با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باقی قضایای تاریخ موسیقی

دانلود و خرید کتاب صوتی باقی قضایای تاریخ موسیقی

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی باقی قضایای تاریخ موسیقی  نوشته  دیوید باربر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی باقی قضایای تاریخ موسیقی

«باقی قضایای تاریخ موسیقی» نوشته دیوید دبلیو. باربِر(-۱۹۵۸)، دنباله‌ی کتاب تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود است. این کتاب و جلد قبلی آن، با زبانی طنز نگاهی گذرا به تاریخ موسیقی در غرب می‌پردازد.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

موسیقی پیش از آنکه کسی توجهی به نگارش آن داشته باشد هزاران سال وجود داشته است. پیش از دوران نگارش، موسیقی از طریق انتقال از نسلی به نسل دیگر به حیات خود ادامه می‌داد ــ از پدر به پسر، از مادر به دختر، از برادر زن به نوه‌ی عمو ــ به‌عنوان بخشی از آنچه ما امروز سنّت بزرگ انتقال شفاهی می‌نامیم.

حتا غارنشینان عصر حجر نیز احتمالاً نوعی موسیقی داشته‌اند، اگرچه این موسیقی صرفا مجموعه‌ای از صداهای خُرخُرمانند گُنگ بوده باشد یا از به‌هم‌زدن چند تکه سنگ یا استخوان‌هایی که در اطراف افتاده بودند، به‌وجود آمده باشد. (بعضی نوازندگان مدرن، خود و موسیقی‌شان قدری شبیه نِئاندرتال‌ها به‌نظر می‌رسند. شاید به همین دلیل است که این موسیقی را موسیقی راک می‌نامند.)

بعدها موسیقی پیچیده‌تر شد و تغییراتی یافت تا مناسبِ موقعیت‌های خاص شود: موسیقی برای جشن‌های عروسی، موسیقی برای مراسم تدفین، موسیقی در طلبِ ریزش باران یا افزایش محصول، موسیقی در شادیِ مغلوب کردن دشمن یا موسیقی برای دور نگه داشتن حیوانات خطرناک.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۸
زمان۰۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۲۱٫۲ مگابایت
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۸
زمان۰۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۲۱٫۲ مگابایت