با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ساعت ساز نابینا

دانلود و خرید کتاب صوتی ساعت ساز نابینا

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ساعت ساز نابینا  نوشته  میلاد فتوحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ساعت ساز نابینا

کتاب صوتی ساعت ساز نابینا اثری از ریچارد داکینز است که به مساله فرگشت زیست محیطی می‌پردازد و آن را با کمک مثال‌هايي توضيح می‌دهد. او  برای بیان حرفش از مثالی استفاده کرده است که ویلیام پالی به کار برده بود و آن طریق آن، برهان نظم را بیان کرد؛ به طوری که مورد استقبال خداباوران قرار گرفت.

این اثر را می‌توانید با ترجمه محمود بهزاد و شهلا باقری و صدای گرم میلاد فتوحی بشنوید. از یان کتاب فیلمی تلویزیونی ساخته شد که موفق شد تا عنوان بهترین برنامه علی سال را از آن خود کند و جایزه علمی فناوری را برنده شد.

درباره کتاب صوتی ساعت ساز نابینا

اگر بخواهیم درباره این کتاب توضیح دهیم، ابتدا لازم دلیل انتخاب نام آن را مشخص کنیم. ویلیام پالی، کشیش قرن هجدهم، زمانی که تصمیم گرفته بود برهان نظم و در نتیجه وجود خدا را اثبات کند، از مثال ساعت و ساعت ساز استفاده کرد. او اینطور بیان کرد که شاید ما ندانیم یک ساعت چطور کار می‌کند اما حتی با این حال هم نمی‌توان منکر این شد که این ساعت و تمام چرخ‌دنده‌های آن که در کنار هم می‌چرخند، هدفی را دنبال می‌کنند. و این نشان می‌دهد که آن‌ها به طور تصادفی کنار هم قرارنگرفته‌اند.بلکه ساعت سازی داشته‌اند که آن را ساخته است.

او سپس این استدلال را به سمت جهان هستی می‌برد و درباره وجود خدا به همین ترتریب توضیح می‌دهد. این استدلال بسیار مورد توجه خداباوران قرار گرفت و به اصطلاحی معمول بدل شد. 

اما ریچارد داکینز در این کتاب در تلاش است تا انتخاب طبیعی و فرگشت را که داروین کشف کرده بود توضیح دهد. بنا به گفته او انتخاب طبیعی یعنی فرایند ناآگاه، کور و در پایه غیرشانسی که داروین آن را کشف کرد. این فرآیند، هیچ هوشی ندارد. اگر بخواهیم بگوییم فرگشت نقش یک ساعت‌ساز را در طبیعت بازی می‌کند، می‌توان گفت آن یک ساعت‌ساز نابینا است.

داکینز از این استدلال استفاده می‌کند و درباره توانایی فرگشت برای توضیح دلیل پیچیدگی حیات، می‌گوید. او آن را به عنوان دلیلی بر ضد وجود خدا به کار می‌برد.

کتاب صوتی ساعت ساز نابینا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

ساعت ساز نابینا کتابی عالی برای تمام کسانی است که به کتاب‌های علمی علاقه دارند و یا از خواندن و شنیدن درباره مطالب مربوط به زیست شناسی و فرگشت لذت می‌برند.

دربباره ریچارد داکینز

ریچارد داکینز در سال ۱۹۴۱ در نایروبی، پایتخت کنیا به دنیا آمد. در دانشگاه آکسفورد در رشته رفتارشناسی و زیست‌شناسی تکاملی تحصیل کرده است و با نوشتن کتاب ژن خودخواه در سال ۱۹۶۹ مشهور و شناخته شد.

کتاب مشهور دیگر او، همین کتاب ساعت‌ ساز نابینا است که در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و یک سال بعد، جایزه‌ انجمن سلطنتی ادبیات و نیز جایزه‌ ادبی لس‌آنجلس تایمز را برای او به ارمغان آورد. البته نمی‌توان گفت که افتخارات او در همین نقطه به پایان رسیده است. او موفق شده است تا عناوینی همچون مدال نقره‌ انجمن جانورشناسی لندن، جایزه‌ انجمن سلطنتی مایکل فارادی، جایزه‌ ناکایاما برای علوم مربوط به انسان، و نیز جایزه‌ی بین‌‎‌المللی کیهان را از آن خود کند. 

همچنین او دکترای افتخاری ادبیات از دانشگاه سنت آندرو و دانشگاه ملی کانبرا دارد و در انجمن سلطنتی ادبیات عضو است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۸ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۵۱۲٫۷ مگابایت
زمان۱۸ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۵۱۲٫۷ مگابایت