با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات اثر علی اصغر رضوانی

دانلود و خرید کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات

۳٫۰ از ۶ نظر
۳٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات  نوشته  علی اصغر رضوانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات

دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات کتابی نوشته علی‌اصغر رضوانی است که در نشر کتاب جمکران به چاپ رسیده است. 

مسجد مقدس جمکران به عنوان پایگاه بزرگ تشیّع و نماد فرهنگ مهدویت از اواخر دهه ۶۰ شمسی شروع به عرضه کتاب و محصولات فرهنگی کرد. با همین هدف انتشارات کتاب جمکران، از سال ۱۳۷۳ با هدف نشر و گسترش معارف دینی و مهدوی و خدمت به دلدادگان حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه با عنوان «انتشارات مسجد مقدس جمکران» تأسیس شد. انتشارات تا اوایل دهه هشتاد فعالیت جدی نداشت ولی به تدریج، با رشد چشمگیر تیراژ و عنوان، به یکی از انتشارات مطرح در حوزه معارفی تبدیل شد. احیاء تراثی و پاسخگویی به شبهات مهمترین اهداف انتشارات در دوره اول به شمار می‌رود.

در اوایل دهه ۹۰، با تغییر مدیریت و سیاست‌ها، این نشر توسعه پیدا کرد و نامش به انتشارات کتاب جمکران تغییر کرد. این نشر مسیر گذشته را تکمیل کرد و به حوزه ادبیات داستانی و همچنین کودک و نوجوان وارد شد.

انتشارات کتاب جمکران از ابتدا تا کنون بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب (در حوزه‌های مهدویت، معارف اسلامی، داستانی، کودک و نوجوان و… ) منتشر کرده است.

هم‌چنین این نشر موفق به کسب عنوان «ناشر برگزیده سال ۱۳۹۶ جمهوری اسلامی ایران» شده است.

درباره کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات

مسأله حقیقت تشیّع و مبدأ پیدایش آن مورد اهتمام و توجّه بسیاری از مؤلفان و مؤرخان قدیم و جدید قرار گرفته و محّل تضارب آراء و افکار بوده است. بیشتر مؤلفان هنگام بحث از حقیقت تشیّع آن را مذهبی می‌دانند که در عصر تقسیمات اعتقادی به سبب اختلاف اعتقادی و سیاسی پدید آمده که همگی بعد از گذشت نیم قرن از هجرت پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) بوده است. بدین جهت آراء مختلفی درباره پیدایش این فرقه و عقاید آنان مطرح کرده‌اند؛ گاهی می‌گویند: آنان پیروان عبدالله بن سبأاند و عقایدشان را از یهودیت گرفته‌اند و برخی افکار این فرقه را منتسب به پارسیان قدیم می‌دانند که مجوس بوده‌اند. و عدّه‌ای پیدایش این فرقه و مذهب را در نتیجه و عکس العمل آن اتفاقاتی می‌دانند که در کربلا بر ضدّ اهل بیت پیامبر(علیهم‌السلام) اتفاق افتاد وسرمنشأ آن شهادت امام علی (علیه‌السلام) بود. این گونه آراء ونظرات درباره مبدأ پیدایش مذهب تشیّع ادامه یافت؛ برخی دیگر پیدایش آن را به بعد از سقیفه نسبت داده وعدّه‌ای به عصر عثمان وگوهی به شروع معرکه جمل یا صفین نسبت داده‌اند. وسبب همه این گونه نسبت‌ها عدم شناخت صحیح از تشیّع وشیعه به عنوان الگوی حقیقت اسلام ومسلمین با تمام مظاهرش می‌باشد، واین‌که تشیّع حادثه‌ای عارض بر فکر امّت اسلام یا عقیده‌ای وارداتی از یکی از امّت‌های دیگر نبوده، بلکه عقیده‌ای اسلامی به تمام معنا بوده است که بذر اوّل آن را خداوند متعال در قرآن کریمش ورسول گرامی اسلام در سننش کاشته وآبیاری کرده‌اند واهل بیت عصمت وطهارت نیز در طول بیش از دو قرن موقیعت این مذهب را ترسیم کرده وشبهات را از آن زدوده‌اند، و علمای اسلامی نیز تاکنون درصدد تثبیت وتبیین آن برآمده وحقاینت آن را به اثبات رسانده‌اند.

ولی چیزی که مایه تأسف است این‌که مؤرخان و مؤلفان هنگام بحث و بررسی از مبدأ پیدایش این مذهب تنها به کتاب‌ها و آراء دشمنان این مذهب می‌پردازند و دیدگاه صحیح و واقعی که برگرفته از قرآن و سنت و واقعیات خارجی است را بیان نمی‌کنند . این کتاب برآن است تا دیدگاه سنت و قرآن درباره تشیع را بیان کند و در کنار آن آراء مخالفان را نقل و نقد نماید.

 خواندن کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به مباحث کلامی و اعتقادی مخاطبان این کتاب‌اند

بخشی از کتاب دفاع از تشیع و پاسخ به شبهات 

تشیّع در اصطلاح از نگرشی برخاسته است که امامت را منصبی الهی دانسته ومعتقد است که انتخاب امام به وسیله نص واز جانب خداوند صورت می‌گیرد. در این میان پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به پیروی از سنّت الهی که در میان انبیای گذشته نیز وجود داشته ـ به دستور خداوندـ امامان واوصیای بعد از خود را معرفی کرده است. این بزرگواران که اوّل آنان علی بن ابی طالب (علیه‌السلام) است، وآخر آنان امام مهدی (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، هم در زمینه مرجعیّت دینی ودر بخش ولایت، حاکمیّت و رهبری جامعه، امام و مقتدای مردم پس از رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) هستند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۳ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۴۰۷-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۴۵۳صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۴۰۷-۱