با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فهم فلسفه

دانلود و خرید کتاب صوتی فهم فلسفه

اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی مآبی

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی فهم فلسفه  نوشته  جون. ا پرایس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی فهم فلسفه

کتاب صوتی فهم فلسفه، اندیشه در روزگار باستان و دوره‌ یونانی‌مآبی به قلم فیلسوف بزرگ معاصر جون ا.پرایس یکی از سه جلد کتاب  مجموعه‌ فهم فلسفه است. این مجموعه تلاش دارد تاریخ فلسفه را به صورتی مختصر و قابل فهم برای عموم افراد بیان کند. 

عناوین دیگر این مجموعه عبارتند از: «فلسفه در قرون وسطی و دوران تجدد» و «اندیشه معاصر». 

 کتاب حاضر در پنج فصل به بررسی و معرفی نخستین فیلسوفان یونان، فیلسوفان دوره‌‌ی کلاسیک و دوره‌ی یونانی ‌مآبی می‌پردازد.

 شنیدن کتاب فهم فلسفه، اندیشه در روزگار باستان و دوره‌ یونانی‌مآبی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

  مجموعه فهم فلسفه به طور کلی برای غیرمتخصصان علاقه‌مند به فلسفه نوشته شده است.

درباره جون ا. پرایس

خانم جون ا.پرایس دکتری فلسفه از دانشگاه ایالتی آریزونا دارد و استاد ممتاز فلسفه و مطالعات دینی در کالج شهر مسا واقع در آریزونا است. او مدت سی‌وپنج سال در دوره‌ی لیسانس برای دانشجویان فلسفه تدریس کرده است.

بخشی از کتاب صوتی فهم فلسفه؛ اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی‌مآبی

اولین فیلسوفان در دنیای غرب، فیلسوفان پیشا- سقراطی بودند، به عبارتی فیلسوفانی که قبل از سقراط زندگی می‌کردند. آشنایی با افکار این اندیشمندان پیشرو، ما را در جریان نخستین پرسش‌ها و نخستین جواب‌ها درباره‌ی طبیعت جهان و خود ما که در آن زندگی می‌کنیم، قرار می‌دهد. این فیلسوفان حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد سوالاتی از این دست پرسیدند که: «جهان چگونه به وجود آمده است؟» و «جهان از چه چیزی ساخته شده است؟» آن‌ها می‌خواستند بدانند چه چیزی همه‌چیز را منسجم نگه می‌دارد، به نحوی که زمین و هرچیزی که در آن است، متلاشی نمی‌شود.

پیش از ۶۰۰ ق.م. مردم پاسخ همه‌ی پرسش‌های خود را درباره‌ی زندگی و جهانی که در آن می‌زیستند، در اسطوره‌های گوناگون مذهبی که سینه‌به‌سینه منتقل شده بود، پیدا می‌کردند. اغلب از خدایان و یا موجودات فوق بشری برای توضیح این مسائل کمک گرفته می‌شد. از نظر یونانیان، خدایان و موجودات فوق بشری اختیار و سرنوشت طبیعت و بشر را در اختیار داشتند. ما امروزه پیش‌بینی وضع هوا را امری بدیهی می‌انگاریم. می‌دانیم که چه چیزی باعث بارش باران، بروز سیل و وزش باد می‌شود. اما یونانیان باستان بر این اعتقاد بودند که خدایان عامل این رخدادهای طبیعی هستند و خدایان هستند که در مورد به ثمر نشستن یا خشک شدن محصولات از کم‌آبی و سلامتی یا بیماری عزیزانشان تصمیم می‌گیرند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۹٫۸ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۹٫۸ مگابایت