با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریک کلاوسر

دانلود و خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

وقتی بدانید چه می‌خواهید آن را به دست می‌آورید

۳٫۰ از ۱۱ نظر
۳٫۰ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد  نوشته  هنریک کلاوسر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نوشته دکتر هنریک کلاوسر است که با ترجمه محسن شعبانی منتشر شده است. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید وقتی بدانید چه می‌خواهید آن را به دست می‌آورید. این کتاب مسیر دستیابی را برایتان هموار می‌کند.

درباره کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

مشخص کردن اهداف، طرح ریختن برای رسیدن به آنها و هر روز روی آنها کار کردن، احتمال رسیدن به اهداف را چندین برابر افزایش‌می‌دهد؛ البته به آن معنا نیست که تعیین اهداف و نوشتن آنها موفقیت را تضمین‌می‌کند، بلکه این شما هستید که با نوشتن اهداف، خود را در مسیر رسیدن به آنها قرار‌می‌دهید‌. 

طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده و آمار در مورد‌تأثیر نوشتن اهداف، افرادی که اهداف خود را‌می‌نویسند، نسبت به افرادی که در انجام این کار تنبلی‌می‌کنند، موفقیت بیشتری به‌دست می‌آورند‌. داشتن هدف و طرحی از آینده، موجب‌می‌شود روی مجموعه‌ای از راهکارها متمرکز شوید و به جای آنکه دچار حواس‌پرتی و انحراف از مسیر شوید، روی خطی مستقیم حرکت کنید؛ بنابراین، انسان‌هایی که هدف مشخصی دارند، نسبت به انسان‌های بدون هدف، دستاوردهای بیشتری دارند

آرزو، هدفی فاقد انرژی و انگیزه است و‌یک راه‌حل نیست‌. تا زمانی‌که روی کاغذ نیایند و برنامه و طرحی برای رسیدن به آنها درنظر گرفته نشود، شبیه فشنگ‌هایی هستند که باروت ندارند‌. افرادی که اهداف نوشته‌شده‌ای ندارند، هرگز به مهارت اصلی مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت، یعنی تلاش منظم و پشتکار برای رسیدن به هدف، دست‌نمی‌یابند‌. این کتاب به شما کمک می‌کند اهدافتان را مشخص کنید، درجه اهمیت و سختی آن‌ها را تعیین کنید و سپس برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید. 

خواندن کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که در زندگی به دنبال موفقیت هستند پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

دائماً داستان‌های شگفت‌انگیزی دربارۀ افراد مشهور‌می‌شنوم که قبل از شهرت فعلی خود، رؤیاهای خود را یادداشت‌می‌کردند‌.

برای مثال، جیم کری به هالیوود هیلز رفت و برای خودش یک چک به ارزش ده میلیون دلار نوشت و در قسمت در وجه آن چک نوشت: «برای خدمات ارائه شده»‌. این طنزپرداز مشهور سال‌های سال، این چک را همه جا با خودش‌می‌برد، حتی مدتها قبل از آنکه چنین مبلغی برای یک فیلم به او پرداخت شود‌. اکنون او با دریافت بیست میلیون دلار برای یک فیلم، یکی از پردرآمدترین بازیگران در این صنعت است‌. کری در حرکتی عجیب، هنگام خاکسپاری پدرش، این چک خیالی را در جیب پیراهن او گذاشت‌و به‌همراه او دفن کرد.

اسکات آدامز، خالق داستان مصور دیلبرت، مجموعه رؤیاهای نوشته‌شده‌ای دارد که همۀ آنها به ترتیب به حقیقت پیوسته است. آدامز‌در این باره می‌گوید: وقتی هدفی را یادداشت‌می‌کنید «چیزی را به چشم‌می‌بینید که تحقق آن رؤیا را امکان‌پذیر می‌کند»‌.

آدامز در دوره‌ای به‌عنوان یک کارگر ساده، که آشنایی مختصری با اصول فنی دارد، در یک شرکت آمریکایی کار‌می‌کرد‌. او همواره روی میز کارش بدون هیچ هدف خاصی نقاشی می‌کشید. اما پس از مدتی به نوشتن روی آورد و روزی پانزده بار این جمله را روی کاغذ نوشت: «من یک روز کاریکاتوریست مشهوری خواهم شد‌.»

اگرچه او شکستهای زیادی را متحمل شد، اما هرگز پا پس نکشید و دلسرد نشد و با تلاش و کوشش بسیار، رؤیایش را به واقعیت بدل کرد‌. او برای چاپ کتابش، قراردادی را امضا کرد‌. این رؤیا زمانی به حقیقت پیوست که او رؤیای خود را روی کاغذ آورد: «من بهترین کاریکاتوریست روی زمین خواهم شد‌.» 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
کاربر ۳۷۸۲۲۷۷
۱۴۰۱/۰۲/۰۳

زندگی روایتی برگرفته از نوشته های شماست

رضا محمودی
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

واقعا زندگی من با خواندن این کتاب تغییر کرد

احمدی نسب
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

واقعا لذت بردم از خواندن کتاب

رضا
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

بسیار عالیییی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
اگر‌نمی‌دانید چه‌می‌خواهید، نوشتن را آغاز کنید‌. نوشتن بهترین راه برای شناسایی خواسته‌ها و اهداف است‌.
صبا
مردم رؤیاهای خود را به حداقل‌می‌رسانند؛ زیرا امدادهای کیهانی را باور ندارند‌.
صبا
«زندگی حقیرانه خدمتی به جهانیان‌نمی‌کند‌. چرا نباید آدم بزرگی باشید‌.؟!»
صبا
«بین آرزو چیزی را داشتن و آماده دریافت آن بودن، تفاوت وجود دارد‌.»
صبا
افرادی که برای عشق‌ورزیدن می‌کوشند، باید بپذیرند در دنیایی زندگی‌می‌کنند که صاحبش خداوند است‌.
صبا
«من با خود فکر کردم، اگر به تحقق خواستۀ خود ایمان داشته باشم، تنها مسئله زمان است‌. من فقط باید صبر‌می‌کردم تا این اتفاق بیفتد‌.»
صبا
«زندگی مجموعه‌ای از تصمیم‌هاست‌.»
صبا
تنها خواستن مطرح نیست‌. این ایمان‌مان است که ما را به هم‌می‌رساند‌.
صبا
«اگر ترس‌ها و رؤیاهایتان را بنویسید، در مسیر دست‌یابی به اهدافتان قرار‌می‌گیرید و درهایی به رویتان باز‌می‌شود که مسیر را برایتان هموارتر‌می‌کند‌.
صبا
نوشتن اهداف، این پیام را به کائنات‌می‌فرستد: «سلام! من آماده‌ام و در انتظار فرمان شروع هستم!» و کائنات پس از ارسال پیام شما‌می‌گوید: «پیام شما را دریافت کردم و روی آن کار‌می‌کنم‌.»
صبا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۶۹-۶۷-۰
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۶۹-۶۷-۰