با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب فلاح السائل اثر سیدبن طاووس

کتاب فلاح السائل

نویسنده:سیدبن طاووسمترجم:محمدرضا جبارانانتشارات:شرکت چاپ و نشر بین المللسال انتشار:۱۳۸۸تعداد صفحه‌ها:۳۹۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۵.۰از ۳ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۸۸

تعداد صفحه‌ها۳۹۶ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب فلاح السائل

کتاب فلاح السائل اثر  رضی الدین ابوالقاسم علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن طاووس از سادات علوی و دانشمندان قرن ششم و هفتم هجری است.

 درباره کتاب فلاح السائل

 این اثر کتابی ردباره دعا و نماز و اعمال مستحب است سیدبن‌طاووس در این کتاب ار انماز و اذکار وپ اعمال مربوط به شبانه‌روز سخن می‌گوید . این اثر دو جزء دارد اولین ان به ادعیه‌ای می‌پردازد که در فاصله بین ظهر و شب خوانده می‌شوند و دمین جزء به دعاهایی می‌پردازد که از زمان بیدار شدن برای نماز شب تا قبل از ظهر خوانده می‌شوند.

سید بن طاووس، در مقدمه تأکید کرده که قصدش از تألیف کتاب، تنها رضای خدا است و می‌گوید: اگر در این کتاب نقصی دیدی مرا عفو کن و اگر کتاب را کامل و نافع یافتی خدا را شکر کن که عنایت اوست. اگر به وسیله این کتاب هدایت یافتی هم آن را از خدا بدان و او را شکر کن و مبادا شروع به تعریف و تشکر از من کنی و از شکر الهی باز بمانی.

 خواندن کتاب فلاح المسائل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به فراگیری مستحبات و اعمال عبادی شبانه‌روز مخاطبان این کتاب‌اند.

 درباره سید بن طاووس

  رضی الدین ابوالقاسم علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن طاووس در سال ۵۸۹ قمری در شهر حله عراق دیده به جهان گشود و در سال ۶۶۴ قمری بدرود حیات گفت. ابن طاووس از ۳۶ سالگی که حلّه را به قصد بغداد ترک کرد، بارها سفر کرد و در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین، هر یک به مدت سه سال، مجاور شد. او تصمیم داشت سه سال هم در سامرا مجاور شود؛ ولی به سبب مسائلی که حضور مغول بر جامعه اسلامی تحمیل کرده بود، مجبور شد به بغداد بازگردد و تا پایان عمر در آنجا بماند. او در سال ۶۶۱ به درخواست هلاکوخان منصب نقابت سادات علوی را پذیرفت و تا پایان عمر شریفش در این منصب بود. گفتنی است که پیش از آن بارها منصب‌هایی را که از جانب دولت عباسی پیشنهاد می‌شد، رد کرده بود.نظرات کاربران

مهدی
۱۴۰۱/۰۴/۰۱

عالیه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است