با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علم ورزش کاراته

دانلود و خرید کتاب علم ورزش کاراته

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علم ورزش کاراته  نوشته  علی جدحاج  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب علم ورزش کاراته

علم ورزش کاراته کتابی نوشته علی جدحاج است که نگاهی علمی به پیشینه و اصول ورزش کاراته دارد.

 درباره کتاب علم ورزش کاراته

گفته میشود کاراته قدمتی پنج هزار ساله دارد و یکی از استادان اولیه و مبتکران این فن «بودیدهاراما» است که حدود ۵۲۵ سال قبل از میلاد مسیح می‌زیسته است. وی که از پیشوایان مذهبی بود، پس از کسب علوم زمان خود، به منظور آموزش تعالیم مذهبی به دیگران، به تنهایی از هند راه افتاد و پس از راهپیمایی چند هزار کیلومتر و با پشت سرگذاشتن موانع طبیعی بسیار، به چین رسید و در ایالت «هونونان» و معبد شائولین اقامت گزید. تعالیم «بودید هاراما» شامل تمرینات شدید انضباطی و انجام اعمال پرهیزگاری بود. وی ۹ سال در کوه‌ها و غارها به انزوای کامل نشست، ۹ سال ریاضت همراه با تفکر و برای این که شاگردان نیز بتوانند در مقابل ساعت‌های طولانی تفکر و اندیشه، تاب مقاومت بیاورند و نیز با زورگویانی که تعالیم مذهبی و مردان دینی را سد راه خود می‌دیدند به مبارزه و مقابله برخیزند، ۱۸ حرکت تمرینی را ابداع کرد که در حقیقت زیر بنای حرکات کاراته امروزی است.

از طرفی، هنگامی که حکومت‌های استبدادی درچین، سلسله کینک»، و سلسله «ساتسوما» در «اوکیناوا»، به منظور جلوگیری از ورزیده شدن مخالفان و نیز تحت کنترل درآوردن مردم، قانون منبع استفاده از شمشیر را به مورد اجرا گذاشتند و به جمع‌آوری سلاح‌های رزمی اقدام نمودند، مردم به سوی آموزش هنر مبارزه با دست خالی روی آوردند که همین امر، موجب شکوفایی هر چه بیشتر«کاراته» شد. در سال ۱۹۲۱ یکی از استادان برجسته کاراته اوکیناوا، به نام «گیجین فوناکوشی» توانست با قدرت و ظرافت تمام، کاراته را به ژاپن معرفی نماید و برخی دیگر از هنرجویان که تحت تعلیم بزرگترین استادان اوکیناوا قرار گرفته بودند، تکنیک‌های سنتی را با یکدگر ترکیب نموده و سبک‌های متعددی از کاراته را به وجود آوردند. 

دراین کتاب نگاهی علمی به تاریخچه، اصول، سبک‌ها و فواید ورزش کاراته برای سلامتی روحی و جسمانی شده است.

 خواندن کتاب علم ورزش کاراته را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به ورزش کاراته مخاطبان این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
أحمد الملكي
۱۴۰۰/۰۵/۰۳

اوس استاد بزرگ

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۳۳-۴۵-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۳۳-۴۵-۳