با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی رساله سیر و سلوک منسوب به بحر العلوم اثر علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی

دانلود و خرید کتاب صوتی رساله سیر و سلوک منسوب به بحر العلوم

۴٫۱ از ۳۶ نظر
۴٫۱ از ۳۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رساله سیر و سلوک منسوب به بحر العلوم  نوشته  علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رساله سیر و سلوک منسوب به بحر العلوم

کتاب صوتی رساله سیر و السلوک منسوب به بحر العلوم اثری ارزشمند منسوب به سید محمد مهدی طباطبایی و در باب موضوعاتی از جمله اخلاق و سیر و سلوک است. این کتاب از زمان تالیف تاکنون مورد توجه بسیاری از بزرگان عرفان و سیر و سلوک بوده است و بزرگانی همچون علامه طباطبایی و علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی از روی آن، نسخه‌ای برای خود استنساخ نموده‌اند.

درباره کتاب صوتی رساله سیر و السلوک

در کتاب صوتی رساله سیر و السلوک منسوب به بحر العلوم، علاوه‌ بر شرح‌ حال‌ مرحوم‌ علامه بحر العلوم‌ و صحت انتساب‌ این‌ رساله‌ به‌ ایشان، حقیقت‌ و مقصد سلوک‌ الی الله، کیفیت و آثار سلوک‌ الی الله و طریق‌ ذکر علامه بحر العلوم‌ بیان‌ شده است.

در اینکه نام این رساله دقیقا چیست اختلاف نظرهایی وجود دارد، زیرا مؤلف آن نام مشخصی را برای آن انتخاب نکرده است. این رساله توسط علامه عارف حسن‌زاده آملی رساله‌ی تحفه الملوک خوانده شده و نسخه‌ای از این رساله که با مقدمه و تصحیح و حاشیه‌ی آقای حسن مصطفوی چاپ شده، تحت عنوان رساله‌ی تحفة الملوک فی السیر و السلوک به انتشار رسیده است. اما مشهورترین نامی که برای این کتاب به کار می‌رود همان رساله سیر و سلوک منسوب به بحر العلوم است که توسط علاقه آقا بزرگ تهرانی نیز به همین نام خوانده شده است. علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی نیز یک نسخه از این رساله را با مقدمه و شرح به همین نام چاپ نموده است.

شنیدن کتاب صوتی رساله سیر و السلوک بحرالعلوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

موضوع کتاب صوتی رساله سیر و السلوک خلاصه‌ای از اخلاق عملی و یک دوره‌ی سیر و سلوک عرفانی اسلامی است، بنابراین شندین این کتاب صوتی را به تمام کسانی پیشنهاد می‌کنیم که به چنین موضوعی و به طور کلی به موضوعات دینی، عرفانی و آیینی علاقه‌مند هستند. این کتاب توسط انتشارات مکتب وحی منتشر شده است.

درباره سید محمدحسین حسینی طهرانی

آیت‌الله سید محمدحسین حسینی طهرانی (۱۳۷۴-۱۳۰۵) فقیه، مجاهد، عارف و عالم شیعه و از شاگردان علامه طباطبایی بود. او بیشتر با مباحث عرفانی شناخته شده است، اما در سال‌های حضورش در تهران (همزمان با نهضت اسلامی آیت‌الله خمینی)، از این نهضت حمایت کرد و همچنین به سازماندهی نیروهای مبارز پرداخت. از سید محمدحسین حسینی طهرانی به عنوان یکی از شاخص‌ترین علمای معاصر و همچنین یکی از مشهورترین چهره‌های مکتب عرفانی نجف یاد می‌شود. از جمله آثار ایشان که بیش از ۴۰ عنوان و در حدود ۷۵ جلد هستند، می‌توان به الله‌شناسی (۳ جلد)، امام‌شناسی (۱۸ جلد)، معادشناسی (۱۰ جلد)، رساله‌ی سیر و السلوک منسوب به بحر العلوم (همراه با شرح تفصیلى مطالب رساله و مقدمه‌ی ایشان در شرح حال علامه بحرالعلوم)، رساله‌ی لب اللباب فی سیر و سلوک اولى الاباب (تقریر دوره‌ی دروس اخلاقى و عرفانى علامه طباطبایى، با تنقیحات و اضافات مؤلف) و روح مجرد (یادنامه‌ی موحد عظیم، عارف کبیر حاج سید هاشم موسوى حداد) اشاره کرد.

درباره علامه بحر العلوم

بحرالعلوم، سید محمدمهدی بن مرتضی بن محمد بروجردی طباطبایی، از مشاهیر علمای امامیه در قرن دوازدهم، متبحر در فقه، اصول، حدیث، کلام، تفسیر و رجال بود.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

Reza Haajaati
۱۳۹۷/۱۲/۲۹

عالی

reyhane
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

آیت الله قاضی درباره این کتاب گفته اند بهتر از این کتاب در حوزه سیر و سلوک نوشته نشده و گفته اند مطالعه این کتاب رو بدون استاد به کسی توصیه نمی کنم. حالا ما با قیمت ۱۵۰۰ چه جوری

- بیشتر
محسن عشقی
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

بهترین کتابی که در عرفان و سیر و سلوک نوشته شده است مختصر و مفید و کامل

کاربر ۱۵۲۷۲۲۶
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

متاسفانه کل کتاب عربی هست و قسمت های اصلی اصلا ترجمه نمیشه

Arezoo A.z.d
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

همش عربیه اصلا خوب توضیح داده نشده

Toegewijd
۱۴۰۱/۰۸/۱۲

خوب بود

کاربر ۱۵۴۵۹۴۷
۱۳۹۹/۱۰/۲۸

تقریبا همه احادیثش رو عربی میگه بدون ترجمه

کاربر ۲۹۳۶۵۸۳خوب
۱۴۰۰/۰۷/۲۴

عربی

مسیح یاسری
۱۴۰۰/۰۶/۰۴

باسلام بزرگوارانی که علاقه دارند به راه عرفان و فکر میکنن که میشه با چند ذکر به قله ی های عرفان می رسند بدونند سخت در اشتباهند. نمیدونم این کارها از کی باب شده و تاریخ شروعش رو دقیق بررسی نکردم. اما

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۲۶٫۸ مگابایت
دسته بندی
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
زمان۰۹ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۲۶٫۸ مگابایت