دانلود کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس با صدای مریم پاک‌ذات + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس اثر ال جی شن

دانلود و خرید کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس

۳٫۶ از ۷ نظر
۳٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس  نوشته  ال جی شن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس

کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس نوشتهٔ ال جی شن و ترجمهٔ علی شاهمرادی است. مریم پاک ذات و مهدی صفری گویندگی این رمان صوتی آمریکایی را انجام داده و آوانامه آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس

کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس نخستین‌بار در سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر کرد. این رمان در ایالات متحده با نام «Vicious» منتشر شده است. «ویشِز» نام یکی از دو شخصیت اصلی داستان است و در ترجمهٔ فارسی در راستای محتوای رمان، عنوان «شکوفه‌های درخت گیلاس» برای کتاب انتخاب شده است. ال جی شن رمانش را با دو راوی پیش می‌برد؛ زنی به نام «امیلیا لبلانس» و مردی به اسم «ویشز اسپنسر» که هر کدام یک‌فصل‌درمیان، از منظر خود و به‌موازات یکدیگر داستان را تعریف می‌کنند. خانوادهٔ امیلیا برای کار در املاک اسپنسر استخدام می‌شود و این اتفاق، آغازگر ماجراهایی است که زندگی و باورهای امیلیا را برای همیشه عوض می‌کند. از طرف دیگر ویشز شروع می‌کند به تعریف‌کردن داستان از نقطه‌نظر خودش و آشنایی با خانوادهٔ لبلانس و بعدتر برخوردهای نزدیک‌تری را که با امیلیا داشته، به مخاطب می‌گوید. ال. جی. شن در این اثر صوتی نشان می‌دهد چقدر احساساتی که بی‌نهایت از هم دور به نظر می‌رسند، می‌توانند جابه‌جا شوند و در هر دوره‌ای از زندگی، رنگی دیگر به خود بگیرند؛ شاید همیشه حق با مادربزرگ امیلیا بوده و شخصیت‌های داستان هم باید در زمان و مکان درست قرار بگیرند تا آن را درک و حتی لمس کنند.

گفته شده است که در فرهنگ ژاپن از صدها سال پیش، شکوفه‌های درخت گیلاس مفهومی دیگر یافته‌اند. این شکوفه‌ها همزمان نماد شکنندگی و شکوه زندگی هستند و یادآور اینکه زندگی چقدر زیبا و بی‌نظیر و درعین‌حال به‌شکل دلهره‌آوری کوتاه است؛ درست شبیه آشنایی آدم‌ها. نویسنده در این زمان رابطهٔ پیچیده‌ای از عشق و نفرت را میان دو شخصیت اصلی‌اش شکل می‌دهد و می‌کوشد روایتی تازه از این نوع روابط را به تصویر بکشد. نامزدی بهترین عاشقانهٔ سال از سایت معتبر گودریدز و سال‌ها باقی‌ماندن در فهرست پرفروش‌ترین آثار آمازون، خود گواهی بر این است که نویسنده در عملی‌کردن ایده‌اش موفق بوده است. ال جی شن از شناخته‌شده‌ترین و پرفروش‌ترین نویسنده‌های رمان‌های عاشقانه در جهان است.

شنیدن کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر آمریکا و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی شکوفه های درخت گیلاس

«سعی کردم اعصابم را با گفتن این حرف به خودم که الی درباره‌ی این اتفاق خیلی مطمئن و مثبت است، آرام کنم و اینکه شاید دروغ گفتنم خیلی هم بد نباشد. شاید جوزفین به خاطر آزار دادن پسر ناتنی‌اش، سزاوار همه‌ی اینها بود. اما به خودم یادآوری کردم که الی پیش از اینکه مرد خوبی باشد، یک وکیل بود. وکیلی که بسیاری از طلاق‌های پیچیده‌ی هالیوود را حل کرده بود. پرونده‌هایی که در همه‌شان، مسئله بر سرِ پول بود.

نباید به او اعتماد می‌کردم. درست مثل ویشز.

الی ما را تا دم در ورودی بدرقه کرد و مادرِ دین در حالی که به من بی‌توجهی می‌کرد، گونه‌ی ویشز را بوسید. شاید او بیشتر از الی درباره‌ی جدا شدنم از پسرش می‌دانست. یا شاید هم او به اندازه‌ی شوهرش مهربان نبود تا مرا به خاطر کاری که با پسرش کرده بودم ببخشد.»

*

«یکبار مادربزرگم به من گفت که عشق و نفرت دو احساس شبیه هم هستند که در موقعیت‌های متفاوتی تجربه می‌شوند. اشتیاق هم همین‌طور است و درد هم. در نهایت هر چیز عجیب و غریبی که قلبت را درگیر خود می‌کند از همین جنس است. حرف‌های او را باور نداشتم تا این که بارون اسپنسر را دیدم و او به کابوس من بدل شد؛ کابوسی که بعدها به واقعیت تبدیل شد.»

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

nil.see
۱۴۰۲/۰۷/۰۶

به دوستداران کتاب های عاشقانه و رمانتیک توصیه میکنم

کاربر 975244
۱۴۰۲/۰۹/۱۲

فقط چرا متنی کتاب موجود نیست

molod
۱۴۰۲/۰۷/۱۲

این رمان تا قسمت بیست وپنج بیشتر اجرا نمیشه وداستان تا نیمه هست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۱۰۶٫۳ مگابایت
زمان۱۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱ گیگابایت, ۱۰۶٫۳ مگابایت