با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درمان با هیپنوتیزم(ویژه دانشجویان روان‌شناسی و پزشکی)

دانلود و خرید کتاب درمان با هیپنوتیزم(ویژه دانشجویان روان‌شناسی و پزشکی)

۳٫۷ از ۱۰ نظر
۳٫۷ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان با هیپنوتیزم(ویژه دانشجویان روان‌شناسی و پزشکی)  نوشته  احمد علامه فلسفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درمان با هیپنوتیزم(ویژه دانشجویان روان‌شناسی و پزشکی)

«درمان با هیپنوتیزم» نوشته احمد علامه فلسفی( -۱۳۳۰)، مدرس علوم روان‌شناسی و هیپنوتراپیست است. این کتاب مجموعه‌ای از روش‌های هیپنوتیزم و کاربردهای آن را توضیح می‌دهد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «قدمت پدیده هیپنوتیزم و مانیه تیزم، مربوط به هزاران سال پیش می‌باشد. یونانیان باستان، هیپنوتیزم را می‌شناختند و به فراخور حال خویش از آن بهره‌ها می‌جستند. اما نقطه آغاز تحول و دگرگونی در پدیده هیپنوتیزم و مانیه تیزم توسط دکتر فرانتس آنتوان مسمر، از دو قرن گذشته تا کنون بشمار می‌رود. هیپنوتیزم علمی است که بر ۲ رکن مهم تاثیرگذار، استوار می‌باشد: الف – کاربرد قوانین تلقین پذیری سوژه. ب – قرار گرفتن سوژه به حالت خلسه‌ی هیپنوتیزمی. یکی از اهداف اصلی هیپنوتیزم، دسترسی یافتن به خاطرات سرکوفته‌ای که از سال‌های خیلی دور بویژه در دوران کودکی در ضمیر ناخودآگاه او انباشته و مدفون شده است، می‌باشد. هیپنوتراپی یا درمان با هیپنوتیزم بویژه در حوزه روان‌درمانی بیماری‌هایی مانند نوروزها، سایکوزها، سایکو ماتیک‌ها و همچنین در رفع عادات بد و منفی و نیز اختلالات شخصیتی و ناهنجاری‌های رفتاری و بالاخره برای ایجاد تعادل روحی و روانی و آرامش فکری، مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه دانشمندان و محققان در جهان در زمینه‌ی علوم روان شناسی و فراروان‌شناسی بویژه در خصوص علم هیپنوتیزم و مانیه‌تیزم هر روز به کشفیات و یافته‌های جدیدی دست پیدا می‌کنند. قابل ذکر اینکه به قول روان شناس فرانسوی، «دکتر پیرژانه» (Pierre Janet): «علم هیپنوتراپی نسبت به سایر درمان‌ها در امور پزشکی، بسیار بی‌خطرتر بشمار می‌رود. زیرا در علم پزشکی برخی از درمان‌ها، تجویز داروهای قوی، بی هوشی‌ها، جراحی‌ها و یا انجام یک تزریق اشتباه، خطرناک بوده و حتی خطر جانی ممکن است در پی داشته باشد؛ اما هیپنوتیزم درمانی برای مردم فاقد خطر می‌باشد.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
عبارت دیگر دکتر مسمر با اقرار به این که عامل بهبودی بیمارانش، آهن‌ربا نبوده بلکه ماهیت معالجه، درمان و شفا یافتن بیماران، بخاطر ساطع
shokran

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۱۷۰-۳۳-۶
تعداد صفحات۲۳۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۱۷۰-۳۳-۶