با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب حجامت و بیوریتم اثر رضا محمّدی

دانلود و خرید کتاب حجامت و بیوریتم

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حجامت و بیوریتم  نوشته  رضا محمّدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حجامت و بیوریتم

«حجامت و بیوریتم» کتابی به پژوهش رضا محمدی، است و در آن درباره ارتباط میان حجامت و دوره‌های زمانی توضیح داده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «حجامت در تاریخ طب سنتی مشرق زمین سابقه‌ای بیش از هفت هزار سال دارد که در کتاب (آیور-ودا) که دستورات طبی و بهداشتی آن حاصل اندیشه و تلاش عارفان و حقیقت بینان هند است ردپای آنرا میتوان یافت. در تاریخ تمدن مصر باستان نیز حجامت دارای جایگاه رفیعی بوده است. حکیم جرجانی–از اطبای شهیر ایران زمین– پیرامون قواعد و زمانهای مناسب انجام حجامت، مطالبی را از جالینوس، پزشک یونانی (۲۰۱-۱۳۱ قبل از میلاد) ذکر می‌کند. این مساله موید آنست که در آن زمان نیز حجامت متداول بوده و توسط پزشکان یونانی تجویز شده است. در کشور ما نیز حجامت سابقه ای دیرینه دارد و شواهد نشانگر این است که قبل از ظهور اسلام نیز حجامت توسط اطباء و حکما مورد استفاده قرار گرفته است در کتب تاریخی آورده‌اند که بهرام گور – از پادشاهان ساسانی – برای درمان بیماری خود از حجامت استفاده نموده و چون با حجامت از بیماری نجات یافت دستور داد این روش درمانی رایج شود. همچنین شواهد تاریخی نشان می‌دهد که حجامت به همراه طب سنتی در دانشگاه جندی شاپور تدریس می‌شده است. دانشمندان و اطباء شهیر ایران نظیر رازی، بوعلی، جرجانی و بسیاری دیگر، بطور وسیعی از حجامت در درمان بیماری‌ها بهره برده‌اند و در کتب خود این روش را به کرات تجویز نموده‌اند مثلاً بوعلی سینا در کتاب ارزشمند قانون، حجامت را در درمان سی نوع بیماری موثر می‌داند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
عرفان زاهدی
۱۳۹۵/۰۶/۱۱

منم میگم خیلی گرونه صفحات کم و قیمت بالا به نظر من در ایران یکی از علل مهم و اصلی کمی سرانه مطالعه قیمت های بالا و گاهاً ناعادلانه کتاب هاست باشد که "إقرأ باسم ربک الذی الخلق" سرلوحه مردمم گردد

سیدحسام الدین
۱۳۹۵/۰۶/۱۱

خیلی گرونه ۷۰ ص ۱۰ ت !!!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۰۱
دسته بندی
تعداد صفحات۷۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۰۱