با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آموزش مهارت های زندگی؛ خودآگاهی

دانلود و خرید کتاب آموزش مهارت های زندگی؛ خودآگاهی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش مهارت های زندگی؛ خودآگاهی  نوشته  مجید همتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش مهارت های زندگی؛ خودآگاهی

کنترل خشم کتاب دوم از مجموعه آموزش مهارت‌های زندگی انتشارات ستاد هماهنگی کانون‌های فرهگی هنری مساجد کشور است که به کوشش مجید همتی منتشر شده است.

از نگاه جامعه‌شناسانه، مسائل اجتماعی عصر اطلاعات را نمی‌توان دور از ساختارها و بسترهای جهانی بررسی و شناسایی کرد. مسائل انسانیِ ایران امروز، در سطح جهانی-محلی تعیین می‌شود و بر این اساس آسیب‌شناسی اجتماعی به منزلە تابعی از مقولە عام شناخت مسائل اجتماعی، راهکارها و الزامات نظری ویژه‌ای دارد و برای جلوگیری از این‌گونه آسیب‌ها باید از دوران کودکی و نوجوانی برنامه‌ریزی کرد.

دیرزمانی است دنیای غرب، نوجوانان و جوانان ایران اسلامی را هدف قرار داده و با تهاجم فرهنگی، درصدد انحطاط فرهنگ اسلامی-ایرانیِ کشور ما است و با توجه به اینکه سال‌ها است مبحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در ایران، از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است؛ توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دستور کار ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور (فهما) قرار گرفته است.

بدین منظور طرح ملی سفیران اجتماعی با هم‌افزایی ستاد فهما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور و به منظور احیاء کارکرد اجتماعی مساجد درحال اجرا است و برای اجرای این طر ح دوازده درس‌نامه تحت عنوان مجموعه‌ای با نام آموزش مهارت‌های زندگی تدوین شده است که شرکت‌کنندگان در این طرح بتوانند با مطالعه این درس‌نامه‌ها گامی موثر در جهت اجرای کامل آن بردارند.

خانواده موفق، ارتباط موثر، خودآگاهی، مدیریت استرس، کنترل خشم، تفکر خلاق و تفکر نقاد، کنترل غرایز، مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری، ویژگی‌های دوران نوجوانی، نیازهای نوجوان، مشکلات نوجوان و اختلالات نوجوان عناوین این درس‌نامه‌های دوازده گانه‌اند.

به طور کلی آموزش مهارت‌های زندگی که تعریف آن در سازمان بهداشت جهانی «توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه‌ای که فرد بتواند با چالش‌ها و ضروریات زندگی روزمره خود کنار بیاید» است، چهار محور اصلی دارد که عبارتند از: یادگیری و کسب اطلاعات و دانش، یادگیری با هدف به کار بستن در زندگی، یادگیری با هدف بهتر زندگی کردن و یادگیری در جهت باهم بهتر زندگی کردن.

آموزش‌های مجموعه مهارت‌های زندگی با هدف تعمیق باورها و رفتارهای دینی شامل اعتقادات، عبادات و احکام اسلامی، تقویت مهارت‌های اجتماعی زندگی و جامعه‌پذیر کردن نوجوانان و جوانان، تقویت مهارت‌های زندگی فردی، تقویت روحیه علاقه‌مند شدن به جلو‌ه‌های هستی، طبیعت و محیط زیست توام با گسترش شادابی و نشاط در زندگی امروزه تحت نظر صاحب‌نظران تعلیم و تربیت تدوین شده است.

خواندن کتاب‌های مجموعه آموزش مهارت‌های زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

نوجوانان و جوانان و مربیان و والدین آنها مخاطبان این مجموعه‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۴۲-۰۵-۵
تعداد صفحات۵۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۴۲-۰۵-۵