با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دهم عید

دانلود و خرید کتاب دهم عید

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دهم عید  نوشته  فاطمه سلطانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دهم عید

کتاب دهم عید به قلم فاطمه سلطانی داستانی با الهام از یکی از وقایع سال‌های مشروطه در ایران است. مقابله روس‌ها با جنبش مشروطه در مشهد که این شهر را در آشوب و اغتشاش فروبرد.

درباره کتاب دهم عید

در دی ماه سال ۱۲۹۱شمسی مصادف با محرم سال ۱۳۳۰ قمری، قشون روس برای مقابله با جنبش مشروطه مشهد را اشغال نمود. شهر در تقابل با سه گروهِ موافقان مشروطه، مخالفان مشروطه و طرفداران محمد علی شاه که از مملکت گریخته بود، در آشوب و اغتشاش فرو رفته بود. در این بین جیران، دختر شمس الدین طوسی یکی از بازاریان مشهور مشهد و موافق دوآتشه مشروطه در پی گم شدن پدرش راهی ارگ حکومتی می‌شود تا سراغ او را از رکن الدوله، والی مشهد بگیرد…

خواندن کتاب دهم عید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران ادبیات داستانی به ویژه داستان‌های تاریخی مخاطبان این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب دهم عید

….دو تا از نگهبان‌ها تفنگ‌هایشان را به کنار گاری تکیه دادند و برای خالی کردن گاری اول جلو رفتند. سر یکی از جسدها را گرفتند ولی ناله‌ای که از حلقومش بیرون آمد باعث شد نگهبان با ترس خودش را عقب بکشد. وقتی که کتف‌های مرد را رها کرد سر مرد با شدت خورد روی زمین و صدای شکستن جمجمه‌اش بلند شد. نگهبان دیگر که پاهای مرد را گرفته بود با پوزخند گفت: « نترس حالا دیگه راس راسی مُرد. جمش کن بریم.»

صدای شلیک یک گلوله نگاه جیران و میخائیل را کشید بالای سر گودال. صدای پر زدن پرنده‌ها از روی درخت‌های بالای سرشان بلند شد. مردی که فحش داده بود سرِ شش‌لولش را که به خاطر شلیک گلوله به سر یکی از اجساد دود می‌کرد، فوت کرد….

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شابک‌‫‬‭‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۶۳۲-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شابک‌‫‬‭‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۶۳۲-۷