با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی هنر جنگ اثر مصطفی طالبیان

دانلود و خرید کتاب صوتی هنر جنگ

۳٫۲ از ۲۶ نظر
۳٫۲ از ۲۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هنر جنگ  نوشته  مصطفی طالبیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی هنر جنگ

کتاب صوتی هنر جنگ اثری از سون تزو، نویسنده و جنگاور معروف قرن ششم پیش از میلاد در چین است. هنر جنگ به بیان و توضیح استراتژی‌های جنگی می‌پردازد که البته در شیوه‌های مدیریتی نیز بسیار پرکاربرد هستند.

نسخه صوتی کتاب هنر جنگ را با صدای گرم مصطفی طالبیان بشنوید و شاهد تحول دیدگاه‌هایتان درباره‌ی نظم، برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی باشید.

درباره‌ی کتاب صوتی هنر جنگ

سون تزو در کتاب هنر جنگ به مسائل مختلفی از جمله نقش قوی فرمانده، آرایش جنگی، راه‌هایی برای فریب دادن دشمنان، حمله‌ی مدبرانه و شناسایی نقاط قوت و ضعف می‌پردازد. نوشته‌ها و استراتژی‌های این افسر جنگی در طول سال‌ها حفظ شده است. قوانینی که او پایه‌ریزی کرد هنوز در طرح‌ریزی‌ها و استراتژی‌های جنگی استفاده می‌شود. جالب این‌جا است که استراتژی‌های سون تزو نه تنها در جنگ بلکه در مدیریت کسب‌وکار و سیاست هم کاربرد زیادی دارد.

بسیاری از کسانی که کتاب هنر جنگ را خوانده و یا نسخه صوتی آن را شنیده‌اند بر این باور هستند که این کتاب برای کسب و کارشان بسیار سودمند است. افرادی که دوست دارند در زندگی شخصی و شغل خود بر اساس نظم و استراتژی پیش بروند، می‌توانند از مطالب کتاب صوتی هنر جنگ استفاده کنند. سون تزو با استفاده از تمام مهارتی که در استراتژی و برنامه‌ریزی سال‌ها برای جنگ به دست آورده است، می‌تواند دیدگاه شما را نسبت به تعیین استراتژی و برنامه‌ریزی تغییر دهد. 

کتاب صوتی هنر جنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب هنر جنگ برای افرادی که به رزم، جنگاوری و هنر و آموزه‌های مرتبط با رزم‌ علاقه دارند، جذاب است. کسانی که به روش‌های مختلف مدیریتی و برنامه‌ریزی هم علاقه‌مندند، کتاب صوتی هنر جنگ را جذاب و شنیدنی می‌یابند.

درباره‌ی سون تزو

سو‌ن‌ تزو زاده ۵۴۴ پیش از میلاد بود. او را هم‌دوره با اندیشمند بزرگ، کنفوسیوس می‌دانند. سون تزو نویسنده و جنگاوری معروف بود و کتاب مشهورش، هنر جنگ از غنی‌ترین کتاب‌های ادبیات چین است. مائو تسه تونگ و ژوزف استالین هم در زمان جنگ، این کتاب را مطالعه کرده بودند. سون تزو در سال ۴۹۶ پیش از میلاد درگذشت.

بخشی از کتاب صوتی هنر جنگ

طراحی نقشه

سون تزو می‌گوید: هنر جنگ اهمیت حیاتی برای هر کشور دارد. مساله‌ای که مربوط به مرگ و زندگی است. جاده‌ای که انتهایش یا امنیت است یا نابودی. بنابراین بررسی آن را به هیچ وجه نمی‌توان نادیده گرفت. هنر جنگ تحت تاثیر پنج عامل همیشگی است که باید در زمان تصمیم‌گیری در مورد شرایط میدان نبرد، آن‌ها را کاملا مد نظر قرار داد. این عومل عبارتند از:

 اصل اخلاق، آسمان، زمین، فرمانده، روش و نظم.

 اصل اخلاق باعث می‌شود افراد از فرمانروایشان اطاعت کامل داشته باشند. به نحوی که با از جان گذشتگی از او تبیعت می‌کنند. و هر خطری را به جان می‌خرند. آسمان نشان دهنده‌ی شب و روز، سرما وگرما، اوقات و فصل‌هاست. زمین نشان‌ دهنده‌‌ی فاصله‌های کم و زیاد، خطر و ایمنی، زمین‌های باز و معبرهای باریک و شانس زندگی و مرگ است. فرمانده نشان دهنده‌ی فضیلت‌هایی همچون خردمندی، صداقت، نیک اندیشی، شجاعت و ایستادگی است. روش و نظم نشان‌ دهنده‌ی هماهنگی ارتش در تمام دسته‌بندی‌ها است. دسته‌بندی درجات بین افسران، حفظ مسیرهای تدارکات و پشتیبانی قوا و کنترل هزینه‌های ارتش است. هر ژنرالی باید با این پنج اصل آشنا باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
حسین
۱۴۰۰/۰۳/۱۵

۴۰ دقیقه صوت ۱۵ تومن، خوبید؟

کاربر ۱۹۰۶۸۳۸
۱۳۹۹/۱۱/۰۳

این کتاب به یک دهم نسخه اصلی کوتاه شده و بسیاری از مطالب اصلی رو نداره،اگه نسخه اصلی رو گیر اوردین بخونین و وقتتون رو با این کتاب کوتاه شده هدر ندین،کتاب هنر جنگ امروزه در دانشکده های پلیس بسیاری

- بیشتر
farhad
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

متوسط بود، اکثر جملاتش منو یاد جومونگ مینداخت

امیری
۱۴۰۰/۱۱/۲۹

برای جنگهای دوران عهد مغول و....

کاربر ۲۰۴۴۸۵۲
۱۳۹۹/۰۴/۲۶

عالی بود

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۴۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۱٫۳ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۴۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۱٫۳ مگابایت