دانلود و خرید کتاب دیزاین یک شغل است اثر مایک مونتیرو | نشر مشکی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب دیزاین یک شغل است اثر مایک مونتیرو

کتاب دیزاین یک شغل است

نویسنده:مایک مونتیرومترجم:ماندانا فرهادیانانتشارات:نشر مشکیدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۰از ۷ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر مشکی

معرفی کتاب دیزاین یک شغل است

کتاب دیزاین یک شغل است نوشته مایک مونتیرو است و با ترجمه ماندانا فرهادیان نشر مشکی منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند بتوانید در زمینه حرفه‌تان کسب درآمد کنید. 

درباره کتاب دیزاین یک شغل است

کار، هرچقدر هم که خوب باشد، تا وقتی نتوانید آن را بفروشید، تمام نشده است. این کتاب راهنمایی است تا با حرفۀ دیزاین امرارمعاش کنید. کتاب شامل مبانی‏ است، ازجمله کار کردن با مشتری‌ها و با دیگران، ارزیابی کارتان و پول گرفتن. در این کتاب به راه‌های ارتباط‌گیری‌تان و روش‌های اجرا کردن اصول و مبانی در تمام جنبه‌های کارتان نظر می‌افکنیم. هدف ما این است که دید شما را نسبت به شغلتان، دیزاین، بازتر کنیم تا علاوه بر استعداد، جنبه‏های کسب‏وکار و ارتباط را هم وارد قضیه کنید.

برخلاف باور عامه، دیزاینرها هنرمند نیستند. آن‌ها مدل‏‌های هنری را برای تجسم بخشیدن به فکر و فرایند به کار می‏‌گیرند؛ اما، برخلاف هنرمندان، برای حل مسئلۀ یک مشتری کار می‏‌کنند، نه به قصد ارائۀ دیدگاه خودشان نسبت به دنیا. آن‌ها از سروکله‏ زدن با محدودیت‏ ها لذت می‏‌برند. 

ک پروژۀ دیزاین را به شرطی می‏توان موفق دانست ‐‌و موفقیت معیار کیفی حقیقی است‌‐ که نه فقط بُعدی هنری داشته باشد، بلکه مشکلی واقعی را نیز حل کرده باشد. این کتاب به شما یاد می‏دهد که، بی‏آنکه به خدمتکار تبدیل شوید، جزئی از صنعت خدماتی باشید. 

خواندن کتاب دیزاین یک شغل است را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه دیزاین پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب دیزاین یک شغل است

اگر به شما بگویم که نگران پیدا کردن مشتری بعدی نیستم، بزرگ‏ترین دروغ را در این کتاب به شما گفته‏ام. می‏توانم به شما بگویم که با درست کردن یک پورتفولیوی پروپیمان، یا کسب تجربه به‌حد کافی، یا رسیدن به سطح مشخصی از بدنامی در صنعت، دیگر لازم نیست نگران باشید. می‏توانم به شما بگویم که با خیال راحت می‏خوابم و ساعت چهار صبح از توی رختخواب بیرون نمی‏پرم که دور زمین دوی دبیرستانِ محله بدوم. می‏توانم به شما بگویم که هرگز نگران تعداد هدیه‌های زیر درخت کریسمس نیستم. همۀ این‌ها را می‏توانم به شما بگویم؛ اما اگر بگویم دروغ گفته‏ام و نمی‏خواهم به شما دروغ بگویم. پیدا کردن مشتری وحشتناک‏ترین و ترسناک‏ترین چیزی است که در این دنیا می‏توانم به آن فکر کنم. ترجیح می‏دهم از خودم گوشت آویزان کنم و با ببر بنگال کشتی بگیرم، اما دنبال مشتری نگردم.

اگر فکر می‏کنید تقاضای رسمی برای آن نوع کارِ دلبخواهتان خیلی ترسناک به نظر می‏رسد، پس همین حالا این کتاب را ببندید. راهتان را بکشید و بروید. در مورد انتخاب‏های زندگی‏تان دوباره فکر کنید و به‌سراغ شغلی بروید که این قدر اضطراب نداشته باشد؛ مثلاً تمیز کردن لانۀ مار کبری. این کار را بکنید. پیش هیچ‌کس هم کوچک نمی‏شوید. خود را در خرقه‏ای بپیچید و از درگاه خدایتان طلب بخشایش کنید.

بروید!

(رفتند؟ چه عالی! مشتری‏های بیشتری برای بقیۀ ما می‏ماند.)

از شوخی گذشته، پیدا کردن مشتری یکی از ترسناک‏ترین چالش‏هایی است که هر دیزاینری با آن مواجه است. به‌هرحال فقط وقتی می‏توانید کاری را شروع کنید که مشتری داشته باشید. با همۀ این احوال، حتمی‏ترین راه برای پیدا نکردنِ مشتری این است که نگران باشید و بترسید. مشتری‌ها موقعی که می‏خواهند استخدام کنند دنبال اعتمادبه‌نفس می‏گردند. می‏خواهید مطمئن باشید که مشتری گیرتان نمی‏آید؟ پس نگران و مضطرب رفتار کنید. نمی‏گویم تظاهر کنید برایتان اهمیتی ندارد، می‏گویم مثل کسی رفتار کنید که پای شهرتش در میان است و حاضر است برای حفظ آن چک سنگین هم بکشد.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

سحر
۱۴۰۱/۰۳/۳۰

کاش وارد طاقچه بینهایت میشد 🙏🏻

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱)
منابع و ابتکارات ما محدودند؛ حالا چه طبیعی باشند، چه مالی یا شناختی. با آدم‌هایی که آن‌ها را صرف چرندیات می‌کنند همکاری نکنید.
Reza Dorali

حجم

۱۷۰٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۱۶۸ صفحه

حجم

۱۷۰٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۱۶۸ صفحه

قیمت:
۳۵,۰۰۰
تومان