با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دانشنامه فلسفه استنفورد؛ فلسفه دین کانت

دانلود و خرید کتاب صوتی دانشنامه فلسفه استنفورد؛ فلسفه دین کانت

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دانشنامه فلسفه استنفورد؛ فلسفه دین کانت  نوشته  آرمان سلطان‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دانشنامه فلسفه استنفورد؛ فلسفه دین کانت

دانشنامه استنفورد حاصل طرحی است که اجرای آن در سال ١٩٩٥ در دانشگاه استنفورد آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این مجموعه از مدخل‌های مناسبی برای ورود به گستره‌های متنوع فلسفی برخوردار است و کسی که می‌خواهد برای اولین بار با مسأله یا مبحثی در فلسفه آشنا شود، یکی از گزینه‌های راهگشایی که پیش ‌رو دارد این است که ابتدا به سراغ مدخل یا مدخل‌های مربوط به آن در این دانشنامه برود.

ایمانوئل کانت در سراسر دوران فعالیت(فکری)اش، درگیر مسائل عمده‌ای بود که فلسفه معاصر آن‌ها را ذیل عنوان «فلسفه دین» دسته‌بندی می‌کند. این مسائل مشتمل‌اند بر براهین وجود خدا، صفات خدا، بقای نفس، مسئله شر، و ارتباط مبادی اخلاقی با عمل و باور دینی. توجه کانت در نوشته‌های دوره به اصطلاح «پیشانقدی»اش، یعنی دوره پیش از انتشار نقد عقل محض در سال ۱۷۸۱، اساسا معطوف به کارکرد و جایگاه نظری مفهوم خدا بود. لذا، در پی آن بود که مفهوم خدا را درون مجموعه‌ای از اصول فلسفی بنیادی قرار دهد که به طور نظام‌مند سامان یافته باشد، اصولی که سامان و ساختار جهان را تبیین می‌کنند. او در بسط فلسفه نقدی‌اش، نقش جدیدی برای اصول فلسفی در فهم سامان و ساختار جهان پیش نهاد. در نتیجه، برنامه نقدی کانت بر تلقی او از جایگاه و نقش مفهوم خدا در درون طرح نظری متافیزیک، تاثیری چشمگیر داشت. علاوه بر این، فلسفه نقدی جایگاهی فراهم کرد که کانت می‌توانست از آن‌جا به وجهی بسیار صریح‌تر از نوشته‌های متقدم خود به سایر ابعاد مهم مفاهیم خدا و دین بپردازد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
پرویز
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

متن: من فکر می کردم مدخل های دانشنامه ی فلسفه ی استنفورد_تو هر موضوعی_ بتونه برای مخاطب رده ی متوسط فلسفه هم جذاب باشه. با این فرض که یه سری اطلاعات ساده، اجمالی، سبک و زمینه ای از فلسفه ی

- بیشتر
Matin Afkar
۱۳۹۶/۱۲/۲۸

بی صبرانه منتظر قسمت های بعدی دانشنامه فلسفه استنفورد هستم. قبلا مدخل فلسفه تکنولوژی رو مطالعه کرده بودم و در این مدت هم صبح ها همراه صبحانه از این کتاب های گویا استفاده کردم و لذت بردم. امیدوارم ادامه داشته

- بیشتر
سوکراتس
۱۳۹۶/۱۲/۲۲

سلام پس چرا دوشنبه ها ی آکسفورد متوقف شد ؟! فقط دو تا اومد تموم شد ؟

مهدی تمدن رستگار
۱۳۹۶/۱۲/۰۷

Mehdi Tamadon Rastegar کتاب صوتی خوبی است.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۳۰٫۴ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۳۰٫۴ مگابایت