دانلود کتاب صوتی بازجویی از صدام اثر جان نیکسون با صدای میلاد تمدن | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی بازجویی از صدام اثر جان نیکسون

دانلود و خرید کتاب صوتی بازجویی از صدام

۳٫۸ از ۲۵ نظر
۳٫۸ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بازجویی از صدام  نوشته  جان نیکسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بازجویی از صدام

کتاب صوتی بازجویی از صدام اثر جان نیکسون و ترجمه هوشنگ جیرانی حاصل تخلیه اطلاعاتی رئیس جمهور دیکتاتور عراق، صدام حسین است. این اثر را با صدای میلاد تمدن می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی بازجویی از صدام

کتاب صوتی بازجویی از صدام اثری از جان نیکسون است. جان نیکسون در سال ۱۹۹۸ به سازمان اطلاعاتی سیا پیوست. او بعد از دستگیری صدام حسین، رئیس جمهور عراق، مامور تعیین هویت و بازجویی‌های اولیه‌ از او بود. ولی تا پیش از دستگیری صدام، کارشناس وضعیت عراق و خاورمیانه بوده است. کتاب صوتی بازجویی از صدام، اثری مستند است که درباره‌ی زندگی و نوع نگاه صدام اطلاعاتی جدید در اختیار ما قرار می‌دهد. 

جان نیکسون در این کتاب، طبق توضیح روند بازجویی از صدام که آن را با اصطلاح «تخلیه اطلاعاتی» نام می‌برد دیدگاه و موضع سیاسی صدام نسبت به مردمش، کشورهای دیگر، اقوام و گروه‌های مذهبی و سیاسی کشورش را بیان و تحلیل می‌کند.

کتاب صوتی بازجویی از صدام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به مطالعات سیاسی علاقه‌مندید، شنیدن کتاب صوتی بازجویی از صدام را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی بازجویی از صدام

در دسامبر ۲۰۰۳ و ژانویه ۲۰۰۴، من نخستین آمریکایی بودم که پس از دستگیری صدام حسین، از سوی نیروهای ایالات متحده، برای مدتی طولانی، از او بازجویی کردم. تحلیل‌گر ارشد گروه سیا بودم که پنج سال پیش از آن در حوزه‌های عراق و ایران کار کرده بودم. در آغاز روند بازجویی، فکر می‌کردم که صدام را می‌شناسم. ولی در هفته‌های بعد متوجه شدم که ایالات متحده به‌طور وسیعی هم درباره‌ی شخص او و هم پیرامون نقشی که به‌عنوان دشمن قاطع جریان‌های رادیکال در دنیای اسلام، ازجمله افراطی‌گری سنی ایفا کرده، دچار بدفهمی بوده است.

وقتی از او پرسیدم چرا نمی‌خواهد درباره افرادی که به او کمک کرده‌اند حرف بزند، با شک و تردید پاسخ داد: «آن‌ها دوستان من هستند. چرا باید به تو بگویم و زندگی‌شان را به خطر بیندازم؟ گذشته از این، من در زمان‌های دیگر به کمک آن‌ها احتیاج دارم!». حیرت‌زده شدم از اینکه هنوز فکر می‌کند راهی برای خروج از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده است وجود دارد. او متوهم بود، ولی نسبت به افرادی که به او وفادار بودند همچنان همدلی نشان می‌داد.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

arman
۱۴۰۰/۰۶/۰۱

کمی خسته کننده است. اطلاعات خاصیم نمیده و فقط نظرات و خاطرات شخصی اون شخص هستش بدون حضور خود صدام در بطن داستان

کاربر ۲۰۶۳۹۶۶
۱۳۹۹/۰۶/۳۱

خوب بود برای کسی که علاقه به اینجور مطالب داشته باشه نشد همشو گوش بدم ولی کلا خدا لعنتش کنه چند میلیون مردم وجوونای بیگناهمونو شهبدکردوجنایتکاری درحدفرعون ونرون اگه نبود به هیتلر گفته بود زکی بابا لطفاً در اسرع وقت

- بیشتر
VAFA.m.R
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

صدام حیوان باهوشی بود که به مسئله احیای امپراطوری ایران در سرزمین های مستعرب پی برده بود...البته احمق هم بود!چون نمیدونست نباید با ایرانی ها در بیفته😏

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۸ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۰۴٫۱ مگابایت
زمان۰۸ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۰۴٫۱ مگابایت