با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اخلاق اقتصاد مقاومتی

دانلود و خرید کتاب اخلاق اقتصاد مقاومتی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق اقتصاد مقاومتی  نوشته  سینا صدوقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق اقتصاد مقاومتی

کتاب اخلاق اقتصاد مقاومتی نوشته سینا صدوقی و امین اکبرزاده به موضوع اقتصاد مقاومتی و اخلاقی که باید بر این حوزه حاکم باشد، پرداخته است.

 درباره کتاب اخلاق اقتصاد مقاومتی

لفظ اقتصاد مقاومتی اولین بار در سال ۱۳۸۹ توسط مقام معظم رهبری  در جمع کارآفرینان مطرح شد. ایشان تأکید کردند که یک الگوی اقتصادی مقاوم در کشور باید اجرا شود. از آن سال تا کنون اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان یک ضرورت در اقتصاد کشور مطرح است و با شرایط تحریمی فعلی، رسیدن به مدل جامع توسعه اقتصادی تنها با الگوی اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است. از نظر مفهومی الگوی اقتصاد مقاومتی یک الگوی اسلامی است که ناظر به اوضاع داخلی اقتصاد کشور است و هدف آن این است که با اتکا بر نقاط قوت اقتصاد داخلی، حقوق پایمال شده ملت را از کشورهای متجاوز استیفاء کند. اما سؤال این است که راه رسیدن به این مدل جامع چ یست؟ کدام مسیر را باید پیمود تا به هدف رسید؟

آن چه مسلم است این است که بخشی از اقداماتی که برای رسیدن به این الگو باید انجام شود به عهده مسئولین است و بخشی هم به عهده مردم. اما فراتر از این اقدامات، اخلاق و فرهنگ اقتصاد مقاومتی است که باید در بین همه مردم، اعم از مسئولین و عموم مردم، رواج یابد. تا زمانی که همه اقشار جامعه به یکسری اصول و آداب اخلاقی از جنس مقاومت - که مقتضی شرایط فعلی کشور است - مقید نباشند، سیاست گذاری‌ها و اقدامات عملی تغییر چشمگیری در اصالح اوضاع اقتصادی مملکت حاصل نخواهد کرد. هر کس در هر پست و در هر لباسی است باید خود را متخلق به اخلاق اقتصاد مقاومتی حوزه خودش کند؛ چرا که تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رعایت اخلاق و منش اقتصاد مقاومتی است. این کتاب در صدد آن است که بعد از تبیین ارتباط بین اقتصاد و اخلاق و تعریف اخلاق اقتصادی، مؤلفه‌های اخلاق اقتصاد مقاومتی را بر اساس اصول اخلاق اسلامی ارائه دهد. امید است خوانندگان عزیز با مطالعه دقیق این کتاب با اخلاق اقتصاد مقاومتی آشنا شوند و آن را در زندگی عملی خویش به کار بندند. 

خواندن کتاب اخلاق اقتصاد مقاومتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه اقتصاد مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۲۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۳/۲۰