با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ختامه مسک اثر مسعود دلاور

دانلود و خرید کتاب ختامه مسک

رهنمودها و ارشادات حضرت آیت‌الله العظمی بهجت (رضوان‌الله تعالی)

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ختامه مسک  نوشته  مسعود دلاور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ختامه مسک

کتاب ختامه مسک، مجموعه ای از بیانات و ارشادات عارف کامل، سالک واصل، شیخ الفقهاء والمجتهدین مرحوم حضرت حضرت آیت الله العظمی بهجب (رضوان الله تعالی علیه) است که در طول سال های متمادی در کرسی تحقیق و تدرسی برای اساتید و فضلای حوزه علمیه قم ایراد شده است. این کتاب را مسعود دلاور که توفیق شرکت در درس آیت الله العظمی بهجت را داشته‌اند و از کلمات درربار و نورانی حضرت آقا که معمولاً خارج از بحث بیان می‌فرمودند ضبط و جمع‌آوری شده است.

درباره کتاب ختامه مسک

حضرت آیت الله بهجت در خلال مباحث علمی و در درس خارج فقه و اصول به مناسبت، مطالبی را در اعتقادات و اثبات ولایت و وصایت حضرات معصومین (علیهم السلام) به خصوص مولی الموحدین حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) و وجود مقدس صاحب العصر والزمان(عج) ایراد می‌فرمودند و اظهار می داشتند: «موضوع بحث ما این ها نیست لکن از باب درد دل این جملات معترضه را می گوییم.» یا اینکه می فرمودند: «غرض اقامه برهان است و الا ما نمی خواهیم به وحدتی که حضرات معصومین(علیهم السلام) به آن امر کرده اند، خللی وارد کنیم...»

ایشان در مسائل سیاسی و اجتماعی با ژرف اندیشی و کیاست خاصی در رابطه با چگونگی عملکرد استعمار در مورد مسلمانان و ایجاد شکاف و رخنه در میان آنان مطالبی را بیان داشته و به پیشامدهایی مانند حمله نظامی امریکا به افغانستان و... اشاره می نمودند.

هم چنین در مورد عبرت و تجربه آموزی از تاریخ گذشتگان و گرفتاری ها و ابتلائات آنها، به خصوص در تاریخ اسلام و تشیع و تاریخ زندگانی علما و زحماتی که آن بزرگان برای اعتلای کلمۀ الله و حقانیت شیعه متحمل شده اند، بیاناتی ایراد می فرمودند.

بعضی از مباحث ولایت را کراراً بیان می فرمودند با این که همه می دانستند ایشان به قدر ضرورت و موجز صحبت می کردند. طوری که روزی یکی از دوستان بعد از درس به ایشان عرضه داشتند: در صورت امکان توضیح بیشتری در مورد این بحث بفرمایید. ایشان در جواب فرمودند: «من از یک بار حرف زدن اباء دارم تا چه رسد به تکرار آن.» لذا با شناختی که از حضرت استاد داشتیم؛ می دانستیم ایشان تعمدی در این کار دارند.

بعضی از این تکرارها لطایف، ظرایف و تأکیداتی همراه دارد که بدین وسیله می خواهند مطالب را روشن، بدیهی و یقینی کنند. بیانات مرحوم استاد در جلسات درس خطاب به فضلا و اساتید حوزه علمیه قم مطرح شده است و به صورت گفتاری بوده و بعضاً کلمات و عبارت های سنگین و اصطلاحات علمی به کار برده اند. مطالب حاضر از بیانات و ارشادات عمومی ایشان گرفته شده، از این رو از درج تذکرات خصوصی و موردی ایشان که جنبه عمومی نداشته و برای افرادی با شرایط و ویژگی‌های خاص ایراد نموده اند، خودداری شده است. چنان که گفته شد بیانات ایشان به طور شفاهی و در ضمن درس خارج فقه و اصول انجام شده لذا به منظور استفاده بیشتر از بیانات مرحوم استاد سعی شده پاورقی هایی در اختیار علاقه مندان و اهل تحقیق قرار گیرد. مسعود دلاور سعی کرده است به خوبی تمام مطالب را گردآوری و مدون کند و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. 

خواندن کتاب ختامه مسک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به حضرت آیت الله العظمی بهجب (رضوان الله تعالی علیه) پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۱۴
شابک۹۷۸۹۶۴۳۰۴۶۸۹۷
تعداد صفحات۶۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۱۴
شابک۹۷۸۹۶۴۳۰۴۶۸۹۷