رمان تاریخی
۳٫۸از ۵ نظر

دانلود کتاب رمان تاریخی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۸از ۵ نظر
۳٫۸از ۵ نظر
۳٫۸از ۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رمان تاریخی

گئورگ لوکاچ (۱۹۷۱- ۱۸۸۵)، فیلسوف مجارستانی است.

رمان‌های تاریخی بیشتر در قرن نوزده مشهور شدند. بسیاری از والتر اِسکات به عنوان اولین کسی که یک رمان تاریخی نوشت، یاد می‌کنند.

در تعریف رمان تاریخی نوشته‌اند، رمانی است که گذشته و شرایط دوران گذشته را بازگو می‌کند. بسیاری از رمان‌های تاریخی دارای شخصیت‌های تاریخی واقعی اصلی و فرعی اند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

« این تک‌نگاری به هیچ رو مدعیِ ارائه‌ تاریخی مفصل و کامل از رمان تاریخی نیست. گذشته از فقدان هر نوع کار بنیادین در چنین حیطه‌ای، قصد من تاریخ‌نگاری نبوده است.

می‌خواستم صرفاً به مهم‌ترین مسائل اصولی و نظری بپردازم. با توجه به نقش خارق‌العاده‌ای که رمان تاریخی در حال حاضر چه در ادبیات اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی و چه در جبهۀ مردمیِ ضدفاشیستی ایفا می‌کند، از نظر من این قسم مطالعه اصولی به‌همان‌اندازه که بالفعل و مناسبِ روز است، ناگزیر هم است.

آن‌هم بالاخص ازآن‌رو که رمان تاریخیِ روزگار ما، به‌رغم قریحه‌ عظیمِ بهترین نمایندگانش، همچنان از بسیاری جهات گرفتار پسمانده‌های میراثِ زیان‌بار و هنوز به‌تمامی مغلوب‌نشده‌ انحطاط بورژوایی است.

اگر منتقد واقعاً می‌خواهد از این فقدان‌ها پرده بردارد، لاجرم باید توجه‌اش را نه فقط به پرسش‌های اصولیِ رمان تاریخی، بلکه به اصولِ ادبیات درکل معطوف سازد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حسین رسولی
۱۳۹۸/۰۶/۰۹

مناسب منتقدان و نویسندگان به همراه اندیش ‌هایی در باب رئالیسم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۸/۲۴
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۵۸۷-۶
تعداد صفحات۵۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۸/۲۴
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۵۸۷-۶