، که تعدادی بچه و بزرگ، فقیر و بیچاره در آن جا بودند، جناب شیخ به آنها اشاره کرد و فرمود:

«رسیدگی به فقرا انسان را عاشق خدا می‌کند.»

و از آن به بعد، حدود ده سال با جناب شیخ سراغ افرادی بیرون شهر می‌رفتیم، شیخ نشان می‌داد و من آذوقه تهیه می‌کردم و به آن‌ها می‌رساندم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
parnian
۱۳۹۷/۰۷/۰۸

«رجبعلی نکوگویان »مشهور به «شیخ رجبعلی خیاط» از عارفان مشهور است که اورا اهل باطن نیز دانسته اند .به گفته این عارف بزرگ « همه چیز خوب است،اما برای خدا» یعنی در تمام زوایای زندگی انسان ،باید خدا باشد. همانطور

- بیشتر
سادات
۱۳۹۸/۰۵/۱۵

مطالعه زندگی بزرگان به جرأت معادل مطالعه ۱۰ تا کتاب روانشناسیه! و به خودی خود انقدر خوبه، که شاید نثر ضعیف یا متوسط هم تأثیرش رو کم نکنه...

بهزاد
۱۳۹۶/۱۱/۲۱

چقدر خوندن زندگی و احوالات عرفای بزرگ دل رو زنده میکنه. بسیار کتاب خوبیه

گل نرگس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰

مطالعه این کتاب برای من بسیار مفید بود،دلم میخواد بعضی از بریده ها رو بارها و بارها بخوانم تا برایم ملکه شود.

mohammad2047
۱۳۹۸/۰۵/۲۷

مرد خدا بود... روحش شاد و یادش گرامی باد

f.fami
۱۳۹۷/۰۷/۰۸

بسیار روح بزرگی داشتند... بعضی حکایت ها درکش حداقل برای من سخت بود اینقدر مناعت طبع و دیدن ظرافت ها و فقط رضای خدارو هدف قرار دادن در همه امور....

Fatemeh
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

کتابی سرشار از نکته و تامل برانگیزه

مریم
۱۳۹۸/۱۰/۰۸

مطالب کتاب آموزنده و تاثیرگذار بود, خصوصا بخش زلال حکمت

واقف
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

چقدر این کتاب جذاب بود خوش به حال آقا شیخ رجبعلی که به این مقامات دست یافتن واقعا سخنانشون روی من تاثیر گذاشت با این کتاب احساس کردم چند روزی شاگرد ایشان بودم توصیه میکنم بخونید مخصوصا قسمت زلال حکمت و حکایات

Nasrin mohseninia
۱۳۹۹/۱۲/۱۱

اول کتاب کمی با شخصیت بزرگوار آشنا میشیم و بعد هم داستانهای کوتاه و سخنانی هست از ایشان بسته به نیاز و دل مشغولیتون جملات تاثیرگذاری در ذهنتون هک میشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱۷)
«به خدا عرض کردم: خدایا هر کسی با محبوب خودش راز و نیازی دارد و تلذذی، ما هم می‌خواهیم از این نعمت برخوردار باشیم چه دعایی بخوانیم؟ در عالم معنا به من گفتند: دعای یستشیر بخوان.»
Nasrin mohseninia
خدایا! مرا برای بندگی خود و یاری ولیت‌ حجه بن‌الحسن- عجل‌الله تعالی فرجه- تربیت کن.»
parnian
«آن قدر نفرین نکن، نفرین تاریکی می‌آورد، دعا کن.»
Fatemeh
مشکل این جاست که ما همه چیز را برای خود می‌خواهیم حتی خدا را.
سادات
«خدایا! من این گناه را برای تو ترک می‌کنم، تو هم مرا برای خودت تربیت کن. اگر کسی برای خدا کار کند چشم و گوش قلب او باز می‌شود.»
parnian
تاکنون هرکاری می‌کردی برای خودت می‌کردی، از این به بعد هر کاری می‌کنی برای خدا بکن و این نزدیک‌ترین راه به خداست «پای بر سر خود نه، یار را در آغوش آر» . «کارها را بایستی برای او بکنی، آن هم با محبت او؛ یعنی: او را دوست داشته باشی و اعمالت را به دوستی او انجام دهی، داشتن محبت به خدا، و انجام عمل برای خدا سرّ همه ترقیات معنوی بشر است، و این در سایه مخالفت با نفس است، بنابراین تمام ترقیات بشر در مخالفت با نفس است، تا با نفس کشتی نگیری و زمینش نزنی، ترقی نمی‌کنی.»
parnian
سه کار برای عاشق خدا شدن «هر کس می‌خواهد عاشق خدا شود باید سه کار بکند: ۱) انس با قرآن ۲) آشنای و انس با حافظ ۳) نشست و برخاست با عاشقان خدا و آن‌‌هایی که بوی خدا را می‌دهند.»
parnian
از قول یک از شاگردان شیخ نقل شده که: شبی وارد جلسه شدم، قدری دیر شده بود و شیخ مشغول مناجات بود. چشمم که به افراد جلسه افتاد، یکی را دیدم که ریشش را تراشیده است، در دلم ناراحت شدم و پیش خود اعتراض کردم که: چرا این شخص ریشش را تراشیده است. جناب شیخ که رو به قبله و پشت به من بود، ناگهان دعا را متوقف کرد و گفت: «به ریشش چه کاری داری؟ ببین اعمالش چگونه است، شاید یک حسنی داشته باشد که تو نداری.» این را گفت و مجدداً مشغول دعا شد.
💚💜F.T.M.H💜💚
«شبی یک ساعت دعا بخوانید. اگر حال دعا نداشتید، باز هم خلوت با خدا را ترک نکنید.»
گل نرگس
«تو برای خداباش، خدا و ملائکه‌اش برای تو خواهند بود.»
گل نرگس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۲۹-۹-۲
تعداد صفحات۱۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۲۹-۹-۲