با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هزار و یک شب (صد شب اول)

دانلود و خرید کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول)

۴٫۰ از ۱۲ نظر
۴٫۰ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول)  نوشته  پروین محمدیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب (صد شب اول)

در سال‌های دور دو برادر بودند به نام‌های شاه زمان و شهرباز که خیانت همسرانشان باعث رنجش آنان شد. شاه زمان راهی دیار برادر می‌شود و شاه شهرباز بر آن می‌شود تا از آن پس هر شب دختری را به نکاح خود در آورد و در صبح روز بعد دستور قتل او را صادر کند. این داستان ادامه پیدا می‌کند تا اینکه شهرزاد دختر وزیر به همسری او در می‌آید. شهرزاد دختری زیرک بود و در قصه‌گویی مهارت داشت. شهرزاد برای نجات جان خود از قصه‌گویی کمک می‌گیرد تا ... تاریخ دقیقی از تحریر کتاب هزار و یک شب در دست نیست و زمان تقریبی به وجود آمدن آن را در دوره هخامنشی و در هند می‌دانند. کتاب هزار و یک شب قبل از حمله اسکندر به ایران به زبان سانسکریت ترجمه شد و در زمان هارون الرشید به عربی برگرداننده شد و بعد از آن نسخه اصلی آن از بین رفت. کتاب «هزار و یک شب» در سال ۱۲۵۹هجری قمری و در زمان محمدشاه به دست ملا عبدالطیف طسوجی یک سوم آن به فارسی ترجمه شد و بعدها میرزا علی سروش اصفهانی اشعاری به فارسی برای داستان‌هایش سرود. در قرن هجدهم میلادی و در سال ۱۷۰۴«هزار و یک شب» به زبان فرانسه ترجمه و در سال ۱۸۵۵نسخه انگلیسی آن عرضه شد. این کتاب تاثیر بسیاری روی بسیاری از نویسندگان اروپایی از جمله گوته، بورخس، جیمز جویس و ... گذاشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Mehrnaz Tavakoli
۱۳۹۸/۰۷/۰۴

صدای گیرا و خوبی رو برای روایت ها انتخاب کردید. سپاس.

Delbar
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

بسیار زیبا 💜

اشنا
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

به نظرم برای اولین تجربه عالی بود.ممنونم،،🌹

ماهورا
۱۴۰۰/۰۱/۰۷

گوینده صدای بسیار دلنشین و کاملاً برازنده این نوع از داستان ها دارند، قصه ها و افسانه های اصیل ایرانی هم بسیار شاهکار و با درون مایه تامل برانگیز هستند.

Mohammad Hossein Khamesian
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

یعنی آوانامه یک ویراستار نداشت به این گوینده بفهماند اسم مترجم را چطور تلفظ می‌کنند؟

ehsan
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

چراازاین کارامی کنیدزشته به خداکتاب وزدین ۱۷ولی۲۵ ازحسابم کم کردین

محمد
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

حیف ازوقت وپول

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۰۸٫۵ مگابایت
زمان۱۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۰۸٫۵ مگابایت