با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی تفکر نامطمئن اثر آنی دوک

دانلود و خرید کتاب صوتی تفکر نامطمئن

۳٫۱ از ۲۸ نظر
۳٫۱ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تفکر نامطمئن  نوشته  آنی دوک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تفکر نامطمئن

تفکر نامطمئن کتابی از آنی دوک روان‌شناس است که با شما درباره مطمئن بودن در تصمیم‌گیری ها و انتخاب‌هایتان سخن می‌گوید.

 درباره کتاب صوتی تفکر نامطمئن

آنی دوک، روانشناس، مشاور شغلی و قهرمان پوکر، در این کتاب به شما آموزش می‌دهدکه چطور با عدم قطعیت کنار بیایید و در نهایت بهترین تصمیمات را در زندگی و کار بگیرید.

به خاطر داشته باشید حتی بهترین تصمیمات هم گاهی بهترین نتایج را به دنبال ندارند. همیشه یک عنصر کنترل‌ناپذیر به اسم شانس و اطلاعاتی پنهان از دید شما وجود دارد.

بنابراین کلید موفقیت در بلند‌مدت و جلوگیری از استرس، فکر کردن در شرایط نامطمئن است: چقدر مطمئن هستیم؟ راه‌ حل‌های احتمالی چگونه پیش می‌آیند؟ کدام تصمیم‌ها بیشترین شانس موفقیت را دارند؟ آیا من در یک استراتژی که نود درصد مواقع کار می‌کند با ده درصد بدشانسی شکست خوردم؟ یا اینکه موفقیت من به جای تصمیم‌گیری درست به شانس ربط دارد؟

دوک با زدن مثال‌هایی از کسب‌وکار، ورزش، سیاست و بازی تلاش می‌کند تا ابزارهایی که هر فردی برای پذیرش عدم‌قطعیت و تصمیم‌گیری بهتر نیاز دارد  برشمارد.

برای خیلی  از مردم گفتن «من مطمئن نیستم» در جهانی که اطمینان و قطعیت بسیار ارزش دارد و حتی سزاوار پاداش است، سخت به نظر می‌رسد. اما بازیکنان حرفه‌ای پوکر با این واقعیت که تصمیم‌های درست  همیشه به نتایج عالی و تصممیات غلط همیشه به نتایج بد منجر نمی‌شوند کنار آمده‌اند.

با تغییر تفکر خود از نیاز به اطمینان، در تصمیم‌گیری‌هایتان کمتر در واکنش‌های احساسی، تعصبات و عادات مخرب گیر خواهید افتاد و در نتیجه در بلندمدت با‌اعتمادبه‌نفس‌ بیشتر، خونسرد‌تر، مهربان‌تر و پیروزتر خواهید شد.

 فصل‌های کتاب ازین قرارند

فصل ۱: زندگی پوکر است، نه شطرنج

فصل ۲: می‌خواهی شرط ببندی؟

فصل ۳: شرط‌بندی برای یادگیری

فصل ۴: سیستم رفیق

فصل ۵: مخالفت‌ورزی برای پیروزی

فصل ۶: ماجراجویی در سفر ذهنی در زمان

شنیدن کتاب تفکر نامطمئن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران کتاب‌های موفقیت مخاطبان این کتاب صوتی‌اند.

 بخشی از کتاب تفکر نامطمئن

نتیجه‌گیری یک الگوی تفکر معمول است که همۀ ما را آزار می‌دهد. ایجاد یک رابطه محکم بین کیفیت تصمیم‌گیری و نتایج به‌صورت بالقوه با عواقب گسترده بر تصمیمات روزمرۀ ما تاثیر می‌گذارد. وقتی پس از نتایج به عقب نگاه می‌کنیم تا دلیل برخی اتفاقات را متوجه شویم، مستعد گیر افتادن در دام‌های شناختی هستیم؛ مانند فرض علیت در مواردی که فقط یک معلول وجود دارد.

هدف ما این است که ذهن‌های واکنشی خود را وادار کنیم تا بهترین تصمیمات ذهن‌ مشورتی‌مان را عملی کند. ما از گفتن «نمی‌دانم» یا «مطمئن نیستم» فراری هستیم چراکه آن‌ها را بی فایده و مبهم می‌دانیم اما نکته مهم اینجاست که «من مطمئن نیستم» یک گام حیاتی برای تصمیم‌گیری بهتر است.

تصمیمات ما همیشه مانند شرط‌بندی است.

وقتی یک جایگزین انتخاب می‌کنیم، به طور خودکار تمام گزینه‌های ممکن را رد کرده‌ایم. همۀ انتخاب‌های رد شده، مسیر‌هایی برای آینده احتمالی است که در آن همه چیز بدتر یا بهتر از انتخاب کنونی ماست. بنابراین در هر انتخاب رد شدۀ ما هزینهۀ فرصت بالقوه‌ای وجود دارد.

در بیشتر تصمیمات ما با خودمان شرط‌بندی می‌کنیم نه دیگران! در واقع ما با تمام نسخه‌های آیندۀ خود که ردشان کرده‌ایم، شرط‌بندی می‌کنیم.

با گفتن «من ۸۰٪ مطمئنم» به دیگران این فرصت را می‌دهیم تا بدون نگرانی از مخالفت ما، آنچه می‌دانند را بگویند و در نتیجه از مشورت و راهنمایی آن‌ها بهره‌مند شویم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
محمد زیارتی
۱۴۰۰/۰۷/۲۶

من نمیدونم چرا نشر نوین فکر میکنه انتشارات صوتیش هم مثل چاپیش خوبه ، خب کتاب رو بدین انتشارات صوتی ماهر ، که ادم از شنیدن کتاب ها پشیمون نشه

انوشه
۱۴۰۰/۰۸/۱۸

وااای راویش افتضاحه گند زده به کتابی به این خوبی

کاربر ۱۴۶۶۷۷۱
۱۴۰۰/۰۸/۱۷

انگار داری دیرین دیرین گوش میدی

behzad1280
۱۴۰۰/۱۲/۰۹

سلام به دوستان عزیز این کتاب رو بعد از اینکه خلاصه‌اش رو توی یک پادکست گوش داده بودم، با کلی شک و تردید به اینکه آیا با شنیدن کل کتاب، چیزی بیشتر از اون خلاصه نصیبم خواهد شد یا خیر، با

- بیشتر
AmirArsalan
۱۴۰۰/۰۸/۰۷

چرا نسخه ی متنی ای کتاب نیست؟؟؟

Mahmood Sadr
۱۴۰۰/۰۹/۱۴

گوینده صدای مناسبی ندارد

هانی
۱۴۰۰/۰۸/۱۴

من کتابشو گرفتم و خوندم واسه من خیلی خوب بود

hajar
۱۴۰۰/۰۸/۰۸

کاش نسخه ایبوک کتاب رو هم قرار بدین

معین
۱۴۰۱/۰۲/۱۴

کتاب خوبی هست.من چون از قبل میشناختم گوش دادم و گوینده هم مشکلی نداره.برای تصمیم گیری کتاب ضروری هست

122
۱۴۰۰/۱۰/۲۹

صدای گوینده می توانست بهتر باشد.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۳٫۹ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۳٫۹ مگابایت