با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی عادت‌های اتمی اثر جیمز کلیر

دانلود و خرید کتاب صوتی عادت‌های اتمی

روشی آسان و ثابت شده برای ساختن عادت‌های خوب و از بین بردن عادت‌های بد

۳٫۴ از ۸ نظر
۳٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عادت‌های اتمی  نوشته  جیمز کلیر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عادت‌های اتمی

کتاب صوتی عادت‌های اتمی کتابی از جیمز کلیر است.

این کتاب را گروه گردآوری و ترجمه سبکتو ترجمه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

درباره‌ی کتاب عادت‌های اتمی

در کتاب صوتی عادت‌های اتمی نوشته جیمز کلیر، با روش‌هایی جالب آشنا می‌شویم که به ما یاد می‌دهند، چگونه با عادت‌های کوچک خودمان را بشناسیم و آن‌ها را مدیریت کنیم، و از این طریق هر روز یک درصد بهتر شویم. هر روز یک درصد بهتر شدن، برابر است با سالی ۳۷ برابر بهتر شدن!

جیمز کلیر نویسنده کتاب عقیده دارد همین رفتارها و عادت‌های کوچک تعیین می‌کند که ما بعد از ۵ سال کجا هستیم و چقدر موفق شده‌ایم یا شکست خورده‌ایم!

جیمز کلیر در کتاب صوتی عادت‌های اتمی، یک راه ساده و اثبات‌شده برای به‌وجود آوردن عادت‌های خوب و شکستن عادت‌های بد به ما معرفی می‌کند. این راهکار براساس این نکته است که تغییرات کوچک، نتایج قابل توجه دارند.

در کتاب صوتی عادت‌های اتمی، نویسنده براساس یک مسیر چهار مرحله‌ای سعی می‌کند به ما یاد دهد چگونه عادت‌های خوب را بسازیم، سرنخ، تمایل، پاسخگویی و پاداش و چهار قانون تغییر رفتار می‌باشند که این مراحل را تکمیل می‌کنند. ممکن است خوانندگانی که در زمینه روان‌شناسی اطلاعات دارند بعضی از این اصطلاحات را شنیده باشند مانند، «تحریک، پاسخ، پاداش» که اولین بار توسط اسکینر در دهه‌ی ۳۰ میلادی بیان شد و اخیرا با عبارت «سرنخ، روتین، پاداش» در کتاب «قدرت عادت» نوشته‌ی چارلز داهیگ محبوبیت یافته است.

دانشمندان علوم رفتاری مانند اسکینر متوجه شدند که اگر پاداش یا تنبیه درستی را ارائه کنیم، می‌توانیم افراد را تحریک کنید که کارهایشان را به شیوه‌ای معین انجام دهند.مدل اسکینر به‌ خوبی به ما توضیح داد که چگونه یک محرک بیرونی بر عادت‌های ما تاثیر می‌گذارد، اما موفق نشد به‌‌خوبی درباره‌ی تاثیرگذاری افکار، احساسات و باورهای ما بر رفتارمان توضیح بدهد. در دهه‌های اخیر، دانشمندان مشغول تعیین رابطه‌ای میان افکار، احساسات و رفتارمان بودند.

رفتار انسان به‌صورت مستمر در حال عوض شدن است: لحظه به لحظه و ثانیه به ثانیه. اما در کتاب صوتی عادت‌های اتمی ما درمورد چیزهایی می‌خوانیم که تغییر نمی‌کنند. درباره‌ی اصول رفتار انسانی در این کتاب می‌خوانیم. این اصول معمولا در طول زندگی پایدار و ثابت هستند. ما با کمک این ایده‌ها می‌توانیم کسب‌وکارمان را بسازیم، خانواده‌مان را براساس آن تشکیل دهیم و زندگی را پیش ببریم.

برای ایجاد عادت‌های خوب فقط یک راه وجود ندارد، اما کتاب عادت‌های اتمی بهترین راه‌هایی را که می‌شناسیم به ما توضیح می‌دهد، روشی که مهم نیست از چه زمان و چه نقطه‌ای شروع می‌کنید بلکه بیشتر مواقع موثر خواهد بود.

اگر همین الان از شما بخواهند تا چند دقیقه وقت بگذارید و تعدادی از عادت‌هایتان را بنویسید، در چه مدت زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید؟ شناخت عادت‌ها و مدیریت آن‌ها می‌تواند ما را موفق کند یا ناکام بگذارد. به همین دلیل است که باید تلاش کنیم تا عادات بد را از بین ببریم و عاداتی را در خودمان نهادینه کنیم که محرک و پیش‌برنده‌ی ما در مسیر موفقیت باشند.

ضرب‌المثل ترک عادت موجب مرض است را همه‌ی ما شنیده‌ایم. اما به اینکه عادات بد ما است که در نهایت می‌توانند ما را از پیش رفتن در مسیر موفقیت باز دارند، آگاه هستیم. حال برای ترک عادات بد و ساختن و نهادینه کردن عادات خوب، چه کاری از دستمان برمی‌آید؟

کتاب صوتی عادت‌های اتمی نوشته‌ی جیمز کلیر ساختاری عملی و اثبات‌شده برای ایجاد عادت‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خوب و از بین بردن عادت‌های بد، معرفی می‌کند. این کتاب با تکیه‌ بر تحقیقات علمی و مثال‌هایی از دنیای واقعی، نشان می‌دهد که چطور تغییر رفتاری‌های کوچک، می‌تواند منجر به ایجاد عادت‌های جدید و رسیدن به دستاوردهای بزرگ در زندگی شود.

کتاب عادت‌های اتمی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب صوتی عادت‌های اتمی برای همه افرادی که در تلاش هستند تا رفتار و اعمال صحیح و خوب را به عادت‌هایشان تبدیل کنند، مناسب و خواندنی است.

کتاب عادت‌های اتمی برای همه‌ی انسان‌های به‌دنبال تغییر مفید است. با این‌حال اگر به دنبال روشی هستید که عادت‌های بدتان را کنار بگذارید یا اگر برای موفقیت در زندگی همیشه برنامه‌ریزی می‌کنید و دوست دارید به اهدافتان در زندگی برسید، حتما کتاب صوتی عادت‌های اتمی را بشنوید.

چرا باید کتاب عادت‌های اتمی را گوش کنیم؟

استراتژی‌هایی که کتاب صوتی عادت‌های اتمی به ما آموزش می‌دهد، برای هرکسی که می‌خواهد به تدریج و آرام آرام بهتر شود مفید خواهد بود، مهم نیست اهدافتان بر چه چیزی متمرکز است، حتی اگر اهداف‌تان متمرکز بر سلامتی، پول، بهره‌وری و روابط باشند و چه مجموعه‌ای از این‌ها را شامل شود. تا زمانی که رفتار انسانی مطرح باشد، این اثر از جیمز کلیر راهنمای شما خواهد بود و برای توسعه فردی به کارتان خواهد آمد.

درباره‌ی جیمز کلیر

جیمز کلیر، نویسنده و سخنرانی است که روی عادت‌ها، تصمیم‌گیری‌های صحیح و بهبود پیوسته متمرکز شده است. جیمز کلیر هم‌چنین کارآفرین، عکاس آمریکایی و صاحب آکادمی عادت است که برمبنای تجربه‌های زیادش درحوزه‌ی تغییر عادت‌ها و ایجاد عادت‌های خوب، این آکادمی را برای خودش راه‌اندازی کرد و تا امروز مراجعان فراوانی داشته است. او درباره‌ی عادت‌ها و قدرت درونی انسان‌ها می‌نویسد و به کشف راه‌هایی برای زندگی بهتر علاقه دارد.

جیمز کلیر نویسنده کتاب صوتی عادت‌های اتمی

جیمز کلیر که نویسنده پرفروش لیست نیویورک تایمز است، به خاطر کتاب عادت‌های اتمی نقدها و تمجیدهای زیادی از وال استریت ژورنال، تایمز و ... دریافت کرده است. سایت رسمی او ماهیانه چندین میلیون بازدید دارد و به محلی برای تجزیه و تحلیل عادت‌ها تبدیل شده است.

فهرست کتاب عادت‌های اتمی

مقدمه: داستان من

اصول پایه: چرا تغییرات کوچک، موجب تفاوت‌های بزرگ می‌شوند

قانون اول: آن را شفاف و آشکار کنید

قانون دوم: آن را جذاب کنید

قانون سوم: آن را ساده کنید

قانون چهارم: آن را رضایت‌بخش کنید

تاکتیک‌های پیشرفته: چگونه‌ از کم‌وبیش خوب، به واقعا عالی تبدیل شوید

نتیجه‌گیری: راز نتایجی که ماندگار می‌شوند

ضمیمه

در ادامه چه چیزی را باید مطالعه کنید

درس‌های کوچک برگرفته از چهار قانون

نحوه‌ی اعمال این ایده‌ها در کسب‌وکار

نحوه‌ی اعمال این ایده‌ها در پرورش فرزند

تکه هایی از کتاب صوتی عادت‌های اتمی

عادت‌ها غالبا هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کنند، تا اینکه از یک حد مرزی عبور کنیم و سطح جدیدی از عملکرد گشوده شود. در مراحل اولیه و میانی هر اقدامی، غالبا دره‌های ناامیدی وجود دارند. انتظار دارید که پیشرفتتان به‌صورت خطی باشد و وقتی می‌بینید تلاش‌هایتان ثمره‌ی خود را در چند روز، هفته یا ماه اول نشان نمی‌دهند، ناامید می‌شوید. حس می‌کنید که قرار نیست به جای خاصی برسید. این نشانه‌ای از هرگونه پروسه‌ی ترکیب شدن است: قدرتمندترین نتایج با تاخیر ظاهر می‌شوند.

این یکی از دلایل اصلی برای دشواری‌های ایجاد عادت‌های ماندگار است. افراد تغییرات کوچکی ایجاد می‌کنند، نمی‌توانند نتیجه‌ی محسوس را ببینند و تصمیم به توقف آن می‌گیرند. با خود فکر می‌کنند که «من این ماه هر روز دویدم، پس چرا هیچ تغییری در بدنم نمی‌ببینم؟» وقتی چنین تفکر غالب شود، خیلی راحت عادت‌های خوبتان را کنار می‌گذارید. اما به‌منظور ایجاد تفاوت‌های معنادار، عادات باید به‌اندازه‌ی کافی پابرجا بمانند تا قله فتح شود – که آن را «قله‌ی پتانسیل پنهان» می‌نامم.

اگر برای ایجاد یک عادت خوب یا شکستن یک عادت بد، به سختی تقلا می‌کنید، بدین معنا نیست که توانایی بهبود را از دست داده‌اید. غالبا به این خاطر است که هنوز «قله‌ی پتانسیل پنهان» را فتح نکرده‌اید. وقتی بالاخره «قله‌ی پتانسیل پنهان» را فتح کردید، افراد آن را یک موفقیت یک‌شبه خواهند نامید!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
narges_mnym
۱۳۹۸/۰۹/۱۱

بنظر من نانو کتاب ها برای یاداوری کردن کتاب اصلی مناسب هستن مخصوصا کتاب هایی مثل عادت های اتمی که نکته و تکنیک داره گوش دادن چندین بار اون خال از لطف نیست

hoseinslp
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

کتاب خوبی میتونه باشه اما بیش از حد خلاصه بود و نمیشد به یک جمعبندی جامع رسید

milad.fa
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

نانو کتاب خوبی بود با نکات کاربردی. ارزش گوش دادن رو داشت چون نکات کاربردی خوبی برای استفاده کردن داشت فقط ایکاش فایل صوتی این کتاب با سرعت ارومتری ضبط شده بود و در طی فایل صوتی هم گاهی یه تنفس

- بیشتر
Noush Salemi
۱۳۹۸/۰۸/۱۸

امکان دانلود وجود نداره من این کتاب را خریداری کردم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۳٫۰ مگابایت