با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی اثر تئودور ا. بومپا

دانلود و خرید کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی

ترکیب روش‌شناسی تمرین، روانشناسی ورزشی، و تغذیه در راستای بهبود اجرا

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی  نوشته  تئودور ا. بومپا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی

کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی نوشته تئودور ا. بومپا و دیگران با ترجمه سعید شاملوکاظمی منتشر شده است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های نشر مبانی است که با هدف آموزش مفاهیم صحیح ورزش و سلامت و تندرستی برای تمام افراد از ورزشکاران تا افراد عادی جامعه تألیف شده است. این کتاب با نگاهی دقیق و صحیح ترکیب روش‌شناسی تمرین، روانشناسی ورزشی، و تغذیه در راستای بهبود اجرا را بررسی می‌کند.

درباره کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی

دوره بندی یکپارچه سالانه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی، برای آن دسته از متخصصان و مربیان ورزشی که به‌طور مجزا کار می‌کنند، مشکل بزرگی به شمار می‌آید و مواردی را برای دوره بندی یکپارچه ایجاد می‌کند که توسط تئودور بومپا موردتوجه قرارگرفته است. این کتاب در رابطه با دوره بندی اولین کتاب در نوع خود است که مفاهیم روش‌شناسی تمرین، روانشناسی ورزشی و تغذیه ورزشی را در بحث آموزش دوره بندی سالانه ورزشی ترکیب می کند.

این کتاب با تعریف دوره بندی به‌عنوان یک نظریه و شیوه، با شرح جزئیات تاریخی چگونگی پیدایش رسمی این اصطلاح، با تمایز آن از دیدگاه فعلی دوره بندی به‌عنوان یک مفهوم روسی آغاز می‌شود. در ادامه، نویسندگان با ادغام روش مبتنی بر شواهد با تأکید بر ورزش، تغذیه، آمادگی روانشناسی و روش‌شناسی تمرین، برخی از باورهای غلط رایج در مورد دوره بندی را روشن می‌کنند.

سپس این کتاب کاربردهای خاص ورزشی از یکپارچه‌سازی دوره بندی، توسعه توانایی‌های زیست حرکتی و برنامه‌ریزی طولانی‌مدت را بررسی می‌کند. یک الگوی جدید برای دیدگاه سازگاری معرفی‌شده که در حال عبور از هموستاز بوده و شامل آلوستاز می‌باشد و از یک رویکرد (حداکثر حجم قابل ریکاوری) که ممکن است برای کنترل مؤثرتر خستگی استفاده شود، سخن گفته‌شده است. علاوه بر این، آماده‌سازی روانی، رویکرد جدید توسعه‌یافته LMA (یادگیری-اصلاح-کاربرد) و اصول تغذیه بر اساس اصل دوره بندی ارائه‌شده است. درنهایت، در این کتاب شاهد فصلی در رابطه با استراتژی‌های تیپرینگ(کاهش محسوس در بار تمرین ورزشکاران در روز های قبل از مسابقه) جهت اوج رسانی ورزشکاران برای مسابقات با استفاده از یک رویکرد یکپارچه می‌باشیم.

خواندن کتاب دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دوره بندی یکپارچه در تمرینات ورزشی و توسعه عملکردی برای همه مربیان و ورزشکارانی که به دنبال درک بهتر دوره بندی و چگونگی انطباق آن با تمرینات هستند یک امر ضروری به شمار می‌آید.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۲۰
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۶۸۸۲-۵۶-۹‬
تعداد صفحات۲۶۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۲۰
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۶۸۸۲-۵۶-۹‬