با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ایده عالی مستدام

دانلود و خرید کتاب ایده عالی مستدام

چگونه ایده‌های ماندگار بسازیم؟؛ خلاصه‌ای از بهترین کتاب‌های جهان

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایده عالی مستدام  نوشته  چیپ هیث  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایده عالی مستدام

کتاب حاضر خلاصه‌ای از کتاب ایده عالی مستدام اثر چیپ هیث و دن هیث است. این کتاب در مجموعه خلاصه‌ای از بهترین کتاب‌های جهان انتشارات تاینی بوک به چاپ رسیده است و به شما کمک می‌کند که ایده‌های ماندگار بسازید.

درباره خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

ایده‌های عالی همیشه موفق نیستند. اغلب حتی برخی ایده‌های جذاب بدون پاداش باقی می‌مانند و فقط در قفسه پرونده‌ها خاک می‌خورند. اما ایده‌های بی‌ارزش‌تری مثل شایعات و افسانه‌های محلی به سرعت منتشر می‌شوند. برای مثال، وحشت مردم آمریکا در مورد آبنبات‌های مسموم هالووین را در نظر بگیرید. میلیون‌ها پدر و مادر نگران این بودند که فرزندانشان در شب هالوین از غریبه‌ای آبنبات مسموم دریافت کنند. آن‌چه آن‌ها نمی‌دانستند این بود که این شایعه تنها یک افسانه بی‌اساس محلی است. چرا داستان‌های این چنینی خیلی زود منتشر و همه‌گیر می‌شود؟ چرا فراموش کردن و نادیده گرفتن آن‌ها خیلی سخت است؟ پاسخ خیلی ساده است. دو ویژگی اساسی در آن‌ها وجود دارد. آن‌ها به یاد ماندنی هستند و مردم مشتاقند تا آن را به دیگران منتقل کنند. با بهره‌گیری از این دو اصل مهم، می‌توان هر ایده را طوری طراحی کرد که محبوب و مستدام (پایدار) باشد.

 در این خلاصه کتاب می‌آموزید که چگونه یک ایده عالی بسازید که پایدار بماند و گسترش پیدا کند. ویژگی های یک ایده مستدام فصول این کتاب را تشکیل می‌دهند. پیام اصلی این کتاب این است که هر ایده‌ای می‌تواند ماندگار باشد. داستان‌های موفق، کمپین‌های تبلیغاتی و ایده‌های موفق، ویژگی‌هایی دارند که در موفقیت نهایی آن‌ها خلاصه شده است.

خواندن خلاصه کتاب ایده عالی مستدام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به کتاب‌های موفقیت علاقه دارید و وقت کافی برای خواندن کتاب کامل ایده عالی مستدام را ندارید، از خواندن خلاصه آن لذت ببرید.

بخشی از خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

در حقیقت مردم تمایل دارند، خودشان را به صورت خلاصه توصیف کنند. هرچه درباره موضوعی بیش‌تر بدانند، توضیحات خلاصه‌تری از مسأله را ارائه می‌دهند. این عمدتاً به این دلیل است که برای اکثر مردم سخت است خود را به جای شنونده بگذارند و یا از خود بپرسند"آن چه که من می‌گویم به نظر افراد دیگر، چگونه می‌رسد؟" در ادامه یک آزمایش کلاسیک را بررسی می‌کنیم. در این آزمایش از فردی خواسته می‌شد، با انگشتان خود بر روی میز ریتم آهنگ مشخصی (برای مثلا آهنگ Jingle Bells) را برای یک نفر دیگر بنوازند، و شنونده باید نام آهنگ را حدس بزند. درحالیکه موسیقی برای نوازنده در گوشش پخش می‌شد، شنونده فقط باید به ریتمی توجه می‌کرد که نوازنده درحال نواختن آن بود. نوازننده‌ها تصور می‌کردند که شنونده به احتمال ۵۰ درصد، ریتم را درست حدس می‌زند، اما شانس موفقیت شنونده‌ها در واقعیت فقط ۲ و نیم درصد محاسبه شد. مسأله این است که مردم فراموش می‌کنند که همه افراد به اندازه خودشان درباره موضوعی اطلاعات ندارند. چه این اطلاعات تنها یک ریتم در ذهن باشد چه یک ایده. همین تأثیر دقیقا در ارتباط کلامی وجود دارد. همان‌طور که ضربه زدن روی میز، ریتم آهنگ را منتقل می‌کند، اطلاعات مختصر نیز پیام را انتقال می‌دهند. تنها با استفاده از اصطلاحات منسجم و قابل درک می‌توان از فهم پیام اطمینان حاصل کرد. در عین حال، آوردن مثال و یا حتی استفاده از تصاویر توصیفی برای کمک به انتقال یک نکته، اغلب مفید است. نه تنها درک اصطلاحات ملموس، توصیفی و منسجم آسان خواهد بود بلکه این ایده‌ها می‌تواند مستدام بوده و همواره در ذهن باقی بمانند. منسجم بودن ایده، بدین معنی پرهیز از ارائه اصطلاحات تخصصی هنگام صحبت با مردم است. فروشنده فقط «خدمات پس از فروش برای مشتریان» را عرضه نمی‌کند بلکه آن‌ها پول یک تی شرت را به مشتری بر می‌گردانند، حتی اگر آن را از شعبه دیگری خریداری کرده باشد.

گربه فقط «سلیقه خود را متناسب با توانایی خود تغییر نداده است»، بلکه خودش را متقاعد کرده است که گوشتی که دستش به آن نمی‌رسد، حتماً بو می‌دهد. هرچه یک ایده بهتر و ملموس‌تر توصیف شود، در هنگام انتقال، احتمال پایداری و ماندگاری بیش‌تری خواهد داشت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷ صفحه
نوع فایلEPUB