با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی الدوز و عروسک سخنگو اثر صمد  بهرنگی

دانلود و خرید کتاب صوتی الدوز و عروسک سخنگو

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی الدوز و عروسک سخنگو  نوشته  صمد  بهرنگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی الدوز و عروسک سخنگو

اولدوز و عروسک سخنگو داستانی کودکانه، نوشته صمد بهرنگی، نویسنده و منتقد اجتماعی ایرانی است. داستان «ماهی سیاه کوچولو»ی او از معروف‌ترین و محبوب‌ترین داستان‌های سمبلیک فارسی است که در تاریخ ادبیات ایران ماندگار است.

 این داستان را با صدای الهام پاوه‌نژاد بشنوید.

 درباره کتاب الدوز و عروسک سخنگو

اولدوز با زن‌بابای بی‌عاطفه‌اش زندگی می‌کند. تنها کسی که اولدوز می‌تواند با او بازی کند، عروسک بزرگش است. روزی که او از کشتن گاوش بسیار ناراحت و غصه‌دار است، عروسکش به سخن در می‌آید و اولدوز و یاشار، پسر همسایه را به دنیای عروسک‌ها در جنگل می‌برد. زن بابا به عروسک اولدوز شک می‌کند و …

 شنیدن کتاب الدوز و عروسک سخنگو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای مخاطب کودک و نوجوان نوشته شده اما از آنجایی که داستان‌های صمد، سمبلیک و هر کدام نماد مفاهیمی انسانی هستند، همه می‌توانند از شنیدن آثار او لذت ببرند.

 درباره صمد بهرنگی

صمد بهرنگی متولد ۲ تیر ۱۳۱۸ در تبریز آموزگار، منتقد اجتماعی، داستان‌نویس، مترجم، و پژوهش‌گر فولکلور آذربایجانی بود. او داستان‌های بسیاری نوشت و مهم‌ترین و معروف‌ترین داستانش «ماهی سیاه کوچولو» نام دارد. این کتاب با تصویرگری فرشید مثقالی توانست جایزه براتیسلاوا را از آن خود کند. صمد بهرنگی درسش را در رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه تبریز خواند و همزمان به کار معلمی نیز مشغول بود. بهرنگی در ۹ شهریور ۱۳۴۷ در ارسباران به علت غرق شدن در رود ارس چشم از دنیا فروبست.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۴٫۵ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۴٫۵ مگابایت