با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اخلاق اطلاعات و فضای مجازی

دانلود و خرید کتاب اخلاق اطلاعات و فضای مجازی

مجموعه مقالات

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق اطلاعات و فضای مجازی  نوشته  رافائل کاپورو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق اطلاعات و فضای مجازی

اخلاق اطلاعات و فضای مجازی که در انتشارات سوره مهر و با ترجمه محمد خندان به چاپ رسیده است، مقالاتی درباره اخلاق در فضای مجازی است که به قلم صاحب‌نظران اخلاق اطلاعات نوشته شده است.

 درباره کتاب اخلاق اطلاعات و فضای مجازی

 رافائل کاپورو، لوچانو فلوریدی، هرمان تاوانی و سوراج هونگلاداروم صاحبنظرانی هستند که مقالاتشان ردباره اخلاق و فضای مجازی را در این مجموعه می‌خوانید.  این مقالات به تحلیل مسائل اخلای مربوط به تکنولوژی اطلاعات و فضای مجازی می‌پردازند و هرکدام جنبه ای از فضای مجازی را با استفاده از مفاهیم مطرح در اخلاق اطلاعات بررسی می‌کنند.

کتاب با دو مقاله دایرةالمعارفی از رافائل کاپورو آغاز می شود که به ترتیب کلیات اخلاق اطلاعات و اخلاق دیجیتال را معرفی می‌کنند، پس از آن با مقالاتی که پیشینه نظری و فلسفی پررنگ‌تری دارند ادامه پیدا می‌کند و در نهایت با مقاله‌های کوتاهی که به بررسی برخی از مسائل انضمامی می‌پردازند پایان می‌پذیرد.

با وجود تنوع و تکثری که در مضامین مقاله‌های این مجموعه وجود دارد، می‌توان مضمونی اساسی را در همه آنها مشاهده کرد و آن، تاکید بر نسبت اخلاق با شیوه فرهنگی-اجتماعی زندگی مردم و به عبارتی با زیست جهان آنها است. بیشتر نویسندگان این مجموعه به اخلاق اطلاعات نگاه فردانگارانه ندارند و تلاش می‌کنند بین اخلاق و جهان زندگی مردم نسبتی برقرار کنند.

 خواندن کتاب اخلاق اطلاعات و فضای مجازی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پژوهشگران علوم ارتباطات و علاقه‌مندان به مباحث مربوط به فضای مجازی به ویژه اخلاق در فضای مجازی مخاطبان این کتاب‌اند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۴۹۱۵-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۴۹۱۵-۸