با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دایره چرخان

دانلود و خرید کتاب دایره چرخان

۴٫۱ از ۶۰ نظر
۴٫۱ از ۶۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دایره چرخان  نوشته  مرضیه کریمیان کاکلکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دایره چرخان

نمایشنامۀ تک‌پرده‌ای دایره چرخان نوشتۀ مرضیه کریمیان کاکلکی یکی از ده اثری است که به بخش داوری مردمی مسابقۀ پردۀ اول راه پیدا کرده است. این مسابقه را طاقچه و نشر بیدگل برگزار کرده‌اند. هدف از این مسابقه کشف استعدادهای تازه در نمایشنامه‌نویسی فارسی است. اولین دورۀ «پردۀ اول» در تابستان ۱۴۰۰ برگزار شده است.


* روند مسابقه

مهلت ارسال آثار، از ۱ تا ۲۰ مرداد بود. این مسابقه با استقبال بسیاری روبه‌رو شد و علاقه‌مندان نمایشنامه‌های زیادی به مسابقه فرستادند. در ۲۰ روز مهلت ارسال آثار، ۳۶۴ اثر در مسابقه شرکت داده شد. این استقبال باعث شد داوران به زمان بیشتری برای داوری نیاز پیدا کنند. بنابراین زمان داوری طولانی‌تر شد.

از میان آثار فرستاده‌شده، داوران مسابقه، آقایان علی‌اکبر علیزاد و رضا سرور، سه اثر را به‌عنوان آثار برگزیدۀ بخش تخصصی انتخاب کرده‌اند و ده اثر را هم به رأی مردم گذاشته‌اند. در میان این ده اثر، آن سه اثر برگزیدۀ تخصصی هم قرار دارند؛ اما تا پایان رأی‌گیری مردمی عنوانشان اعلام نخواهد شد. همچنین با رأی مردم، یک اثر به‌عنوان برگزیدۀ مردمی معرفی خواهد شد.


* راهنمای داوری مردمی

ده نمایشنامه‌ای که به داوری مردمی آمده‌اند، به‌صورت رایگان در طاقچه منتشر شده‌اند تا بتوانید آنها را بخوانید و یک یا چندتای آنها را برای رأی‌دادن انتخاب کنید. شما فقط یک بار می‌توانید در رأی‌گیری پردۀ اول شرکت کنید، ولی در همان یک بار می‌توانید به یک یا چند نمایشنامه رأی بدهید.

برای شرکت در رأی‌گیری مردمی، باید ابتدا طاقچه را روی گوشی خود نصب کنید. سپس، در صفحۀ نخست اپلیکیشن اندروید یا آی‌آواس طاقچه، قسمت بالای صفحه، روی تصویر مربوط به مسابقۀ «پردۀ اول» بزنید تا به صفحۀ رأی‌گیری بروید. در صفحۀ رأی‌گیری می‌توانید به نمایشنامه(های) محبوب خود رأی بدهید.


* پیشنهادهایی برای داوری بهتر

شما در این مرحله یکی از داورهای مسابقه هستید. برای اینکه انتخاب بهتری بکنید، پیشنهاد می‌کنیم معیارهای مشخصی برای خودتان در نظر بگیرید تا بر اساس آن بتوانید آسان‌تر رأی بدهید. در نظر داشته باشید که هدف مسابقه کشف استعدادهای نمایشنامه‌نویسی است، پس این ده اثر را با شاهکارهای نمایش دنیا مقایسه نکنید. همچنین بهتر است ابتدا همۀ آثار را بخوانید تا بتوانید آنها را با هم مقایسه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم به‌جز رأی دادن، وقتی هر نمایشنامه را می‌خوانید، نظر یا پیشنهادتان را زیر همان اثر در قسمت نظرها بنویسید. پیشنهادها و نظرهای شما می‌تواند به نویسنده‌های تازه‌کار کمک کند نقاط قوت و ضعفشان را بهتر بشناسند و داستان‌های بهتری در آینده بنویسند.


* اعلام نتایج

داوری مردمی از ۹ تا ۱۲ شهریور برگزار می‌شود. در پایان با رأی مردم، یک اثر به‌عنوان برگزیدۀ مردمی انتخاب می‌شود. نام این اثر و سه اثر برگزیدۀ داوران را در روز ۱۴ شهریور ازطریق شبکه‌های اجتماعی طاقچه و نشر بیدگل اعلام می‌کنیم و به هریک از برندگان، هدیه‌ای تقدیم خواهیم کرد.

جایزۀ برگزیدۀ مردمی: یک‌میلیون تومان نقدی + ۴۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک یک‌سالۀ طاقچه بی‌نهایت

اگر دربارۀ مسابقه سؤال یا پیشنهادی دارید، می‌توانید در واتس‌اپ به شمارۀ ۰۹۰۳۳۴۵۵۱۱۵ پیام بدهید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۱)
محسن
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

یک مقدار ریتم اش کند بود.اما دیالوگ نویس قهاری بود نویسنده اش.

korosh
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

نویسنده باید باسواد باشه که این نویسنده معلوم بود که هست و اهل کتاب و تاریخ هم هست.بد نبود.

حسین
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

معلوم بود چهار تا کتاب خونده.بقیه به نسبت این یکی خیلی ضعیف ت بودند.این هم چندان قوی نبود.اما در کل نباید زیر سه هزار کلمه رو قانون نمایشنامه میذاشتن.کار رو خیلی سخت می کنه‌.

شایان فکوهی
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

بین آثار انتخابی،بهترین بود.

kimia
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

روان،با دیالوگهایی بی نظیر.مونولوگ هر شخص پیش برنده روایت کلی بود.حال و آن نمایشی داشت و مشخص بود داره برای چه کسی روایت میشه نه از این مونولوگهایی که مخاطب ندارن و انگار برای ارواح حرف میزنن.به شدت توصیه میکنم.

کاربر ۳۵۳۳۴۹۱
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

بهتر از بقیه آثار بود.بقیه خیلی ابتدایی بودند.

roshana
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

نمایشنامه سیاسی تاریخی قابل بحثی است.

sorena gholami
۱۴۰۰/۰۶/۱۱

عالی بود.چقدر قلمش قوی و خوب و کارشده بود.

mina kasra
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

ظهور یک نویسنده خلاق و خوش قریحه.

moti
۱۴۰۰/۰۶/۱۲

عالی🌸🌸🌸

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
می‌گفت الگو، حس و حالِ دوختنُ می‌بَره. منم باورش کردم.
آسمان دار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲صفحه
نوع فایلEPUB